Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    konyalı Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    melek hanım allah sizlerede sabır versin ama ben soruma kesin bir cevap almaya çalışıyordum konu benden çıkmış görünüyor çok özürdilerim ama yeni konu açmanız gerekiyordu

----------

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: konyalı Mesajı Gör
    raporu %90 değerlendirmede bakım parası ve 2022 maaşı için evet yazıyor bakım parası alıyoruz emekliyim (vergi indirimli,, işitme egelliyim)bu durumda 19 yaşındaki oğluma 2022 maaşı bağlanmazmı sizce
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: konyalı Mesajı Gör
    melek hanım allah sizlerede sabır versin ama ben soruma kesin bir cevap almaya çalışıyordum konu benden çıkmış görünüyor çok özürdilerim ama yeni konu açmanız gerekiyordu
    inşallah yanlış anlaşılmamışımdır arkadaşlar aydınlatıcı yorumlarınızı bekliyorum

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yunusbuğra;
    yanlışın var arkadaşım.evet benim kızım 18 yaşın altında 13 yaşında 2022 maaşı bağlı.ama baba isteğe bağlı sosyal güvence çalışmıyor.çalışıyor olsaydı sigortalı olsaydı yani bağlanma yapılmayacaktı.bundan eminim.yanlış bilgi vermeyelim lütfen.sosyal güvencesi olan baba yada anne varsa 2022 maaşı bağlanmıyor.eminim...

Çocuğun anne-babası çalışan/sigortalı ise 2022 aylığı da bağlanmaz

Üye
    SABO Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    11:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çünkü her koyun kendi bacağından asılır diye bi tabir var ma uygulanmıyor ki...aile gelirleri hesaplanıyor her ne hikmet ise babasının annesinin engellinin tüm ihtiyaçlarının karşılayacağı ne malum ama baba anne durumu iyi ise engelliye maaş bağlamayı gerektirmediği kanaati var devlette....hükümete demiyorum geçmişten bugüne kadar öyle...

Üye
    konyalı Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani 2022 ye başvuru yapmalımıyım sizce evde bakım üretini kesmeleri gibi bir durum olmaz değilmi arkadaşlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evde Bakım aylığının kesilmesi için hanede kişi başına düşen gelir 348 TL'yi geçmeli. 2022 aylığı hak ettiğinizde gelir kriterleri bunu aşarsa, evde bakım aylığı nız kesilir.

Ama, her ne kadar evde bakım aylığı ile 2022 aylığı aynı anda alınabilse de, önce evde bakım aylığının alınması, 2022 aylığı almak için gerekli gelir kriterleri için dezavantaj sağlar. Geliriniz yüksek kabul edilir ve 2022 aylığı bağlanmaz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yunusbuğra Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    24.07-2011
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özür dilerim sanırım ya yanlış anlaşıldı veya yanlış anladınız.
    , ben 18 yaş üstü baba veya anne maaşlı olsun olmasın 2022 alır dedim
    Nedeni kişinin reşit olması bu yüzden bu kadar garanti söyledim.
    Sizin durumunuz farklı maaş yok yani eve gelir yok 18 yaş altı ve baba çalışmıyor ,doğrudur...benim yorumum ANNE BABA çalışıp 18 yaş altı alamazdı..benim söylemim farlı yukarıdaki mesajda KALEM kardeşimizde değinmiş zaten.

Üye
    konyalı Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent bey şimdi benim emekli maaşım 675 civarı evde bakım parası bildiğiniz gibi 499 tl yeni zamlar ile birlikte 2022 bağlanırsa kişi başı 348 tl yi geçermi (6kişiyiz) büyük oğlum askerde zaten kazandığı kendi ihtiyaçlarına yetiyor

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12