Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cazcı Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şu an 2022 maaşı almaktayım. belediyeye geçici personel olarak alındıktan sonra belli bir zaman sonra, eğer kadro alamaz isem, işten ayrılma durumunda tekrar 2022 maaşım bağlanır mı?

Teşekkürler

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    14:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Bu maaşı çalışmayan ve üzerine mal varlığı olmayan kişiler alıyor
    Benim bir arkadaşım vardı bu maaşı aldı 8 yıl boyunca devalarca kendisini uyardım. Alma emekli olunca senden bunu keserler diye beni dinlemedi. Ve sonu da emekli oldu sistem devlet o zaman bu arkadaşımdan tüm parayı geri aldı faiziyle birlikte.
    Çalışıyorsan SSK lı kestir parayı. tekrar işten çıkarılınca da tekrar müracaatla bağlatırsın ben bunu biliyorum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

2022 maaşı bir kez iptal edildiğinde, yeniden hak etmek için tüm işlemler sıfırdan yenilenmeli.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    atlantis Avatarı

Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    22:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de temmuzda ssk lı olarak bir işe başlamıştım. fakat şartlar elvermediği için istifa etmek zorunda kaldım. toplam ssk 18 gün yatmış görünüyor ve yeşil kartım iptal oldu. ayrıca 2022 maaşı alıyordum eylül ayını aldım. İstifa ettiğim için maaş kestirme talebinde bulunmadım. acaba maaşım kesilir mi? bu durumda ne yapmam gerekir?

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cazcı;
    işe başlarsan maaşın kesilir belli bir zaman sonra işten ayrılırsan tekrar başvuru yapabilirsin tabi herşey yeniden başlar

----------
    atlantis;
    maaşın kesilmez yeşilkart için tekrar başvuru yapabilirsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bir yıl içinde 90 günü aşan sigortalılık olursa 2022 maaşı kesilir. Aksi halde kesilmez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    magnesia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    10:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent kardeş nedir bu 2022 açıklarmısın sanada fazla soruyoruz ama kusuruma bakmazsan sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

2022 sayılı kanun, %40 ve üzerinde sakatlığı bulunup maddi açıdan yoksul olan kişilere bağlanan bir yardım aylığıdır. Bu forumda çok sayıda mesajda gerekli detaylar var...

Üye
    magnesia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben %40 vergi indirimini hak etmiş arkadaşlara maaş bağlandığını sanıyordum öyle bişey yokmu?

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayır arkadaşım %40 üzeri rarorun varsa başvuruda bulunabiliyorsun..

Üye
    magnesia Avatarı

Son Giriş
    31.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burcu hanım onu biliyorum bende öyle başvurup maaş almaya başladım fakat oturanboğa diyorki raporu olan yoksullara (2022)veriliyor dedi bende o %40 olana maaş verildiğini biliyorum .ayrıca yoksulluk parasıdamı veriliyor sorum buydu.

Üye
    cazcı Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar: 13 mayıs 2011- de işe başladım, P.Ö.G.M, 2022 maaş iptali için.dilekçe gönderdim,bugün bir mektup geldi ordan,yersiz ödeme olarak 657.84 tl. enyakın maliye teşkilatına yatırılmasını istiyorlar,ben -mart 2011-den buyana -2022- maaşı almadım. 01-09-2011 tarihli maaşı almadım bu tarihli maaşı istiyorlar kısaca. bu konuda neyapmam lazım.tşk

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Dilekçeyi ne zaman gönderdiniz? Size gelen yazıda hangi aylar için borç tahakkuk ettirilmiş. Yazınızdan tam anlamadım burasını. Ayrıca "P.Ö.G.M" kısaltması nedir? Anlamadım bunu...

Üye
    cazcı Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kalem.yazıdaki kısaltma şu: pirimsiz ödemeler genel müdürlüğü,dilekçeyi işe başladıktan 15 gün sonra yollamıştım maaşın iptali için, benden istenen 01.09.2011-30.11.2011 tarihleri arsında hak etmediğim aylığı aldığımı sanıyorlar.ben mart-2011 den beri maaş almadım.neyapmam lazım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sigortalı çalışan olarak prim ödeme gununuzun 91. gunu agustos ayına geliyor. Bu demektir ki Eylül dönem başında aylıgınız durdurulmuştur/kesilmiştir, yani hak sahipliğiniz sonlanmıştır. Dilekçenizin ulaşması işleme alınması gecikmiş olabilir. Bu durumda Eylül ayından sopnra işlem yapmışlar demek ki...
    Eylül dönem aylıgınız halen geri gitmemiştir. SGK'ya bir dilekçeyle Eylül dönem aylıgınızı, Haziran dönem aylıgınızı çekmediğinizi yazın. Kurum yersiz ödemeye konu olan tutarı kendi tahsil etsin.
    Sizden Eylül dönem aylıgınızı geri istediklerine göre Haziran dönem aylıgında sorun yok demek ki. O yüzden soruyorum: sigorta priminiz hangi tarihte yatırıldı tam olarak?
    çekmediğiniz Eylül dönem aylıgını alarak maliyeye ödeme yaparak da bu işi çözebilirsiniz. Bu kısmı kolay. Şu hesap işini yapalım önce biz.
    İlk sigorta priminiz ne zaman yattı tekrar soracak olursam?

Ha bir de haklarınızdan feragat mı ettiniz acaba? Haziran aylıgınız açısından soruyorum bunu... Hazirandan alacaklı gorunuyorsunuz çünkü. mart dönem aylıgınızı da çekmediyseniz mart dönem aylıgı da kesin hakkınızdı zaten.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon