Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 92 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Demir1 kardeş 2001 den bu yana çalışmıyorum.Neyi iptal ettirir tekrar müracaat ettireceğim ki.Mantıken de yanlış yani.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Benim sakatlık maaşını isteğe bağlı SGK(Bağ-kur)a pirim yatırmam sebebi ile 12/2007/de kesildi.8/2008 de genelge yayınladı SGK Diyorki:

YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ VE UYGULAMALARA AİT AÇIKLAMALAR
    Bilindiği gibi 01/08/2008 tarihli ve 26954 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç,Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşları ile Özürlü ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.
    Buna göre;

b)Aylık almakta olan ve isteğe bağlı prim ödediği tespit edilenlerin aylıkları yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihi takip eden dönem başından itibaren kesilecektir. Bu kişilere bu tarihten önceki döneme ait ödenmeyen aylıklar talepleri halinde defaten ödenecektir.
    İsteğe bağlı prim ödeyenler dışında Kuruma prim ödeyenlerle ilgili mevcut uygulamalara devam edilecek olup bu kişiler kanun kapsamı dışında tutulacaktır.
    Ben geriye dönük hakkım olan 11 aylık tuturı 3 kez yazılı dilekçe ile defaaten talep etmeme rağmen bana hala maaşımın kesilmesi ile bilgi yazısı geliyor.Saloko numarası yapıyorlar.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ne yapacağız var mı bir bildiğin işte.Ben 2001 den sonra hiç çalışmadım.sigorta da yatırmadım.telefonunu özelden gönderirsen telefonda görüşebiliriz seninle.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ben musait bir zamanda Ankara'ya bizzat gidip derdimi anlatacağım bir muhatap bulacağım.Ve çözüme bağlamadan gelmeyeceğim...Sende bizzat derdini git anlat derim.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya internetten email attığımda bir iki gün içinde cevap yazıyorlardı.yazılı dilekçe yazdım hala cevap gelmedi.dava açmayı düşünüyorum.avukatımda yazılı bir cevap olması lazım dava açmak için diyor.

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

SGK sitesinden yaşlılar engellileri tıkla sağda evrak takipten TC no ile dilekçenin işleme girip girmediği belli olur.Tahmini yazılı dilekçelere verilen cevap 3 ayı buluyor...
    ...............................................
    9Köy senin konu ney?

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Orayı hergün kontrol ediyorum valla.aynı hiç birşey yazmıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Eğer sgk olumsuz geri dönüş yaparsa, kesinlikle ama kesinlikle mahkemeye taşıyın konuyu. Hakkınızı yedirmeyin kimseye...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Dava açacağım da Bülent abi yazdığım dilekçeye yazılı bir cevap gelmedi ki hala.Internetten Bimer e ve çalışma bakanlığına yazdıklarıma da bir sefer cevap yazdılar email olarak.hala borçlu olduğumda ısrar ediyorlar.ondan sonra yazılı olarak yazdım hala bir yazılı cevap gelmedi.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bugün 2022 maaş sorgulamaya baktım aynen şu şekilde yazıyordu

TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 18/11/2008
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 21/11/2008
    ÖZÜRLÜ AYLIK TALEBİNİZ YAZISI 09/01/2009 TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 29/09/2009
    MALİYE BORÇ YAZISI YAZILDI. 09/10/2009
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 02/12/2009
    SİGORTADAN DOLAYI KESİLEN AYLIKTA YANLIŞLIK YOK YAZISI. 05/01/2010
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 08/12/2009
    TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 04/01/2010

2003 ten sonra sgk kaydım olmadığına dair yazıyı sgk genel müdürlüğüne gönderdim.ondan sonra yukardaki gelişmeler olmuş.ne demekse...

ayrıca sgk genel müdürlüğünün ilgili telefonunu aradım görüştüm.2022 den maaş almak istiyorsan yeniden müracaat edeceksin dedi.yersiz aldığım ceza tutarınıda ödemem gerektiğini söyledi.

bülent abi ne yapmam gerekiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Karar sana yazılı olarak bildirildiğinde karar metnini buraya da aktar lütfen. Ve bildirimin ardından derhal bir avukata gidip konuyu aktar ve dava aç.
    Başka bir şansın yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi şimdi tekrar baktım 2002 sorgulamaya aynen şöyle yazıyordu"06/01/2010 işlemi olmayan evrak" bu ne demek acaba

----------

Dava açmış olsam maaşımı kesildiği tarihten itibaren alabilirmiyim acaba.Dava açmak için bana yazılı bildirim gelmesini bekleyeyim mi.yazılı bildirinin gelmesi bazen 3-4 ay sürüyormuş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Yazılı olarak sana bildirimde bulunmadan neye dayanarak dava açabilirsin bilmiyorum. Bunu avukata sorrmak gerek.

"işlemi olmayan evrak" ibaresinin ne demek olduğunu bilmiyorum

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi benim sakatlık raporumun aslını bundan önceki maaş müracatı sırasında mal müdürlüğü almıştı.şimdi yeniden müracaatta bulunurken yeniden hastaneye falan mı sevk yapacaklar yoksa nasıl olacak.eğer yeniden hastaneye rapor için sevk yaparlarsa muayeneydi heyet günüydü bir kaç ay daha geçer.elimizde bulunan rapor fotokopisi geçerli olurmu.yeniden müracatta bulunurken dilekçe yazmamız lazımmıs tüm hukuki haklarım saklı kalmak şartı ile diye.bana bir dilekçe uyarlarmısınız saygılarımla.

----------

Bülent abi birde şunu sormuştum size maaşım kesildiği tarihten itibaren mi başlar.Çünkü eşe dosta borçlandım.kaç aralık maaşımı da alamadım.saygıları

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ya mantık alıyor mu.ben den çalıştığım dönemleri değil çalışmadığım dönemin parasını alıyor.2001 sonra benim çalışmışlığım yok.madem kesecekler o zaman kesselerdi neden 2 yıl daha beklediler.2008 yılından önce de bu tür hadiseler yaşandı.81000 kişi cezalıydı.onların suçunu ihmalinin hesabını biz mi ödemek zorundayız.

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon