Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim geçmiş yıllarda almış olduğum rapor derecem % 70 idi. En son aldığım rapor oranı ise %62. Şu an 2022 maaşımı düşük kademeden alıyorum. Bu durumda rapor oranımın yükseltilmesini nasıl talep edebilirim? nereye başvurmam gerekli? Eski raporun örneğini göstermem gerekir mi ?

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şeker kız yeni rapor alman lazın %70 ve üzeri olursa dilekce ile başvuruda bulunabilirsin.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Burdaki yazıları biraz inceleyince 2022 maaşı yükseltme talebinde bulunmak için bazı arkadaşlar mal müdürlüğüne gidip evrak almamız gerektiğini yazmışlar.Bende öyle öyle yaptım ve mal müdürlüğüne gittim bugün.Ama büyük bir şokla karşılaştım. Rapor oranımı yükseltmek istediğimi bunun için mal müdürlüğünden sevk almamın gerekli olduğunuy anlattım . Benden nüfus kaydı istendi ben de verdim.
    Kayıtta babamın emekli olduğunun göründüğü bu durumda bırakın maaşı yükseltmeyi şu an aldığım 2022 maaşım bile kanuna aykırıymış... Oysaki ben ailemden ayrı yaşadığımı onlarla bir ilişkim olmadığını söyledim. Zaten nüfus kayıt örneğindede bu açıkça belli .Ve bunu belirttim görevliye.
    Yetkili biriyle görüşmek istediğimi söyledim. Görevli mal müdürünü aradı. Bana söylediği şu: Yönetmelik değişmiş artık ailesinde emekli bulunanlar ayrı yaşasa da maaş alamazmış. Babama dava açıp onun maaşının bir kısmını talep etmem gerekiyormuş. .
    Biz kişisel özgürlüğümüz için çırpınıp dururken adamlar bana ait olan maaşı bile alamayacağımı babamdan kesilmesini talep etmem gerektiğini söylüyorlar
    Bu durum bana çok çok mantıksız geldi. Bu konuda bilgisi olan kişilerden bilgi alabilir miyim? Bunun doğru olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Kesinlikle hatalı bilgi vermişler sana. Değişen bir yönetmelik söz konusu değil. 18 yaşından büyük biri yasal olarak bireydir. Geliri kendisini bağlar, başkalarının geliri yüzünden mağdur edilemez. Kaldı ki başka bir evde yaşıyorsun...

Sakatlık oranın %70'i aşarsa, aldığın 2022 maaşını yükseltmek de senin en doğal hakkın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Peki Mal müdürü böyle söylerse nereye kime başvuracağım peki ben şimdi ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Şu anda 2022 maaşının kesilmesi için bir işlem başlattı mı o memur?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Hayır bana söylenen emekli sandığından farkedilirse kesilir ve faiziyle geri alınır.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Bu konuyu açıklığa kavuşturabilirmiyiz ?

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mal müdürlügü işte adı üstünde. MAL

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Hiç bir şey olmaz. Bir şey yapmana gerek yok bence.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Ankarayı arayıp sordum zaten dün arkadaşlar.Başka çare bırakmadılar bana.Ankaradan konuştuğum görevlinin nosunu alıp burdaki görevliyle konuşturup konuyu açıklığa kavuşturdum.İstediğim belgeyide aldım bu sayede.Kanuni dilden konuştukları için ben ne dediklerini pek anlayamadım ama dedikleri gibi bir durumuda kabul etmem mümkün değil zaten.Yok benim maaşa bağlanmam burdaki bilmem ne kurumunun insiyatifine bağlıymış falan filan...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yani sorun yok?

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maaşa bağlanmamış olsaydım sorun olacak gibiydi.Şu an herşey yolunda.Çünkü emekli sandığından konuştuğum görevlide burdaki memurun söylediklerinin aynını söyledi.Bazı kurumların insiyatifine bağlıymış maaş bağlanması.Uygun görürlerse bağlayacaklar görmezlerse bağlamayacaklar gibi bir durum sözkonusu oluyor bu durumda.