Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kanatsızmelek_85 Avatarı

Son Giriş
    25.08-2010
    Saat
    20:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrh arkadaşlar
    ben orak hücre anemi hastasıyım. özürlü maaşı alıyorum. şu anda nişanlıyım yaza evlenecem. özürlü maaşım kesilir mi acaba
    ben mal müdürlüğüne gittim bi bilgi vermediler araştırmaya çalıştım kimileri kesilir kimileri bana düşen gelir 90 TL nin altında ise alabilirsin dediler...
    beni bu konuda bilgilendiriseniz sevinirim ( nişanlım özel sektörde çalışıyor 580 TL maaş alıyor sigortalı ve bi de evi var )

herkese iyi geceler ayrıca teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Eşlerden biri sigortalı çaılşan ise diğerine 2022 aylığı bağlanmaz, bağlıysa kesilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    obmar Avatarı

Son Giriş
    06.08-2010
    Saat
    08:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ne-demek.html

Sayın oturan boğa 2022 aylığı alan ama eşinin sağlık güvencesinden faydalanan birinin maaşının kesilmeyeceğine dair, daha önce bu linkte bu konu tartışılmıştı.. Ancak şimdi bu açılan konu da da aylığın kesileceği söyleniyor hangisi doğru kafam karıştı

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

yani doğal olarak kesilecek....
    zaten mantıklı olarak baktığınızda işe giren adamın 2022 maaşı hopp kesiliyor nedeniki karpuz bir koltuğa sığmaz
    İKİ RAHMETTEN BİRİ

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Haklısın obmar, böyle bir tezat var gibi görünüyor. Ama inanın o kadar farklı uygulamalara tanık oluyoruz ki, kafayı yememek mümkün değil!
    2022 yönetmeliği'nde "bakmakla mükellef kimsesi bulunmayan" ifadesi var. Buna göre eşler birbirine bakmakla yükümlü birey malum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    obmar Avatarı

Son Giriş
    06.08-2010
    Saat
    08:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Peki sonuçta anne baba da bakmakla mükellef değil mi.. ayrıca bu maaş zaten engelli birey muhtaç diye bağlanmıyor mu? evlendiğinde engel düzelip sağlıklı birey mi olunuyor.. Erkek engelli bireylere maaş kesimi uygulanmıyormuş.. asıl bayanlar daha muhtaç durumda değil mi.. bayanlar daha muhtaç durumda olmasa engelli engelsiz ayrımı yapılmadan kız çocuklarına ve bayanlara dul ve yetim maaşı bağlanmazdı..
    Zaten verdikleri 3 kuruş.. bu 3 kuruşu da ne bahane uydurarak geri alacaklarını düşünüyorlar..
    bu konudaki düşüncelerimizi nereye iletebiliriz sayın oturan boğa.. topluca engelli birey olarak bu görüşlerimizi bildireceğimiz bir yer var mı?