Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seca Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 2022 maaşımdan aldığım parayı çar çur yapmayayım bankaya katıyım faiz gelsin dedim. Gittim ziraata bana çeyiz Hesabı önerdiler açtım bende.
    Bundan dolayı benim 2022 maaşımı kesmezler dimi kıllık yapmazlar yani

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne gibi olanagı var var ceyiz hesabının peki

Üye
    seca Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    1

ya her 3 ayda veya ayda bir para yatıracam biriktirecem işte bildiğin para biriktirme olayı 27 yaşından önce evlenirsem biriktirdiğim paraya devlet destekli %20 faiz gelecekmiş. Faizle birlikte parayı alabilirmisim

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece evlenmek için mi amaç peki

Üye
    seca Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    1

yok ya öyle para biriktirme amacıyla gittim ben bunu önerdiler. vadesiz hesap açacaktım para biriktirmek için. Bana bunu aç hem faiz alırsın dediler.

Üye
    vuslt Avatarı

Son Giriş
    25.08-2017
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence kesmezler

ranona Avatarı

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah faizi haram kılmıştır 3 kuruş para için ahiretini karatma.Dünya hayatı geçici,kalıcı olan ahiret hayatı.
    (Allah faizi mahveder, oysa sadakaları bereketlendirir. Allah günahta ve inkârda direnen hiç kimseyi sevmez.Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve artık faizin peşini bırakın, eğer gerçekten müminler iseniz.

Üye
    hakan0650 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

niye keasilsin ya maaş alıyoz diye birikim yapamıcaz mı bu arada bekarım

Üye
    seca Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    1

ranona;
    Ya hocam sizin gibi skolastik düşünceye sahip insanlar beni geriyor açıkçası. Çok farklı kafa yapınız var. Benim burda sorduğum soru dışında konuyu saptırmanın bir anlamı yok. Burada kimsenin dinini vicdanını yargılama hakkına sahipte değilsiniz. Sırf müslümansınız diye herkesin dinine karışma hakkına sahip mi hissediyorsunuz kendinizi. Bizde müslümanız fakat kimseye diniyle ilgili soru sorup hele ki şu ramazan ayında hiç bir müslümanın kalbini kırmayız. Belki şurada yorum atan herkesin bankada 3-5 parası vardır ve o paraya faiz geliyordur. Siz burada herkese laf atıyorsunuz. Bilmiyorsunuz sanırım; Dünyadaki tüm bankaların çalışma şekilleri böyledir. Bu ecnebi ülkede de müslüman ülkede de böyledir. Bankalar kişi ve kurumların parasını saklamak barındırmak amacıyla alır ve o parayı kendi finansal döngüsünde kullanır. Fakat bunu yaptığı içinde kişinin parasına aylık veya yıllık faiz katar. Diğer bir anlamıyla bizim paramızı kiraya alır ve kirasını öder. İnşallah anlayabilmişsinizdir.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Çok ünlü bi hoca diyordu eğer Araplar avrupa ABD İsrail bankalarından parasını çekip bir musluman ülkeye yatirsalar ABD İsrail diye birşey kalmaz aynı gece batarlar diyordu. Araplar bu konuya bu kadar dikkat ediyor mu tartışılmaz. Maaşınızı etkilemez bu şekilde para biriktirmeniz

Üye
    seca Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    1

Ahmedkilicc;

Canımsın abim. Hem soruma cevap verdin hemde ihtiyacı olanlara gerekli ışığı sağladın. Allaha emanet ol

ranona Avatarı

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birader ben seni gayet güzel anladım fakat sen beni anlayamamışın.müslüman olduğunu varsayarak sana bu yorumu yazdım müslüman müslamana nasihat eder bu senin kabul ettiğin dinin kurallarından biridir din nasihattır.ben allah için seni uyardım gerilip gerilmemen sana kalmış ha ben müslüman değilim farklı bir dine mensubum diyorsam sana saygı duyar sözümü geri alırım

Üye
    seca Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    1

Allaha şükür müslümanım. Fakat yargılayan müslüman değilim. Başkalarının işine karismayida hiç sevmem. Konuyu kapatırsanız sevinirim

Üye
    zeydtalha Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ranona kardeşim Allah razı olsun senden. Sana düşen uyarmak gerisi insanlara kalmış bir şey. @seca kardeşim din senin benim anlayışımız ile olmaz. Faiz haram mi değil mi ? Haramsa ne şekilde olursa olsun fark etmez haramdır. Allah ne diyor faiz haram vermeyin ve almayın. Faiz yersen haram yemiş olursun. Ha faiz yok dersen inkar etmiş olursun. Agzimizdan çıkana dikkat edelim. Faizi burda hoş gösterme insanlara ki bu Harama teşvik etmek, harami hoş göstermek buda büyük günah. Sen yiyosan ye ama hoş gösterme. Arkadaş orda sadece üzerine düşeni yapmış ve uyarmış güzel bir üslup ile. Bunda gocunmaya gerek yok. Faiz yiyenlere gelince şunu unutmamak gerek. Nasıl gelirse fazlası ile gider onun karı sadece günah olur. Kim haram ile bir yere gelmiş ? En Fazla bu dünyada rahat edecek. Peki ya Baki olan ahiret ? Burda bir insan faizin haram olduğunu söylüyor güzel bir şekilde. Ramazan ayı nasıl varsa oruç nasıl varsa, namaza nasıl varsa ve bunlar farzsa FAİZDE Öyle haram.... iki kere iki dört. Yapılan yoruma bak ya kalkıp birde vursaydin faiz haram diye... tevbe tevbe. Allah doğru yoldan ayırmayı şu aziz mübarek günde ramazan ayını hakkıyla yasayanlardan eglesin. ..

Üye
    seca Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yahu biliyorum faiz haram. Ne saçmalıyorsun sen ben faiz haram değil mi dedim mübarek. Muhalefet olacağım biraz da olsa dindarlığı mı sergileyeceğim kafasıyla burda yorum yapmayın. Bir soru sorduk sadece yahu. Gidip 100bin tl de yatırmadım. Bilgisayar almak için 300tl yatırdım zamanla toplayıp alırım dedim. Normal hesap actirmak icin girdim adamlar bu hesabi acti. Hayir burda bir kere uyardiniz bende tepkimi gosterdim sen daha niye usteliyorsun. Yahu şu islam dini hoş görü dinidir. Koskoca kanuni koskoca fatih bile fethettiği yerlere girince farkli inançtaki insanlara karışmadı. Siz gelip müslüman bir insana faiz haram.diyorsunuz. Ciddi misiniz ya siz ? Gerçekten haram mı ? Kardeşi kardeşe düşünenlerde sizin gibi adamlar değil mi zaten sizden korkulur.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon