TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merttaha Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın saygıdeğer forum üyeleri ve moderatörleri
    Sizden acil yardımıniza ihtiyacim var.

Öncelikle ben durumu kabaca özetlemem gerekirse :

Benim babam bilindiğimiz üzere işitme engellisidir. İlk engelli raporunu 1992 yılında Kars devlet hastanesinden temin etmektedir ve %99 engelli oranı ibare edilmiştir. Akabinde ilk 2022 engelli maaşını çekme vaziyetinde bulundu. Aradan 10 yıl geçme süresiyle yeniden bir rapor için başvuru yapmaktadır. Ancak bu raporun engelli oranı %55 veriliyor. (NORMAL ŞARTLARDA ENGELLİLERİN ORANINA GÖRE ÜCRET ĎEĞİŞİYOR). 2002 yılından bu yana 2021 yılında hep %99 engelli oranı üzerinden para çekmiş ama farkında olmadan. Bu süre zarfında sürekli olarak yersiz ödeme çekimi yapılmaktadır. Bunuda maaş aldıği yer öğreniyor ve babama faizle beraber ceza parası kesmektedir . sorum şudur bu vakanın hukuki süreci nedir ? Varsa hangi yol izlenebilir ? İcra babama af yasası tahsis eder mi?

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.478
    Verilen Beğeniler
    1.501

@merttaha
    genel olarak bilerek ya da bilmeyerek bu yapılıyor.başvurunda belli bir oranda maaş şu başka bir oranda ise şu deniliyorken.raporda yüzde değişip alt kısma az maaş alma grubuna düşünce görmezden gelıp verilen fazlaları alıyoruz sonra farkına varılıncada niye böyle oldu dıyoruz.oysakı mevzuat açık ve net. yogunluktan memurun gözünden kaçmış olabilir ama maaşa başvuru eden kişinin bunu bilmemesi mümkün değil.ilk maaşda belkı fazla alınca farkedılmedı diyebilirler ama daha sonrakıler için maaş bağlananın bıldırm etmesı gerekıyor
    not: cevabım şahsınıza değildir.durumu bilmeyen azda olsa kişiler oluyor .sizde o bilmeyenler içinde olabilirsiniz. bildiğim kadarıyla bu borç ve cezalar için yapılandırmalar oluyor.

Üye
    merttaha Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anladım ben yarın gidip iptal edicem sağolun bu arada bizim e devletimiz yok sosyal yardim bilgileri sorgualyabileceğimiz site yada program var mi

Birde ne kadarlık ceza ve borç ama