Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KESKİN Avatarı

Son Giriş
    11.04-2010
    Saat
    17:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SGK'lı olup 01.06.2008 tarihli yasadan sonra engelli maaşı alıp maaşın iptali için SGK'ya bildirimde bulunulmadıgı için tarafıma alınan paranın cezası yani geri ödenmesi için SGK'dan yazı gelmiştir.

Bu cezanın ödenmesi gerekmekte midir yoksa iptali için neler yapılabilir.

Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Tşk.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Hangi tarihte sigortalı oldunuz, hangi tarihler için ceza kesildi vb. bilgilere göre değişir cezanın mevzuata uygunluğu...
    Şu başlıkta yer alan dilekçelerden birini kendinize göre uyarlayıp kuruma başvru yapabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/2022...si-ornegi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KESKİN Avatarı

Son Giriş
    11.04-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

01/09/2008 tarihinde sigortalı olup 01/06/2008 ve 01/08/2009 tarihleri için ceza kesildi. yardımlarınız lütfen...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bu durumda yapabileceğiniz hiç bir şey yok. 17.4.2008 tarihinden öncesi için borç tahakkuk ettirilseydi, o borçlar için itiraz edilebilirdi, ama bu haliyle borcu ödemekten başka bir şansınız yok. Maliye'ye gidip ödeyebileceğiniz taksitlere bölünmesi için girişimde bulunabilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KESKİN Avatarı

Son Giriş
    11.04-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler.

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Annemede 5000 lıra gıbı bır ceza geldı ama henuz odeyemedık odememızde cok zor bu konu ıle son durum nedır.ceza evındekı suclular bıle bosaltılırken ozurluler mı yatacak bosalan yerlerde anlamıs degılım dogrusu.ben okumus bır ınsan olarak bıle anca bunun haksız bır alım oldugunuz ceza gelınce fark ettım dıger engellı kardeslerım nasıl farketsın anlamıs degıım dogrusu.devlet fark edemıyorsa bunu engellı vatndas nasıl farketsın.devlet bırıken borclarını engellıye mı odetecek

Üye
    byrm_yucel Avatarı

Gerçek Adı
    BAYRAM YÜCEL
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

banada 600 lira kdar bi borç geldi...belge elime geldikten 2 gün sonra maliyeye gittim henüz bi borç yok denildi sistememi girmemiş olabilir ???

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellılere gelen su para cezaları varya o ne asamada bılgısı olan var mı arkadaslar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Torba Tasarı olarak bilinen bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili tasarıdaki 2022 sayılı Kanun'a göre yersiz ödeme yapılan aylıklara yapılan %50 faizlik cezadan vazgçilmesine yönelik düzenleme ve borçların yeniden düzenlenmesini içeren ilgili maddeler, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Fakat henüz bu tasarı yasalaşmadı.
    Tasarı yasalaştıktan sonra muracaat ettiğiniz takdirde ilgili mevzuata göre borcunuz yeniden düzenlenir.
    Bunun için tasarı yasalaşana kadar beklemede kalmaya çalışın.

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu maaşa gelen cezaların engellı maasına yanı tamamen af gelme olasılıgı var mı pekı

bu engelli maaşı için icara veye uyarı herhangı bırsey gelen var mı arkadaslar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Nurdane, tamamen af gibi bi olasılık sözkonusu değil. Sadece borcunuzu yeniden yapılandırmanız söz konusu olacak. İlgili değişiklik, yürürlüğe girdikten sonra grekli duyuruları duyurruz, siz de muaracat eder borcunuzu yeniden yapılandırırsınız. Bu şkilde yersiz ödenen her aylık için ödemek zorunda kaldıgınız %50'lik faizi ödmeyecek ilgili değişikliğe gore borcunuz yeniden yapılandırılacak.
    Anenizin aldıgı 2022 aylıgı hangi gekçeyle kesildi?
    Borcunuz için şimdilik şunu yapabilirsiniz:http://www.engelliler.biz/forum/2022...n-dilekce.html

Bayram, bilemiyorum. Şimdi durum ne? Sorunu hallettin mi?

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

her halikarda o borcu ödetiyorlar.ister peşin ister taksitlendirin.ama sonuçda ilgilenin önemsememezlik yapmayın.en azından önden bir mebla yatırılsa bile bu bile ilerde olabilecek durumlarda hafifletici sebep olarak gösterilebilinirmiş.bana memur öyle demişti.

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şuan hiç bir gelirim yok 2022 ye başvurdum kabul olmuş!!!onun ne faydası olcak işe girmem gerekiyor acilen oda yok!,napacamı şalırdım mal müdürlüğündeki çalışan 3500 liralık mevlayı ancak 5 e bölerek taksıtlendirebilirim dedi ben dedim nasıl olcak bu hiç bi gelirim yok dedim,oda dedi 2002 den keserler dedi, iyi artık 500 yıl ben 2022 den geçinirim hem bide ordan cezayıda kestirttiririm ooh ne güzel valla iş arıyorum acilen oda yok ben napıyım kara kara düşün dert bir değilki birine yanasın , kafamı alıp çıkıyorum uzuunca bi yürüyüş yapıyorum göya kafayı dağıtcam ama yoldada yol bitmiyor düşüncelerde bitmiyor hersey inanın üst üste geldi geçtiğimiz aylardada bikaç talıhsızlık şanssızlık yaşadım iyice batmaya doğru gidiyozya hadi hayırlısı iyi yolculuklar diyorum kendime!!!

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Yakında Torba Tasarı olarak bilinen yasa tasarısı yürürlüğe girerse borcunuzun içindeki %50'lik faizleri ödemekten kurtulacak ve borcunuz, başvurmanız halinde ilgili yasa tasarısı ilgili hükümlerine gore yeniden yapılandırılıcak. Bu durumda borcunuzda bir azalma sözkonusu olur. Hiç olmazsa bu şekilde sıkıntınız biraz azalır.
    Yakın zamnda inşalah bir iş bulursunuz daha rahat nefes alırsınız...
    Fakat işe başlarsanız çalıştıgınızı en geç 90 gün içinde bildirmek ve aylıgınızı durdurmakla mükellefsiniz. Yoksa tekrar ceza alırsınız kanuni faiziyle birlikte.

Üye
    sunayca Avatarı

Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    14:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu ceza bize de geldi mal müdürlüğü ile görüşüp 4200 tl olan borcu 42 vade yaptık ödemeye başladık. mal müdürlüğü istese size de yapar uygun taksit.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon