Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dalton Avatarı

Son Giriş
    18.03-2010
    Saat
    22:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın oturan boğa yersiz ödemelerle ilgili olarak 2022 maaşı alan kişi için sgk (Emekli Sandığı) yıl içinde üç ay sigortalılık süresi geçilince bildirme zorunlulu getiriyor. Peki bildirimde bulunmayan kişilerin 2022 malul maaşını neden 1-2 yıl sonra kesip geriye dönük % 50 fazlasıyla tahsil edilmeye çalışılıyor. Bu prosödür yanlış değil midir
    zaten sgk kesebilyorsa 3 ay sigortalılık süresini takip ediyorsa 3 ay sonunda kessin kişileri bu şekilde mağdur ve borçlu duruma düşürmenin ne anlamı var.

2008 şubatta işe girdim 2009 9 uncu ayda maaşımı kestiler ve sgk tan 2008 5. aydan sonra ödenen miktarı % 50 fazlasıyla isteyen evrak geldi.
    Şu an ödenen 4 000 tl borcum 6 000 tl dir.
    Bir de 2008 5 ayda olduğu gibi bu senede bi terkin çıkabilir mi böyle bir duyum var mıdır.

Şimdiden teşekkürler.

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş aynı ceza bana da geldi ama kat kat fazlasıyla tahakkuk ediyorlar anlaşılan bu aralar sgk da açık çok onu kapamaya çalışıyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Bir terkin söz konusu olmaz diye düşünüyorum.
    İki seçenek var:
    http://www.engelliler.biz/forum/2022...si-ornegi.html
    http://www.engelliler.biz/forum/2022...n-dilekce.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim aynı durum benim de başıma geldi ve haksız yere, ben kendim dilekçe verip ssk başlangıcım dan dolayı 2022 maaşımı kestirmeme rağmen bana kafalarına göre borç çıkarmışlar ben de haksız edinim sağlamaya yönelik yanlış işlem davası açtım kime sorsam kazanırsın diyorlar bekliyoruz bakalım sonucu, sonuç lehime açıklanır açıklanmaz kuruma tazminat davasıda açacağım. Bence sende haksızlık olduğunu düşünüyorsan hemen itirazını yap mahkemeye başvur. Bunların politikası şu, ben sana onuda söyleyeyim, sgk dolandırıcılara ve sahtekarlara açtırdıkları açığı biz engellilere kestikleri kafalarına göre haksız cezalarla açığı kapatmak, bir diğeride bu hükümetin bu cezaları kesip kesip bekletip seçim arifesin de tamam, ben affettim diyecek ve millette aman Allah hükümetimizden razı olsun bu kadar paraları affetti diyip oy verecek akılları sıra sempati kazanacaklar. Çünki bunu geçmişte yaşadık, ama maalesef bizim halkımız az buçuk koyun olduğu için bunlara kanıyorlar.

Üye
    Canuyar Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    06.10-2014
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tek affetsinlerde ben gene veririm ıyısımı varkı