Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yersiz ödeme yapıldığı iddia edilerek 2022 maaşı kesilen ve bunu dilekçeyle duzelttiren arkadaşlar varmı.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi
    Bu yersiz ödemeden dolayı maaşı kesilip düzeltilen varmı sizin bildiğiniz.yani dilekçeyle duzelttiren.saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bu uygulama henüz çok yeni. İlk itiraz dilekçeleri belki de bizim forumda dile geliyor. O yüzden henüz bir sonuç alan olmamıştır diye düşünüyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi ceza kesildiği gibi maaşda kesildi.Aralıkta almamız gereken maaş verilmedi.Hiç bir gelirim yok.Çocuklar okula gidiyor perişan haldeyim.Yani bu bir zulüm bize.Tekrar maaş bağlansa kesildiği tarihten itibaren mi başlar acaba.Yetkililer bunu görmüyor muki.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2003 ten sonra hiç sigortalı olmadığım halde 2008-2009 yıllarında aldığım maaşlar yersiz ödeme olduğu iddiasıyla kesildi ve 4871 tl borç çıkartıldı.avukata gittim benim borçlu olmadığımı ve maaşımın kesilmesinin kanunen mümkün olamayacagını söyledi.BIMER E VE ilgili bakanlığa defalarca yazdım hala borçlu olduğum konusunda ısrar ediyorlar.Mikrofonu her eline aldıklarında "Önce insan" diye haykıranlar diğer taraftan bizim gibi yardıma muhtaç insanlara yardımcı olacakları yerde sudan sebeplerle işkence yapıyorlar.CUMHURBAŞKANİ VE başbakana bakanlığa kandilden inen vatan hainlerine kaynakmı arıyorsunuz o yüzden mı bize borç çıkartıyorsunuz diye yazdım.hala ses yok.herşeyden nefret etmeye başladım.benim özürlü maaşından başka hiç bir gelirim yoktu.çocuklar ve ben perişan haldeyim.Devlet böyle yapmamalı.kışın soğukta aç sefalet içinde bırakılırmı insan.bumu insana verdiğiniz değer.vatan hainlerine gösterdiğiniz ilginin binde birini bizede göstersinler.onları memnun etmek için bütün imkanlarını seferber eden devlet bizleri borçlu çıkarmak bizden para koparmak için adeta fırsat kolluyor gibi.Kaç bin kişi bürokratik hatalar ve kanunların keyfi yorumlanmasından dolayı mağdur icra kapılarında.

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, ben, SGK Bilgi Edinme Birimi'ne yazılı başvuruda bulunarak, özürlü kız kardeşimin sosyal güvencesinin hastanelerde Emekli Sandığı olarak görüldüğünü, diş tedavisi için hangi hasteneye ve hangi belgeler ile müracaat etmemiz gerektiği konusunda bilgi edinmek için başvurmuş, almış olduğum cevap ise, aşağıda eklidir.

Cevap

2022 SAYILI YASANIN 1.MADDESİ SOSYAL GÜVENLİK KURUMLARININ HERHANGİ BİRİNDEN HER NE AD ALTINDA OLURSA OLSUN BİR AYLIK HAKKINDAN YARARLANMAYAN MUHTAÇ YAŞLILARLA MUHTAÇ SAKATLARA AYLIK BAĞLANIR HÜKMÜNE AMİR OLUP.BAĞKURDAN YETİM AYLIĞI ALAN KARDEŞİNİZE SÖZ KONUSU YASA UYARINCA AYLIK BAĞLANMASINA YASAL OLANAK BULUNMAMAKTADIR.

SGK bilgi edinme birimine sormuş olduğum soru ile almış olduğum cevap arasında ki bağlantıyı anlamış olmamakla birlikte özürlü kız kardeşim rahmetli babamdan dolayı yetim aylığı almıyor olmasına rağmen, SGK tarafından yasal dayanaktan yoksun olarak verilmiştir.

