TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sunnshine Avatarı

Gerçek Adı
    Nilay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    Hiç bir yer
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Kalem
    Arabayi ramazan ayında çevremizdeki insanlarin bize verdiği fitreler ve babamin üzerine eksiği tamamlamasiyla alabildik. Zaten sadece hastaneye ve ağır market alışverişi yaparken kullaniyorum. Bunu ispat edemem elbette ama böyle. Peki bir arkadas bildirdim demis kalem hanim bununla ilgili bildirmem gerekiyor mu?

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇUKUROVA
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    7

@Kalem
    Sizin yazdıklarınız doğru ama İnanın uygulamada öyle olmuyor.sydv nin heyetindekilerin elinde herşey.yaşadığım için emin konuşuyorum.bir tek evde bakım maaşı başka gelir yok,ev kira,herhangi üzerimize bir mal yok(araç zaten maaş bağlanırkende vardı).5 yıl dolumundan sonra aracı muafsız,(140) muafllı haliyle(98.000)araç alındı diye,maaşı kestiler.ne bulunduğum ilin kaymakamlığı,nede cimere anlatamadım.hepsi sydvye yönlendiriyor sydv,nin verdiği kararı uyguluyorlar.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    04.05-2021
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    993
    Verilen Beğeniler
    244

@kutup yıldızı
    2022 aylıgına başvurdugunuzda aracınız varmış daha onceden. burada sorun yok.

2022 aylığı aldıktan sonra siz araç satışı mı yaptınız? şoyle demişsiniz: "5 yıl dolumundan sonra aracı muafsız,(140) muafllı haliyle(98.000)araç alındı diye,maaşı kestiler."

eger araç satışı yapıp yeni araç aldıysanız, şu sorularımı cevaplayın lütfen:
    eski aracınızı kaça sattınız? (bu arada araç satışından elde edilen para da gelir olarak kabul edilir)
    yeni aracı kaça aldınız?

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇUKUROVA
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    7

@Kalem

Yeni araci aldigim galeri 75.000 e eski araci saydi uzerine 23.000 verildi.98.000 e tmmlandi.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    04.05-2021
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    993
    Verilen Beğeniler
    244

@kutup yıldızı

2022 aylığı alıyorken araç satıp üstüne 23 bin ödeme yapmışsın.

2022 aylığında her türlü gelir ve gider dikkate alınır.
    araç satışından ele geçen parayı saymıyorum bile. üstüne verdiğiniz 23 bin bile aylığınızın kesilmesine kafi.
    2022 aylığında hanenin yıllık gelirinin aylık ortalaması dikkate alındığı gibi yıllık harcamaların aylık ortalaması da dikkate alınır. araç için ödenen para hanenin harcamalarına eklenir. harcamaların aylık ortalaması yüksek çıktıgından aylık kesilir.
    araç satışından 75 bin + üstüne 23 bin ödenerek alınan araç, aylığın kesilmesine sebep olmuştur.
    aracınızı aldığınız tarih üzerinden 1 yıl geçince tekrar başvurursunuz. 1 yıl dolmadan başvurursanız hane geliriniz yüksek çıkar hep.

benim verdiğim örneği yanlış anlamışsınız.
    2022 aylığı baglanmadan önce aracı olanların hane geliri yapılırken sadece aracın vergiden düşülmüş tutarının 120'de biri eklenir demiştim. siz bu örneğe uymuyorsunuz. siz 2022 aylığı alıyorken araç satmış ve ustune 23 bin tl para koyarak yeni araç almışsınız.
    2022 aylığı gelir hesabı yapılırken hanenin her türlü geliri dikkate alınır. ayrıca emsal kira bedeli hariç saglık,ulaşım,mutfak vs her türlü harcamaların aylık ortalaması hesaplanır. harcamaların aylık ortalaması gelirden fazla çıkarsa aradaki fark gelire eklenir.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇUKUROVA
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Kalem

teşekkür ederim açıklamalarınız için.yinede ortada tezatlık var.ben burada detaylı fiyat bilgisi verdim sydv ye öyle bir bilgi verilmedi orası eski aracı gözönünde bulundurmamış alınmış satılmış orasında değiller.yeni araç alınmış onu baz almışlar.yoksa satılan aracın parasını kullanmışım,üzerine kredi çekip belirlenen sınırı aşmadan hatta limitin çok çok aşagısında yeni araç almışım.sizin söyleminize göre 2022 aylığı alıyorken araç satılıp alınmış diyorsunuz ya,yasalar gereği o zaman engellilere araç alımı konusunda net kanun maddesi olması lazım.maaş alan araç alamaz şeklinde.şu kadar limite kadar diye limit konuyor.ona güvenerek hareket ediyoruz.tek mağdurunda ben olmadığımı düşünüyorum.hane gelir gider hesaplamasına göre hareket edilse örneğin aylık ev kira 500,elektrik 590,su,internet vs derken.gelir sadece evde bakım ücreti!!!!hadi ayı geçir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12