TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mbozkurd Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.09-2021
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar arkadaşlar biz 7 kişilik bir aileyiz benim yüzde 53 engelli raporum var. 2 sigortalı çalışan var hanemizde kişi başı gelir ile ilgili mevzuatı karşılıyormu acaba ? Kisaca bu şartlarla maaş için başvurum olumlu sonuclanirmi ?

Üye
    mbozkurd Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Merhabalar arkadaşlar benim adres değişıkliğinden engelli ayliğım durduruldu yeni adresimde 7 kişiyiz 2 asgari ücretli çalışan var acaba kişi başı gelir hesaplaması nasıl olur ? Tekrardan bağlanırmı bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.444
    Verilen Beğeniler
    1.478

@mbozkurd
    evinize giren gelir miktarı 852 x 7 : 5964 tlden az ise gelir şartınız tutar maaş alırsınız
    Soru 67: 2022 sayılı Kanun kapsamında verilen aylıklardan faydalanan kişinin adres değiştirmesinden dolayı aylığı kesilir mi?
    Kesilmez ancak geçici olarak durdurulur. Yeni ikametgâhının bulunduğu yerdeki Vakfa 1 yıl içinde başvuru yapılması halinde Mütevelli Heyet tarafından uygun görülmesi halinde alamadığı aylıklar ödenir.
    Soru 68: Adres değişikliğinden dolayı durdurulan 2022 sayılı Kanun kapsamında verilen aylıklardan faydalanmak isteyen vatandaş tekrar başvuruda bulunmalı mıdır?
    Evet, tekrar başvuruda bulunmalıdır. Mütevelli Heyeti aylık alma şartlarını sağlamaya devam ettiğini tespit ederse vatandaş tekrar 2022 aylığından faydalanabilir.

not : kırada ikamet edıyorsanız emsal kira bedeli gelirden düşülür b uda size avantaj sağlar.

Üye
    Murat053 Avatarı

Son Giriş
    05.08-2021
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    Bağcılar
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@mbozkurd Kardeşim yeni adresinde bulunan sydvye raporunu elden götür en geç 1 ay içerisinde tekrar dan alırsın maaşı bende adres değişikliği yaptım 1 ay sonra maaş almaya başladim sorun olmaz yani rahat ol iyi akşamlar

Bu arada benim raporum sürekli senin rapor surelimi egerki raporun süreli ise tekrardan gelir testi yapabilirler bilgin olsun kardeşim

Birde maaş başvurusu yapmiycaksin adres değişikliği yaptığını bildirceksin sadece daha çabuk işlem yapıyorlar aklında bulunsun

Üye
    mbozkurd Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Çok teşekkürler kardeşim .. evet kirada oturuyoruz babam emekli fakat başka şehirde ikameti bundan korkuyorum bakalim umarim sorun cikmaz tekrardan çok teşekkürler kardesim

Benim süresiz raporum var ve tekrardan maaş başvurusu yapacağım dediğiniz gibi raporu elden götüreceğim bakalim bahtimiza artik cevabiniz icin ayrica çik teşekkürler kardeşim iyi aksamlariniz olsun

Üye
    ALBiNOGER Avatarı

Son Giriş
    20.09-2021
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    Tekrdağ
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    0

@mbozkurd

Siz şu anda taşındığınız evde kaç kişiyle yaşıyorsanız, gelir kriteriniz ona göre değerlendirilir. Örneğin:

Yeni taşındığınız evde 7 yerine 6 veya 5 kişiyle yaşıyorsanız:

852x6=5.112 TL / 852x5=4.260 TL. Yani, yeni taşındığınız hanede kaç kişi kalıyorsanız, kişi başı gelir sınırı olan 852 TL'yi o sayıyla çarpıp geçmemeniz gereken sınırı bulabilirsiniz.

