TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aladagli Avatarı

Son Giriş
    18.07-2020
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet engelli maaşi 2022

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.188
    Verilen Beğeniler
    1.252

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Ugurkrdg
    sigortalı bi işte çalışıo olsan zaten sistemde görunur ve evınıze bıle gelmeden keserler.başka bi sebep olmasın
    aklıma sadece emsal kıra bedelı gelırden düşmeyıkler gıbı gelıo yoksa her türlü şartın tutuo.itirazınızı dıkkate almak zorundalar.itiraz edin aldıgım maaş bu başka her hangı bı gelrım yok degın bu kadarda kıra öduom değın başvuru yenıleyın yenıden gelirler incelemeye.
    işin peşini bırakma yanınıza sizin durumu en ıyı anlatabılecek bırnı alın mısal eşiniz ya da çocuklarınızın birinden birini.dediğim gibi asla peşini bırakmayın değişen bişi olmaz demelerıne bakmayın baktın vakıf yan çizio dırek kaymakamlıga çıkın derdınızı birde o na anlatın.siz razı olup sessız kalırsanız hakkınızı alamazsnz

Üye
    Ugurkrdg Avatarı

Son Giriş
    04.08-2020
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

@-mka

Eyvallah ugrasacagım tesekkürler ilgin için

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    (ben) Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karaman
    Alınan Beğeniler
    598
    Verilen Beğeniler
    42

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tuba27 Mesajı Gör
    @(ben)

Yani anlattığınız göre bakım aylığı kesilmemiş sadece 2022 aylığı kesilmiş öyle mi
    Evet.

Üye
    Aladagli Avatarı

Son Giriş
    18.07-2020
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Merhaba arkadaşlar mâasim daha önce kesildi 11 ay önce şimdi yeniden başvuru yapacaz hangi evraklar isteniyor sürekli raporum var raporu yeniliyecekmiyiz

Üye
    Ugurkrdg Avatarı

Son Giriş
    04.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

@-mka

İlk basvurumda 1900 tl emekli 1390 bakım aylıgı 775 kira yı düşünce 5 kişiye 509 tl düşüyo diye baglamıslardı baska sebep memur israrla calısıyormussun dedi gelirin artmış dedii

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.188
    Verilen Beğeniler
    1.252

@Ugurkrdg

sen dılekçe ile sor memur ılla çalışıomusun demesı anlam ıfade etmez.madem ısrar edıo çalıştıgına dair ispat et nerde çalışıom de.mecbur ıspata öle kafadan dıemez resmıyete dökmesı gerek

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    06.07-2020
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    238

@Aladagli
    2022 aylığın 11 ay önce kesilmiş, yeniden başvurmak istediğini ve hangi evrakların gerekli olduğunu sormuşsun.
    raporun sürekliymiş ablası. yeni rapor almana gerek yok. elindeki raporla birlikte vakfa gitmen kafi. bir de T.C. kimliğin yanında olsun
    başka evrak yok
    @Ugurkrdg

2022 aylığı gelir hesabında hanenin hem yıllık gelirlerinin aylık ortalaması hesaplanır hem de yıllık harcamalarının aylık ortalaması.
    Kirada oturuyorsanız hanenin toplam aylık gelirinden emsal kira bedeli düşülür. kalan miktar hanedeki kişi sayısına bölünür. çıkan sonuç sınırı geçmiyorsa gelir uygun.

lakin harcamalar da kontrol edilir. sağlık,mutfak,giyim,ulaşım her ne harcama varsa tüm yıllık gideriniz tespit edilir aylık ortalaması hesaplanır. harcamalara sadece emsal kira bedeli dahil edilmez.
    eger hanenin aylık harcama miktarı aylık gelirden fazla ise aradaki fark gelire eklenir.

bunu da bil.
    örnek:
    hanenin aylık gelir toplamı: 3000 TL

hanenin aylık harcamalarının toplamı 5000 TL

bu durumda harcamalar yüksek, aradaki fark gelire eklenince hanenin aylık geliri 5000 TL kabul edilir.

NOT: emsal kira bedeli hanenin toplam aylık gelirinden düşülür.
    emsal kira bedeli harcamalara eklenmez. emsal kira bedeli haricindeki her harcama dahil edilir.

