Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar.
    Ben anneme vasilik verdim (ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/huku...rim-hukuk.html ). Çok pişmanım fakat şimdidide ptt memuru anneme isterse çocukların maaşını kendi üstüne çekebilirsin demiş.

Acaba bu konuda aydın insanlardan bunun ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu söyleyebilirlerse çok memnun olacağım. İyi günler dilerim..

Ki eğer annem kendi üstüne çekerse maaşı benim buna itiraz etmem için neler yapmam gerekir.

Aydınlatırsanız sevinirim. İyi günler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Kendi üstüne çekmek ne demek?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

sere
    Misafir Üye
    sere Avatarı

ya şimdi devlet onun üç aylığına el koydu borç için. Fakat annem bizim maaşları kendi üstüne çekse bile özürlü maaşı olduığu için devlet el koyamıyormuş.

Neyse oturanboğa kardeş. Kendi üstüne çekmek'teki maksat vasi ya annem
    herhalde ben ve abiöim mmaşını kendi üstüne alıp herhalde sadece kendi çekecek. Ben de tam bilmiyorum...

Öyle birşey mümkün müdür acaba?

Bu vasilik denen şeyde istenirse maaşlar vasi üzerine yapılabilir mi? İyi geceler..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Vasilik sadece kullanım hakkı ve vesayetini aldığı şahıs adına para çekme,işlem yapma gibi uygulamaları kapsar.
    Maaşı tamamen kendi üzerine yaptıramaz.

Üye
    ismail13 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf İsmail Dalkılıç
    Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sana vasilik yapar olur biter .senin maaşına annen sahipçıkar ama maaş annein adınaolmaz senin maaşın olarak devam eder ama annen vasidenilen yolla alır