Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cevap için çok sağol teşekkürler . sanırım aralığa kadar ancak bağlanır . beklemekten başa care yok şimdilik .

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

2022 den aldığım maaş eylül ayında kesilmişti. sgk yı aradığımda sigortalılıktan dolayı kesilmiş olabilir dendi ama 2022 ye başvurduğumda sgk ile ilişiğim yoktu .
    Neyse sonra tekrar dilekçeyle başvurdum sgk dan ilişik yoktur yazısını ekledim gönderdim .
    o gün bugündür takip sitesine bakıyorum . Durum kısmında 'GEÇİCİ DURUMDA' yazmakta. Dün bir gelişme olmuş ama halen bir açıklama yok bu ne demektir ?

Tahsis servisinden sonra nasıl bir gelişme olur ?

thsis - 2022 maaşım için "Geçici durumda" ibaresi ne anlama geliyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Net bir şey söylenemez, ama bence süreç olumlu işliyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

bugün sgk dan dilekçeme cevap geldi . 2022 maaşım eylülden itibaren kesilmişti. Halbu ki maaşım geçen martta (3/2009) bağlanmıştı
    neyse. cevapta maaş alırken sgk kaydınız olduğundan dolayı haksız aldığınız maaşlar borç olarak ilinizin defterdarlığına gönderilmiştir vs yazıyor .

Bunların bahsettiği sgk kaydı 2006 nın ilk yedi ayına ait . 2006 da yedi ay sgklı görünmüştüm . ve 2006 temmuzundan bu yana sgk kaydım yok. ve bu tarihler içinde 2022 den maaş almak değil başvuru bile yapmamıştım .
    Bu nasıl iştir ? şu tarihler arasında diye bile belirtmemişler defterdarlığa gönderdik demişler ? hatta sgk dan sigortalı olduğum aylara ait ve 2006 temmuzdan sonra kaydım bulunmadığına dair yazıyıda eklemiştim. sgk ya başvurduğumda kesinlikle sigorta kaydım yoktu .
    Bana maliyeden şimdiye kadar gelen yazı yok ? Bana gerçekten borç çıkarıp parayı geri isterler mi ? bu nasıl iştir ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

BİMER'e, başvurunun savsaklandığına ve çalışan memurların görevlerini yapmadığına dair şikayet dilekçesi yaz ve ilgililer hakkında ceza uygulanmasını talep et.
    Başvuruna dair tarihleri ve kuruma başvuru yaptığın dilekçeyi de detaylıca aktar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Ben BİMER e ve SGK ya dilekçeyle başvurup cevap ve inceleme istemiştim .Dün gelen mektup BİMER den dolayı SGK nın geçiştirmek için yolladığı bilgi mektubu sanırım.bugün sgk yı telefonla aradım telefondaki kişi kimlik numaramdan baktı daha incelenmemiş , 1 aya kadar incelenir dedi . SGK ya sigortayla ilişiğim olmadığına dair yazıyıda yollamıştım . umarım daha durumum incelenmeden bana yollanan bu mektup öylesine geçiştirmek için yollanan bir mektuptur . çünkü detaylı inceleseler ne olduğunu anlayacaklar . Ama yinede pazartesi defterdarlığa gideceğim . Adamlar maaşı kestikleri gibi bir de borç çıkarmışlar olacak şey değil ? benim 6 aydır mağduriyetim ne olacak ?

Ssk dan çıkışım Temmuz 2006 - o gün bugündür ssk kaydım ödemem vs yok .
    NİSAN 2007 de 2022 ye ilk başvuru tarihim .
    MART 2009 da ilk maaş aldığım tarih .(Buradaki memurun ilgisizliği yüzünden evrakım 1 sene unutulmuş ,bekletilmiş)
    Eylül 2009 da maaşım kesildi.Hala beklemekteyim . Tatmin edici cevap daha alamadım sorunumda çözülmedi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Du bakalım sonuç ne olacak. Hele bir bildirim olsun da...

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar 2022 maaşım eylül 2009 da neden gösterilmeden kesilmişti.şimdi ise sgk nın sitesinde yazan bu resimdeki.

*bu durumda param yeniden bağlanmış mıdır ?

*ve eylülden itibaren biriken parayı mı yollamışlardır ?

*yarın ziraat bankasından parayı çektiğimde tekrardan ptt ye maaş gitmeme gerek var mı yoksa bir daha ki maaş döneminde mi ptt ye gitmem gerek?

teşekkürler

evrak - 2022 maaşım için "Geçici durumda" ibaresi ne anlama geliyor?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12