Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bana haksız yere gelen yersiz ödemeye istinaden bimere başvurmuştum şöyle bir sonuç seyri izledim. bunun açıklaması nedir acaba,
    Başvuru Hareket(ler)i Başvuru TürüGönderen KurumGönderme TarihiAlan Kurum Dilekçe HakkıBİMER12.02.2010ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Dilekçe HakkıÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI17.02.2010SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Dilekçe HakkıSOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI18.02.2010YAŞLILAR VE SOSYAL GÜVENLİK DAİRE BAŞKANLIĞI
    Yapılan İşlem(ler) İşlem Yapan KurumYapılan İşlemİşlem Tarihi YAŞLILAR VE SOSYAL GÜVENLİK DAİRE BAŞKANLIĞIDosyaya Kaldırıldı (İşlemi Bitti)26.02.2009

Haksız yere gelen yersiz ödemeye istinaden Bimere başvurmuştum şöyle bir sonuç seyri izledim. bunun açıklaması nedir.
    Başvuru Hareket(ler)i Başvuru TürüGönderen KurumGönderme TarihiAlan Kurum Dilekçe HakkıBİMER12.02.2010ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI Dilekçe HakkıÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI17.02.2010SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Dilekçe HakkıSOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI18.02.2010YAŞLILAR VE SOSYAL GÜVENLİK DAİRE BAŞKANLIĞI
    Yapılan İşlem(ler) İşlem Yapan KurumYapılan İşlemİşlem Tarihi YAŞLILAR VE SOSYAL GÜVENLİK DAİRE BAŞKANLIĞIDosyaya Kaldırıldı (İşlemi Bitti)26.02.2009

Bana gelen haksız yersiz ödemeye istinaden bimere başvurmuştum şöyle bir seyir izledim bunun açıklaması nedir acaba

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş ne kadar yazarsan yaz.Kime yazarsan yaz hiç önemli değil.aynı hareketleri her yazdığında görürsün.ben bizzat bunu yaşadım.soruların olursa özelden de yazabilirsin

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ben gelen yersiz ödemeye istinaden SGK ya itiraz da bulunmuştum evrak takibin de evrak açıklamaları kısmın da şöyle bir seyir izlenmiştir. acaba bu neyi ifade etmektedir.

TAHSİS 05/11/2009 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ.
    05/11/2009 SSK-BAĞKUR NEDENİYLE AYLIK DURDURULDU.
    12/02/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 05/03/2010 100 NOLU FORM YAZISI
    23/02/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ.
    25/02/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ.
    10/03/2010 SSK-BAĞKUR DAN DOLAYI YENİDEN MÜRACAAT YAZISI YAZILDI.
    03/03/2010 EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Sen yeniden başvuru mu yapmıştın bağlansın diye? Yani bir yandan cezayı öderken bir yandan da yeniden maaşın başlamasını mı istedin?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana 2008 den sonra sigortalı olmadığım dönemlerede mahsuben cezai işlem yapılmış siz ce bu hukukla bağdaşıyor mu doğrumu bu yaptıkları ve çoğu engelliye aynı işlem yapılıyor ben buna sizden cevap istiyorum ve ne yapmam gerek bu konu da, ve aynı zaman da sizden ricam artık bu konulara kayıtsız kalmayın lütfen, bugün binlerce engelli bu sebepten dolayı çok zor durum da,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Dava konusu yapacaksın, başka yolu yok...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar arkadaşlar, Sgk nın yersiz ödeme gerekçesiyle engellinin maaşını keserken, sigortalı olmadığı dönemlerede ceza tahakkuk etmesi doğrumudur, bu hukuka aykırı değilmidir. Bir de ocak ayı itibariye 24 bin 438 kişi 2022 maaşından faydalananlara yersiz ödeme altında maaşları kesilerek borç tahakkuk edildi bunların afedilmesi yönün de herhangi bir çalışma ve gelişme var mı

Üye
    Canuyar Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    06.10-2014
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım bu konuda ne yapacaksak varım benımde boyle problemim var ödeme ımkanımda yok cocuğun maasıda kesıldı ne yapacaksak bılgılendırırsenız sevınırım

Üye
    Canuyar Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    06.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dun maliyeye gittik taksitlendirmeye çok yuksek taksit ödeyemem diyorum mudur hala ödeyeceksin diyo bende sinirlendım cıktım bosta gezen 300.tl aylık nerden bulacak birde kendımde özürlüyüm calısamıyorum ne yapcam sasırdım valla çıkıs yolu ne af ne yokmu biseyler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Yazılı bir dilekçeyle Kaymakamlığa başvur canuyar borcunu taksitlendirmen için. Dilekçen degerlendirmeye alınır.
    http://www.engelliler.biz/forum/2022...n-dilekce.html
    Böyle durumlarda resmi yazışma harici konuşmalarla bişi yapamazsınız.

Üye
    Canuyar Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    06.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşkurler ilginize sagolun

Üye
    Canuyar Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    06.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki bu cezaya ödeme yapmasak ne olur devlet alırmı bizden benım hiçbir gelırım yok maas falanda almıyorum hicbıryerden taksıtlendırmede bulunmadım ne olur bılgısı olan varmı slmlar

Üye
    tameryigit76 Avatarı

Gerçek Adı
    Tamer
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Kardeşim, ben de 2022 den maaş aldım, öğrtemen olunca kestirmedim diye 4 yıl için ceza kesildi, taksitlendirdim ve ödedim. Bitirdiğimde af geldi. SİZ BENİM YERİMDE OLSANIZ NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ?
    Burada yazanların çoğu kanunu, yönetmeliği biliyorlardır. Kesilince bir daha başvurmak gerektiğini felan. Kimse uygulamıyor, nasıl olsa maaş yatıyor değil mi?
    İnsanları uyarıyoruz, kimse dinlemiyor, sonra borç çıkınca ne yapacaz?
    ÖDEYECEKSİNİZ KARDEŞİM. BEN ÖDEDİM. İTİRAZIM DA YOK. HAKLILAR.
    Sizin haberiniz yok muydu? Okusaydınız. Affı bilen diğerlerini de okumuştur.
    Kimse hikaye okumasın.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Valla bilmeyenlerde olabilir tabi ama bile bile bişi olmaz ya deyip almaya devam edenlere hiç acımıyorum açıkcası.. Fazla fazla ödesinler cezasını.. Bir arkadaşımın kardeşi işitme engelli sakatlık maaşı alıyordu SSK'lı işe girdi uyardım kestirin maaşını dedim ceza geliyor dedim "kestiricez tabi ya" dediler oralı olmadılar ama almaya devam etmişler şimdi bi dünya ceza gelmiş ödesinler! hiç acımıyorum ooh olsun size bile dedim üstüne... Bilmeyene bir şey denmez bile bile alanada her şey denir bence..

Üye
    Canuyar Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    06.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim bu konuda bi bilgim olmadı uyaranda olmadı sizler gibi ne yapalım ne olursa artık yok kardesim nerden bulayım 6 mılyarı bende öğretmen olsam öderdim kardeş

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon