Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben 2005 yılında 2022 den maaş alıyordum fakat 27.09.2007 tarihinde sigortalı bir işe girdim ve işe girdiğim günden beri 2022 maaşımdan 1 kuruş dahi çekmedim.bana eğer çekmezsen kendilinden iptal edilir dediler bende hiç bir dilekçe falan vermedim.
    buğün bana ankara sgk dan bir yazı geldi postayla ve yazıda 27.09.2007 tarihinde .... sicil no ile sigortanız olduğu tespit edilmiştir. sizin hesabınıza yersiz yatırılan 2600 tl yi size en yakın maliye şubesine yatırmanızı rica ederiz diye bir yazı geldi. bugün bankalar kapalı olduğundan hesap numarama da bakamadım şimdi benim ne yapmam gerekiyor bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim teşekkürler

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

vala arkadaş bu olay benimde başıma geldi ben onlara geri dilekçe yazdım daha bi haber yok hayırlısı deyim ama senin iş daha kolay bankaya yatmışsa sen bunu alır onlara yatırırsın bunda bi sıkıntı yok

Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte bankaya hesabımda kaç lira olduğuna bakamadım bu gün kapalıydı o yüzden inşallah para duruyordur hesapda sen hiç çekmişmiydin. ben hiç çekmedim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Para çekmediğiniz için hiç bir sorumluluğunuz da olmaz. En çok, maaş şekmediğinize ve böyle olunca maaşınızın otomatik olarak kesileceğini düşündüğünüze dair bir dilekçe yazarsınız olur biter.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

içimi ferahlattın oturan boğa sağolasın valla tırsmıştım eğer hesapdan parayı tekrar geri çekmişlerse dediğin gibi bi dilekçe yazıp gönermem yeterli herhalde demi?
    yada hesabımda para duruyorsa o parayı çekip kağıtta yazdığı gibi vergi dairesine mi yatırayım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yok yok, parayı sakın çekme, elini bile sürme paraya... Sadece SGK'na "ben maaşı almadım, maaş hesapta duruyor" diye yaz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ergünhimmet Avatarı

Gerçek Adı
    ERGÜN HİMMET
    Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    BURSA/OSNANGAZİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yasın arkadaşım bu maaş ileri tarihlere göremi yoksa geri tarihlere göre mi yatıyordu.Bende maaşı çektim 1 ay sonra iş buldum ve kesılmesi için dilekçe yazdım.Sonra bana son çekim kadar geri ödeme yaptırdılar.Anladığım kadarıyla ileri ayların maaşını alıyoruz.

----------

Birde bir süre çekilmeyen maaşlar kuruma iade ediliyor denildi bankadan.

Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ergünhimmet evet kardeşim halısın bencede ileriye dönük yapılıyor bu gün inşallah hallederim şu işi.

----------

bu arada oturanboğa tekrar teşekkür ediyorum ilgin için saygılar

Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrardan merhaba bugün gittim bu yanlışı düzeltmek için niğde defterdarlık yada niğde ssk bişey yapamıyormuş.ankaraya durumu anlatan bi dilekçe yazmam gerekiyormuş. yada kendim gitmem gerekiyormuş. ama çalıştığım için şehirdışına çıkamıyorum o yüzden dilekçeyle halletmem gerekiyor.

nasıl bi dilekçe yazmalıyım aceba fikri olan var mı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ankara SGK'dan hangi birim sana borç yazısı göndermişse o kuruma hitaben yaz:

...'na,

... / ... / 2009

... tarihinde tarafıma gönderilen yazı şu şekildedir:
    27.09.2007 tarihinde .... sicil no ile sigortanız olduğu tespit edilmiştir. sizin hesabınıza yersiz yatırılan 2600 tl yi size en yakın maliye şubesine yatırmanızı rica ederiz
    O tarihler arasında sigortalı olduğum doğrudur. Ne var ki 2022 maaşımı bankadan çekmediğim takdirde maaşın otomatik olarak kesileceğini düşündüğümden; bahsi geçen sürelerde 2022 sayılı yasa kapsamında bankadan maaş çekmediğimi beyan eder, banka nezdinde gerekli araştırmaları yaparak tarafıma tahakkuk ettirilen borç işleminin iptal edilmesini ve tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini arz ve talep ederim

adın soyadın
    imzan
    tc kimlik numaran
    adresin

Üye
    yasin Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    oturan boğa sen bitanesin eyvallah çok sağolasın