TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    süleyman bulut Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    09.05-2020
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bir tanıdığım var engelli daha önce bir adrese kayıtlı olduğu için engelli maaşı alıyordu şuan o adresden çıkarırdığı için maaş alamıyor.orada bulda kalan birisi ikameti yok ikameti olmadan engelli maaşını alabilir mi?

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekür ederim

Üye
    VAAS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    299

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Benim bildiğim sabit bir ikamet adresi istiyorlar ve hane incelemesi yapmadan da maaş bağlamıyorlar...

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.101
    Verilen Beğeniler
    1.207

@VAAS arkadaşın dediği gib işlemler.sabit adres şart.sabit adres olmazsa yıllık kontrole enreye gelecekler ayrıca birgün kaldıgı ailenın şartları ttuarken dıer gün kaldıgı yerdekı ailenın şartları maaş için tutmayabilir. o yüzden sabıt adres şart

Üye
    VAAS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    299

@-mka

Bence bu yasa çok saçma olmuş. Sonuçta sokakta kalan evi olmayan bir sürü engelli var...

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Bence de sokakta yaşayan engellilerin hakkı yok sayılmış.Örneğin engelli kişi sokakta kalmıştır ve bir ev tutacak parası yoktur.Başvuru hakkı olmalı ve maaş bağlanmalı ki,bir ev tutabilsin.
    En azından bir köyde,mütevazi bir ev tutmaya yetecek kadar yeterli olur o maaş.
    Konu ASUMAN0 tarafından değiştirilmiştir (04.05-2020 Saat 09:28 ).

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    28.06-2020
    Saat
    10:25
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    30

Bence saçma olanları değil, normal olan ne var ona bak çünkü zaten herşey saçma 1-2 tane normal denebilecek şey var. Saçmalar %50 yi geçince artık normal kabul edilir bir toplumda bu toplumda %90 olmuştur o saçma olanlar. Emekli adamın 1000 TL maaş alması gibi adam karnını mı doyuracak? Kira mı verecek? Fatura mı ödeyecek? ??? Toplumda infial çıkmıyorsa ne kadar erdemli ve inanç sahibi bir toplum olduğunu gösterir tabi çalıp çırpmadan dürüst yaşayanlar için... Bence böyle bir toplumda eğer bürokratlar insansa ya kendini asmalı yada boğaz köprüsünden atlamalı. Kışın ortasında bebeğini saç kurutma makinesiyle ısıtmaya çalışan insanlar bu ülkede malesef. Bu noktadan sonra ne söylenir ki gerisini ancak Halık söyleyecektir.
    @VAAS

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

@Engelsizbiz
    Sana katılıyorum,Son zamanlarda ülkede saçma olmayan ne var demeliyiz.Bilhassa ekonomik şartların rezilliği çok vahim.
    İşte bu saçmalıklara bir de sokakta yaşayan engellinin hakkını yok saymak eklenmiş.Elbette engelli maaşı,hem ev tutmak,hem de evin masraflarını ve yeme,içme masraflarını karşılamaya yetecek bir miktar değil.

Benim demek istediğim en azından engelli kişi sokakta yaşamak zorunda bırakılmasın.Başını sokacak bir evi olması,sokakta yaşamaktan iyidir.Evi olsa bir ihtimal yaşama şansı var ama sokakta bırakılması ölüme mahkum edilmesi demek oluyor.