Üye
    mbozkurd Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.09-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bende engelli aylığı alıyordum teyzemlerde kalıyordum şimdi adresimi annemlerin evine götürdüm maaşım kesildi tekrar başvurdum sıfırdan başlattılar. Bizim hanede 10 kişi var 3 sigortalı çalışan var ve ablamin üzerine olan bi araba var. Bu şartlarda tekrar maaş alabilecekmiyim ? Bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.444
    Verilen Beğeniler
    1.478

@mbozkurd
    çalışanların maaş toplamalrı ne kadar,ev kiramı,başka gelir var mı,ev var mı,tarla bag bahçe var mı bide önceden araba sıkıntı olmuodu şimdi engel oluo. evde 10 kişi oldugu için evinize giren gelrin 8500 tlyi geçmemesi gerekio

Üye
    tanercm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,
    Ben ikametimi eski adresten almamıştım ve şimdi ikamet kaydım gözükmüyor.
    Yani resmi adres kaydım silinmiş.
    Yeni ikametim de belli değil.
    Bu durum 2022 maaşımın kesilmesine neden olur mu ?

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.444
    Verilen Beğeniler
    1.478

@tanercm
    yeni adresin aynı vakıf sınırları içindeyse maaş kesilmez
    mısal eskışehir Seyitgazi ilçesındeyken merkeze başka ilçesine ya da herhangi bir il-ilçeye taşındınsa maaş durdurlur yenı yerdekı vakıfa eskı yerdekı dosyanı teslım ettınmı heyetın uygun görmesı halınde kaldıgı yerden devam eder
    Seyitgazi ilçesinde iken yine aynı ilçenin başka bir köy veya kasabasına taşınırsan maaş kesılmez.burda yinede yeni adresi vakıfa bildirmenız iyi olur.geldiklerinde bulabilmeleri açısından.çünkü arada kontrole geliolar.bildirmesenız bile sistemden görebilir sıkıntı olmaz

ikamet belli değil die bişi yok.nüfus adres bilgilerini emnıyet ya da nüfus dairesınden halledebilirsiniz
    e devlettende öğrenebilirsiniz şuan adresinizin nere kayıtlı oldugunu

Üye
    tanercm Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.
    Sıkıntı şu,
    Henüz yeni ikamet adresim belli değil
    Fakat eski ikamet adresime bir başkası kayıt yaptırdığı için benim kaydım iptal olmuş ve edevletten baktığımda resmi ikamet kaydı yok gözüküyor.
    Yeni adres belli olmadığı için de kayıt yaptıramıyorum malum kiralar yüksek şimdilik bir yerde misafir kalıyorum.
    E devlet Yardım sorgulayınca aynı ilçe Sydv vakfı görünüyor.
    Bu ay engelli maaşımı alacak mıyım onu bilmiyorum
    Konu tam olarak bu...
    Tekrar teşekkür ediyorum

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.444
    Verilen Beğeniler
    1.478

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tanercm Mesajı Gör
    E devlet Yardım sorgulayınca aynı ilçe Sydv vakfı görünüyor.
    buyuk ıhtımal almanız gerekıo

Üye
    Burak1234 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:42
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben evliyim bir cocuğum var %65 raporum 2022 aylığı alabilirmiyim gelirim yok

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: -mka Mesajı Gör
    @tanercm
    yeni adresin aynı vakıf sınırları içindeyse maaş kesilmez
    mısal eskışehir Seyitgazi ilçesındeyken merkeze başka ilçesine ya da herhangi bir il-ilçeye taşındınsa maaş durdurlur yenı yerdekı vakıfa eskı yerdekı dosyanı teslım ettınmı heyetın uygun görmesı halınde kaldıgı yerden devam eder
    Seyitgazi ilçesinde iken yine aynı ilçenin başka bir köy veya kasabasına taşınırsan maaş kesılmez.burda yinede yeni adresi vakıfa bildirmenız iyi olur.geldiklerinde bulabilmeleri açısından.çünkü arada kontrole geliolar.bildirmesenız bile sistemden görebilir sıkıntı olmaz

ikamet belli değil die bişi yok.nüfus adres bilgilerini emnıyet ya da nüfus dairesınden halledebilirsiniz
    e devlettende öğrenebilirsiniz şuan adresinizin nere kayıtlı oldugunu