Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hisar38 Avatarı

Son Giriş
    24.04-2009
    Saat
    17:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi gunler bende 2022 sayılı kanun ile özürlü maası alıyorum. 8 ay önce evlendim bana son 1 2 ay içinde maasın kesilir dediler. foruma yeni uye oldum konuyu görunce.Napmam gerekiyo yardımcı olursanız cok sevinirim...!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Eğer eşinizden dolayı sigortalı hale gelmemişseniz veya bir gelir oluşmamışsa, 2022 maaşınız kesilmez.
    Kesildi mi?: http://emek.emekli.gov.tr/Yaslilar/
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hisar38 Avatarı

Son Giriş
    24.04-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır kesilmedi ama kesilir dediler. kocam asgari ucret ile calısıyo ve hastane ve ilac masraflarına yetmiyo bu durumda napmamız gerekiyo veya hangi kurumlarla irtibata geçmemiz gerekiyo.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"Evlenmesi sebebiyle muhtaç durumdan çıkması" durumunda maaş kesilir. Siz eşinizden dolayı gelir elde ettiğiniz için, daha doğrsu aylık 87 tl üzerinde geliriniz oluştuğu için, mevzuata göre maaşınızı kestirmekle yükümlüsünüz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hisar38 Avatarı

Son Giriş
    24.04-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam ama baska bir kişi ssk da memur olarak calısıydu o da bana emekli sandıgına dilekce yaz dedi esimin aylık geliri hastane masraflarını karsılayamadıgı için maasımın kesilmesini istemiyorum.Hangi Kurum için basvurabilirim.?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Eş her zaman bakmakla yükümlü olunan kişi statüsündedir. Onun için eşinizin geliri sizin geliriniz sayılır ve bu gelir 87 tl'den çok olduğu için de sizin maaşınız kesilir.
    İtiraz etseniz de bir sorunç almanızı mümkün görmüyorum.

Üye
    hisar38 Avatarı

Son Giriş
    24.04-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok tsk ederim ama ben genede bi emekli sandıgına dilekce yazmak istiyorum.Nereye Basvuracagım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sosyal güvenlik kurumu başkanlığı
    primsiz ödemeler genel müdürlüğü
    tuna cd. No:7 kızılay/ankara

Üye
    hisar38 Avatarı

Son Giriş
    24.04-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok tsk ederim gerçekten inş. maasım kesilmez. yinede umutluyum cunkü cok ihtiyacım var yani asgari ucetle geçinmesi zor bide benim gibi bi hastalıgı olan binlerce kişi için aynı şeyler geçerli...

Üye
    kınayman Avatarı

Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    07:05
    Yaşadığı Yer
    xxx
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhabalr hanım efendi benimde sin gibi bir sorunum var acaba aldığını engelli maaşınız eşinizden dolayı kesildi mi ? cvp yazarsanız sevinirim saygılar

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evlenmek maaşın kesilmesine sebeb değildi evlilikle oluşan yeni durumda maddi olarak değişiklik olursa yani 2022 şartlarını taşımasan kesilir bazıları kocan çalışıyor olabilir gelirleri toplamı bu gün itibarı ile 119 tl den fazla olabilir