Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Babam Devlet Memuru. Pttde Çalışıyor. Bu sebeple 2022 maaş başvurum reddedildi! Neden mi Babamın üzerinde qözüktüğüm için.
    halbuki ben 18 yasındanda Büyüğüm evrak takipimde yazılanlar aşağıdaki qörüldüğü gibidir. itiraz hakkım var ne yapmam gerekiyor??

yardımlarınızı ve yönlendirmenizi bekliyor. arkadaşım var annesi ve babası devletten emekli oldğu halde bu maaşı alıyor ama benım muhtaç olmadıqıma karar verildi.

3373mehmet - 18 yaşından büyük olduğum halde babam memur diye 2022 maaşı bağlanmadı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bence şuradaki dilekçeyi kendine göre uyarlayarak derhal SGK'na başvur: http://www.engelliler.biz/forum/muht...var-midir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın abim teşekkür ederim de bu EK 1 ne olcak onu anlayamadım onuda mı qönderecem?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Evet, o yargıtay kararının çıktısını da alıp ekleyeceksin dilekçene
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan Boğa aBİ birde şunu söyleyecem. Benim söyle bir söz konusu oldu dilekçeyi tamamlayamıyorum. Çünkü ilk başvurumda Muhtaç olduquma karar verildi sonra NAFAKA yazısı yazıldı denildi. sonra Karabük Valiliği Muhtaç Olmadığıma karar verdi ben dilekçeyi şimdi nasıl yazacağımı iyice şaşırdım. bunu bir an önce halletsem iyi olacak bana yardımcı ol lütfen.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Nafaka yazısını anlamadım? Babandan sana düşen gelir 87 tl'den fazla olduğu öne sürülerek mi reddedildin? Red kararında tam olarak ne yazıyordu?

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bana Gönderilen Karabük Valiliğindeki yazıyı aynen yazdım. Bu sebeblerden dolayı alamıyomusum karar ne warsa yazdım abim bana bir yardımcı oluver.

S.G.K prismsiz ödemeler genel müdürlüğü sosyal yardımlar dairesi bvaşkanlıqının 25.09.2008 tarihli ve .......... sicil sayılı yazısında 1988 doqumlu ve %56 özürlü olan MEHMET KORKUT hakkında il idare kurumumuzca alınan 12.03.2008 tarihli ve 514 sayılı muhtaçlık kararının 2022 sayılı kanun qereğince çıkarılan yönetmeliğin 7/1-ç bendi gereğince tekrar değerlendirilmesının istenilmesi üzerine adı geçen hakkında yapılan tahkikat ve işlemli dosyanın birlikte değerlendirilmesi sonucunda mehmet korkut hakkında il idare kurumumuzda 12.03.2008 tarihli ve 414 sayılı karar Muhtaçlık kararı verilmissede,PTTDE çalışan ve 1000 tl aylık alan babasının hanedekiş (4) sayısı dikkate alındıqında adı qeçene 2022 sayılı kanunda berlitlen ve bu qünkü muhtaçlık sınırı olan 83,09 tl'nin üstünde qelir alabileceği Anlaşılmıstır.

Bu nedenle il idare kurulumuzca verilen daha önceki 12.03.2008 tarihli ve 414 sayılı karar iptaline Yukarıda açıklanan nedenlerle adı qeçenenın oy birliği ile muhtaç olmadıqına karar veriklmiştir.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

27.05.2009 tarihinde dilekçeyı kendıme uyqun olarak doldurmus OLUP bulunu SGK PRİMSİZ ÖDEMELER DAİRE BAŞKANLIĞINA GÖNDERDİM.
    muhtaç olmadıqıma dair verilen karar,yargıtay ekini de sundum.

Gelişmeleri aktaracağım

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar babamın memur olduqu öne sürülerek bana maaş bağlanmamıstı. ve oturan boğa sayesinde bize sunmuş olduqu dilekçe örneğini kendime uygun olarak doldurup SGK primsiz ödemeler genel müdürlüğüne APS ile itiraz dilekçemi ve muhtaç olmadıqım yazan kararı gönderdim.
    Bugün evrak tahsis servisinde bir yazı ile karşı karşıyayım. acaba bu sürec neyi ifade ediyor?

istem - 18 yaşından büyük olduğum halde babam memur diye 2022 maaşı bağlanmadı?

Üye
    fikri Avatarı

Gerçek Adı
    fikri
    Son Giriş
    01.10-2014
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ordu/perşembe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2022 ye yeşil kart için başvurdum babam emekli olduğu için vermediler. sonra sgk ya başvurdum babamın sigortasından yararlanmak istedim busefer 18 yaşından büyüksün dediler. yani bi şekilde yasaya uyduruyolar. yapacak bişe kalmıyo. Bize düşen birisi yasayı mahkemeye götürürse desteklemek

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Şu anda bir şey anlaşılmıyor. İtirazın incelenecek ve sonra karar verilecek. Beklemekten başka yol yok.

Fikri, Senin sakatlık oranın ne? %70 ve üzeri oran ile sakat olan çocuklar, evli olmadıkları sürece, yaşları kaç olursa olsun anne-babalarının sosyal güvencelerinden yararlanırlar.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

sayın oturanboğa sgk bizlere babanızın sağlık haklarından yararlanıyorsanız 2022 maaşı alamassınıuz diyor sen yargıtay kararını yollayın diyorsanız bu uygulama ya genele yapılır ya hiç yapılmaz bu nasıl bir iş sgk kişiye göre ayrı uygulamalarmı yapıyor ...biz net cevabı kimden alacağız şahıs olarak ayrı ayrı mahkemeye verelim...yeşil kartı olmayan sağlık güvencesini yakının sağlık güvencesinden faydalanan engelli 2022 alabilirmi alamazmı

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

20 yaşındayım Babamın sosyal güvencesinden yararlanıyorum. Babam emekli sandıqına tabii.%56 özürlüyüm.evli değilim bekarım açık öğretim 2 senelik üniversite okuyorum

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ankaradan bana yazı geldi. Yazıda Kısa ve öz Şunlar yazıyordu. İtiraz dilekçenizi Bulunduqunuz ildeki Kaymakamlığa / Valiliğe Yapmamı yazmıslar. Şimdi ben ne yapayım ne şekilde nasıl başvurayım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynı dilekçeyi Valiliğe yaz Mehmet.