Üye
    Ugurkrdg Avatarı

Son Giriş
    04.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    0

1950 emekli aylıgı var 1380 bakım aylıgı 775 lira kira vardı ilk basvurumda baglanalı 8 ay olmuştu cocuklar ve kendim cok sık hastaneye gitmeye baslayınca gideyim katılım payını alayım da okula giden cocugun bi eksigini tamamlamak istedim sadece gider olarak extra bisey olmadı sanırım nerden bu kanıya vardılar onuda bilmiyorum apartmanı tek tek dolastım kimse bana bişey soruldu demedi anlamadım e devlet e bakıp duruyorum günlüj degişik lik varmı diye dilekçe verdim degisen bişey olmaz dedi msmur

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Demirrresul Avatarı

Gerçek Adı
    resul demir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:36
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Bizde 4 kişiyiz evde, köyde yaşıyoruz, karaciğer nakli oldum, her ay İstanbula kontrole gidiyorum, emekli aylığı kamyonet vs yok, kardeşim üniversite okuyor. devletten tek aldığım 850 TL muhtaç aylığı, borç harç geçiniyoruz, devlet veriyor diye de her yardıma başvurmayin, ihtiyacı olup ta alamayan var

Üye
    DepresifLife Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz y.m.
    Son Giriş
    02.07-2020
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    37

@Demirrresul Güzel insan. DEVLET dediğin kuruluş sana EŞŞEK gibi bakmak ile yükümlüdür zaten. Bunu ne zaman idrak edeceksiniz ?
    Ne zaman şu şükürcü psikolojiden çıkıp hakkınız olanı, size emsal olanları görüp bilip bunun bilinciyle talepte bulunacaksınız bilmiyorum. Üstelik bu zihniyeti sanki doğru bir yaklaşımmış gibi yayıyor örnek teşkil etmesini istiyorsunuz. Önceki cümlelerimde de belirttim.
    DEVLET denilen olgu Engelli Vatandaşlarının Her Türlü ihtiyaçlarını koşulsuz ve karşılıksız olarak karşılamak ile EŞŞEK gibi yükümlüdür. Sizlere tahsis edilen bu sözde ücretler sadece göstermelik ve birilerinin olmayan vicdanlarını tatmin için geliştirilen bir çözümdür. Zira bahsedilen bu ücretler ile geçinmek değil. HAYATTA KALMAK dahi mümkün değildir. Artık UYANIN lütfen.

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    67

@DepresifLife
    Deniz Bey, uyanın demissiniz de, bu insanlar uyanmış oldukları için buradalar ve tavsiye isteyerek derdine çare arıyorlar. Bildiğiniz varsa paylaşırsanız, daha da fazla uyanabilecegimizden eminim.

Üye
    Demirrresul Avatarı

Gerçek Adı
    resul demir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@DepresifLife

Şükürcü psikolojiden çok devletin engelliler için ayırdığı 10 lira varsa bunun eşit dağıtılmasını istiyorum.devletten ne koparsam kârdır mantığına karşıyım.sonuçta devlet bir hane geliri sınırı koymuş, buna uymak gerekir, bu ülkede sabahtan akşama kadar çalışıp 2020 TL asgari ücretle kirada yaşayan insanlar var.

Üye
    DepresifLife Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz y.m.
    Son Giriş
    02.07-2020
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    37

@Ankyra Benim önerim basit. Üye olduğunuz Vakıflara Derneklere Üyeliklerinizi Ailecek iptal edin. Ondan sonra hiç bir şey yapmadan arkanıza yaslanın. Türkiye'de Engelli Bireyler aileleriyle birlikte 25 Milyona yaklaşık bir sayıya tekabül ediyor. Sizce bu sayı bir şeyleri değiştirmek en azından bir şeylere dikkat çekmek için yeterli değil mi ?
    @Demirrresul arkadaşım. Sen şükürcülüğe devam et. O bahsettiğin 2020 tl'ye (Hatta saati dolduramazsam onu dahi alamıyorum + gelir vergisi + rapor aldıysam rapor ücreti kesintisi) çalışanlardan biri de benim. Sözü daha fazla ikili tartışmaya dönüştürmeden kapatayım. Şükürcüğe devam edin. Konu başlığındaki arkadaşa da tavsiyem yekten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına hatta Bakan'ın kendisine dava açın. Çünkü o koltukta o maaşı alınca bir bedeli bir sorumluluğu olmalı. Bireysel imkanınız yoksa bağlı bulunduğunuz ildeki Baroyu arayın size ücretsiz bir avukat sağlamaya çalışırlar.

Üye
    Demirrresul Avatarı

Gerçek Adı
    resul demir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Başlığı açan arkadaş, kurallar yasalar çerçevesinde hakkınızı sonuna kadar arayın elinizden geleni yapın ama böyle ikamet taşıma gibi oyunlar yapmayın, Emin olun kul hakkına girer ve sizden fazlasıyla çıkar. Benim size tavsiyem budur, yoksa aldığınız para da falan filan gözüm yok, gönül ister ki bütün engelliler refah içinde yaşasin, kimseye muhtaç olmasın.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Başlığın Etiketleri