Ekominin kötü gidişatına ve saçmalıklara olan itirazımızı da sandıkta yapIcaz artık.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    28.06-2020
    Saat
    10:25
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    30

Bana kalırsa sandık sisteminin işlerliği sorgulanmalı artık seçim sistemi işlemez durumda ve yeni bir sistem kurulmalı; mesela doktorlar tıp fakültesinden mezun olurken eskiden bütün dersleri başarsalar bile bir tıp fakültesi jürisine çıkarlardı o jüriden geçemeyen diploma alamazdı. Aklı başında ve objektif karar verebilen bir milli salahiyet kurulu gibi birşey olmalı ve bu kurulda belirli sürelerde kontrolden geçirilmeli ve o kurul tek tek vatandaşın insani melekelerinin sağlıklı olup, sağlıklı ve mantıklı karar verebilir şeklinde bu kişi oy kullanabilir ve siyasi parti kurabilir yada bu kişi oy kullanamaz ve siyasi parti kuramaz şeklinde karar vermesi gerekir ama bu ülkede öyle bir kurul oluşturulsa bile bu kadar bozuk siyasetle onunda suyunu çıkartıp taraflı hala sokarlar.
    @ASUMAN0
    Konu Engelsizbiz tarafından değiştirilmiştir (04.05-2020 Saat 11:26 ).

Üye
    fkrtce Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    05:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    19

@süleyman bulut istanbul avrupa yakası ise arkadaşa yardımcı olabilirim bana nasıl ulaşırsın mesaj at tel imi veririm gerekli mevkilerde tanıdıklar var böyle bir durum da işe yarasınlar bari.

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.101
    Verilen Beğeniler
    1.207

@VAAS
    kardeş haklsın saçmalıklar var ama benım yapabilecegım bişi yok.sokakta kalan engellı ve düşkunler için darülaccezelr var dıe biliom

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    0

@-mka
    Forumdan takip ettiğim kadarıyla engellilerin kalabileceği bakım evleri var fakat benim bildiğim en az yüzde 70 ve üzeri engelliler kabul ediliyor.Ayrıca oralarda kalan engellilere kötü muamele yapan bazı ruh hastası kişiler olabiliyor.Ruh hastası derken,kötü ruhlu kişileri ifade etmek istediğimi belirtmek istiyorum.Elbette henüz tanısı konmamış,psikopat,sadist veya sapık kişiler de olabiliyor.
    Bu şartlar altında sokakta kalan engelliye 2022 maaşı bağlanması daha mantıklı ve vicdanlı bir uygulama olur bence.
    Konu ASUMAN0 tarafından değiştirilmiştir (04.05-2020 Saat 19:36 ).

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.101
    Verilen Beğeniler
    1.207

@ASUMAN0

size katılıyorum.malesef engellıden daha engellı sayılacak manyaklar var.nasılsa kadrolu devlet memuru kolay kolay bişi olmaz .kim şikayet edecek edılse bile arkadasları destek çıkar haklı ıkn engellı haksız olur.yalan mı yok.ben bişi etmedım der herkesle kavga edıo geçimsiz der der de der.ALLAH böylelerinden korusun

Üye
    SARUHAN Avatarı

Gerçek Adı
    SARUHAN
    Son Giriş
    28.05-2020
    Saat
    08:29
    Yaşadığı Yer
    Avrupa
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    7

Bende arkadasın karavanında yaşıycaktım ama hikamet kagıdı karavana verilmiyormuş
    muhtarlıkla konuştum hikamet kagıdı verilebilmesi icin ama muhtarlık şu şekilde bir acıklama yaptı
    hikamet verilebilmesi icin iskiden su baglatılması gerekiyormuş
    iskide sabit olmayan bir yere su baglamıyor buyuzden karavana hikamet verilmiyormuş

durum şu
    kira verecek kadar engelli vatandasa para vermiyorsun
    engelli vatandaş sokakta yasamayı kabulleniyor
    ama bu seferde diyorsunki sen sokakta yasarsan
    sana engelli maası vermem

sokakta kalamazın kalırsan engelli ması alamazsın
    ev kiralasan sana verilen engelli maaşı ile ahır bile kiralayamazsın
    peki soruyorum engelli nasıl yaşıyacak ??????????????????

Üye
    perseküsyon Avatarı

Gerçek Adı
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    154
    Verilen Beğeniler
    496
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Allah açıkta kalan bakıma ve muhtaç tüm engellilerin (hepsinin) yardımcısı olsun.