TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    76

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @turukku peki şu anda Ptt kartımda aralık ayı yatan maaşım var.. aylığım feshedildi bunu çeksem bişey olur mu ?

@Kalem Abla lütfen acil cevap verin.. Daha öncede bu konuyu konuşmuştuk sizinle.. o zamanlar 2022 aylığım feshedilmemişti fakat aralık ayı engelli maaşım yatmıştı.. şu anda 4 aylık sigortalıyım.. 2022 aylığım ben dilekçe vermediğim halde feshedilmiş..

( ES Tespiti nedeniyle feshedildi) yazıyor.. Şimdi ben Aralık ayı engelli maaşımı çeksem ceza yer miyim ? para halen Ptt kartımda duruyor..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    13.02-2021
    Saat
    21:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    988
    Verilen Beğeniler
    241

@Zamanın Ötesinde 4 aylık sigortalıysan aralık dönem ayıgını alamazsın. lakin eger sen aralıktan önce sigortalı olduysan aralık ödeme öncesi senin maaşının feshedilmesi gerekirdi. çünkü her ödeme dönemi öncesi sistem aracılıgıyla sgk kaydı olup olmadıgının sorgulaması yapılır. ve bu sorgulama neticesinde sgk kaydı oldugu anlaşılanların aylıkları feshedilir ödeme yapılmadan önce. ödemeden önce sigortalı olsaydın ödeme yapılmazdı sana. emin misin aralık ödeme tarihinden önce sigortalı olduguna? bunun cevabını kendi başlıgından devam et. burası karışmasın. aynı soruyu başka başlıklara yazma ablası.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    76

@Kalem abla 19 Ekim 2016 yılında sigortam başladı.. E-Devlette öyle yazıyor.. İlk Sigorta primim 2016/10 yazıyor E-Devlette.. yani 2016 ekim yaında yatırılmış.. daha sonra Aralık engelli maaşım yatmış..

Fakat 3 gün önce feshedildi.. alabilir miyim sizce maaşı ? Kusura bakmayın yazmayın dediğiniz halde yorum yazdım.. şimdi kendi başlığıma yazdım..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    13.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    988
    Verilen Beğeniler
    241

çalışmaya başladıktan sonra hangi tarihte sigortalı oldun? ilk pirimin hangi ay ve gün yatırıldı? kesin cevap ver bana. gerekirse e-devletten gir bak. ilk sigorta piriminin yatırıldıgı tarihi bilmem gerek sana net cevap verebilmem için.
    e-devletten sigorta bilgilerine bak ve sigorta kayıt tarihini bana soyle ya da sgk'dan öğren.
    sen aralıktan önce sigortalı olduysan aralık dönem maaşının yatmaması gerekirdi çünkü. ödeme yapmadan önce sgk kaydı olup olmadıgı sorgulanır ve sgk kaydı yoksa ödeme yapılır.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    76

@Kalem abla e devletten bakıyorum şu anda.. 4c sigortalı bilgilerinde sadece memuriyete giriş tarihi yazıyor.. 19.10.2016..

İlk primin ne zaman yatırıldığını nereden bakıyoruz pek bilgim yok

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    13.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    988
    Verilen Beğeniler
    241

@Zamanın Ötesinde ablacım sana net cevap verebilmem için sigorta başlangıç tarihini bilmem gerek. o yüzden pazartesi gunu sgk'dan öğrenmeye çalış bunu. alo 170'i arayıp öğrenmeye çalış ya da sgk'ya gidip öğren.
    öğrendiklerini de bana buradan yaz.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    76

@Kalem abla tamam çok teşekkür ederim.. öğrenip buraya yazacağım

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    76

@Kalem abla Alo 170'i aradım.. Ben hizmetli memur oldugum için emekli sandığına yani (4c)'ye tabii oluyormuşum..

Adam bana Emekli sandığında prim ödemesi diye birşey yok dedi.. siz memur olduğunuz için ilk işe başlama tarihi geçerli dedi..

Ben 19.10.2016 tarihinde işe başladım.. yani memuriyete başlama tarihi oluyor..Aralık ayı maaşı yatmadan 1,5 ay önce sigortalı olmuşum..

Şimdi ben bu parayı çekebiliyor muyum ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    13.02-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    988
    Verilen Beğeniler
    241

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Zamanın Ötesinde valla aralık'tan önce sigortalı olduysan aralık maaşı hakkın değil ablam. çekersen de yersiz ödeme konusu olur çektiğin maaşı geri isterler. de sigortalı olmana ragmen nasıl sana ödeme yapıldı? benim kafamı karıştıran kısım burası. sigortalı olan birinin aylıgı ödeme yapılmadan önce fesh edilir çünkü. böyle bir açık vermez sistem. o yuzden sgk'dan sor dedim.

valla alo 144'ü ara ona göre artık işlem yap.

bana göre sen sigortalıyken aralık dönem aylıgının sana yatmaması gerekirdi. ve aralıktan önce sigortalı olduysan aralık dönem maaşını çekersen yersiz ödeme konusudur ve geri istenir senden.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12