SGK'na bilgi edinme yasası kapsamında sormuş olduğumuz soruların cevabı karşısında alacağımız cevapların güvenilirliği de ayrı bir tartışma konusu

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bir kaç ulusal gazete yetkilisi ile görüştüm.Konu ile ilgili faks istediler sonra beni arayacaklarını söylediler hala arayacaklar.TV leri aradım konuyu izah ettim haber yapacak birşey yok yargıya başvur dediler.Yerel gazetelerle görüştüm çoğu haber değeri yok dediler.Bende haber olması için intihar mı etmemiz lazım dedim.Intihar etmiş olsam hepiniz yazarsınız değil mi dedim.Yerel gazetenin birisi Çorum Hakimiyet gazetesi konu ile ilgili haber yaptı ama bir ses çıkmadı.Bilmiyorum ne yapacağız başka bir yol bulmak lazım ama şu anda aklıma da gelmiyor yani.

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben, SGK bilgi edinme birimine sormuş olduğum sorunun cevabını buraya ekleyerek, SGK'da dilekçelerimizin nasıl incelendiğini örnek göstererek, çözümsüz kalmakta olduğumuzu vurgulamak için yazdım

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu sgk bilgi edinme düzenegi nasıl çalışıyor anlamıyorum bagkurla ilgili soru soruyorum bulundugunuz bagkur il müdürlügüne gidin diyor

emekli sandıgıyla ilgili soru soruyorum bunu emekli sandıgına sorun diyor

ssk ile ilgili bir soru soruyorum bu bilgi edinme kapsamı içinde degildir diyor sordugum soruda şu tütün parası kimlere verilir diye sordum

mesala 170 diye bir hat koymuşlar bir hafta takip ettim her tel açtıgımda 10 dakika hatta bekletiyorlar ve inanın arkadaşlar bir çogu sordugum soruları cevabını bilmiyorlar yanındakine soruyor bir dakka diyor müzik acıyor anlamıyorum ssk anlayan varmı

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SGK'na sorularımızı dilekçeye yazmamız ve bu dilekçemizi PTT vasıtası ile iadeli taahhütlü olarak göndermemiz, olumsuz bir durum ile karşılaşmamız halinde ise, BİMER'e şikayet etmemiz gerekiyor sanırım.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

benim paramda eylülde kesildi. Hemde gerekçe gösterilmeden .insan adresime yazı gönderir şu nedenle kesildi diye . Ben kendi çabalarımla dilekçe yazdım sgk ya ve BİMER e . Onların haberi yok bi şeyden . SSK olduysanız ondan olabilir belki dediler . O da belki yani . 2022 parasına başvurmadan 2yıl önce 3 aylık ssk lı olmuştum . Çıktıysa ondan sorun çıkmıştır heralde yani 5 aydır mağdurum . Bu paraya güvenilip bi yere borç yapılmaz ev geçindirilmez . BUnu bilir bunu söylerim . artık başka geçim kaynağı bulmam gerektiğine kanaat getirdim .sana da geçmiş olsun .

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Peki ne yapmak lazım.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

sgk nın engellilerle ilgili bölümlerine engelli vatandaşları istihdam etmeliler .inanın çok daha işlevsel olacaktır .

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya ben bu sgk nın mantıksız işlerini gördükçe deli oluyorum.yazdığım yazılı dilekçenin hala cevabı gelmedi.2003 ten sonra hiç sosyal güvenlik kurumuna kaydım olmadığına dair belgeyide sgk il müdürlüğünden aldım dilekçeye ekledim Ankaraya gönderdim hala ses yok.maillere cevap veriyorlardı ama yazılı dilekçeye hala cevap yok

Ayrıca bu konuda sesimi duyurmak için herhangi bir tv kanalına yada bir gazeteye çıkmak istiyorum bu konuda bilgi verecek arkadaşlardan bilgi bekliyorum

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yersiz ödeme iddiası ile 2022 maaşı kesilenler buraya toplansın.Çünkü kaç kişi mağdur durumda onu görmemiz lazım.Dolayısıyle böylece sesimizi duyurmamız daha kolay olacak.Ben bir siyasi partiyle görüştüm.Gerekirse kamuoyu oluşturabiliriz bu konuda dedi.Basın açıklaması falan yapabiliriz dedi.ona göre arkadaşlar.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon