Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar hiç gidip boşuna başvurmayın zaten insanlara kağıt dağıtıp sonra geri istiyorlar. Ya ben bu kadar rezillik görmedim. AKP kadar yeryüzünde iğrenç yobaz bir parti var mı? 1970 lerde verilen bu haklar AKP sayesinde geri alınıyor. O yıllarda hiç hesap soruyorlarmıymış yok babanın bilmem parası var yok arabası var, ananın bilmem nesi var. Bana ne onlardan ben ayrı bir bireyim adamın arabası varmış da ben arabanın tenekelerini mi yiyecekmişim. Ben gidip bilmem kaç yaşından sonra adamdan par mı isteyecekmişim. Sonuçta bunlar kağıt dağıtıyorlar yenilmez içilmez birşey. Saksı alır saksıda sebze yetiştiririm. Yeter ki bu iğrenç aptall insanlar benden uzak dursunlar. Kestik kesiyoruz kestik kesiyoruz kesiyoruz babanın bilmem birşeyi var yıllarca bu stresi bir kağıt parçası için yaşamaya değer mi? Aç kalsam daha iyi... İnsanda utanma sıkılma olur ü. kuruş bu yani , buna tenezzül ediyorlar geri istiyorlar. Siz onlara hakaret edince de kapınıza polisle geliyorlar. Bunu kendileri çıkartmışlar engellilere vermek için ama nedense sonradan vermemek için hergün bir sürü zırvalık. Benim maaşımı neden iptal etmişler mesela. Yani demek ki başkasına lazım. Kendilerine lazım diye o sydv denilen lanet kurumda bir sürü dümen yapıyorlar amaç başkalarına yardım değil kendilerine para toplamak. Siz ne kadar fakir de olsanız sizi zengin gösteriyorlar. Bir insanın ekmek parasına göz dikecek kadar adiler.Eve gelip engelliyi bütün mahallenin içinde rezil ediyolar yani kağıt parçaları vercekler diye araştırıyorlar, bir insanı rencide etmek bu ne demek ya. Sen ne dağıtıyorsun da araştırma yapıyorsun, kağıt değil mi yani kağıdı yiyebilir miyim ben. Kağıttan bitki de çıkmaz. Dediğim gibi ben saksıda bitki yetiştiririm bir daha da onların kağıtlarına tenezzül etmem. Kağıtları saksıya koysan 500 sene beklesen kağıttan sebze çıkmaz. DEmek ki bir avuç toprak o kağıtlardan daha değerli AKP o kağıtlarını kendi bir yerine soksun madem kimseye vermek istemiyorlar.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

yüzde yüz katılıyorum anasını satim kesti kesecekler piskolojisi 2 yıldır ensemde tek gelirim bu maaş valla sağlımdan etti beni düşünmekden baş ağrısı çekioruz acaba diyoruz her defasında gelecek maaşımızı alabileceğizmi korkusuyla yaş yaşa valla moral kalmadı 2 yildir

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım kesti kesecekler psikolojisi beni yıllarca mahvetti. Şimdi kestiler rahatladım.Benim de hiç bir yerden gelirim yok. Cebimde 1 milyon ekmek parası bile yokken beni zengin çıkardılar. Yani ailenin gelirini bilmem babanın parasını araştırıyorlar ama babanın ne mal olduğunu araştırmıyorlar. Baba denilen herif gidip kendi dostlarına yedirir. Benim hayat boyu herifle ilişkim olmamış. Adamın parası bilmem maaşı olduğunu ben devlet kurumlarından öğreniyorum. Onlar beni arıyorlar söylüyorlar, haberim yok diyorum siz aynı evde yaşamıyor musunuz diyorlar. Adamı sevmediğim halde aynı evde yaşamak zorundayım. Nereye gidebilirim param olmadan. Adamın benle en ufak ilgisi yok nasıl böyle bir insan için bu senin babandır diyebiliyorlar. Ben mutfağa girdiğim zaman adam bana saldırıyor mutfakta, tekerlekli sandalyede defalarca dayak yiyen bir ben varım herhalde. Kendine gidip peynirler alıp benim aldığım peynirleri yeme diyen bir herif, ben zaten onun birşeyini yememişim ben abimden para alırım her zaman. Peki kendine aldığı yiyecekleri bana vermek istemiyorsa yeme diyorsa mutfakta bana saldırıyorsa nasıl oluyor da babanın parası var diyerek benim paralarımı kesiyorlar. Ben şimdi internette iş araştırıyorum artık düşüneceğim birşeyler. İnternette dosya yükleme, tıklama işleri reklam işleri gibi işlerden çok az da olsa arada 10 dolar falan alıyorum paypal hesabıma yatıyor. Paypal kabul eden sitelerden mesela giddigidiyor falan yiyecek gıda falan alınabilir yani...Yine internette böyle herkesin bütçesine uygun küçük altınlar satıyorlar. Altın alıp yükseldiğinde satmak gibi şeylerle de uğraştım ben, ama şimdi tamamen bütün gelirim gitti altın falan al sat yapamam artık. İnternette paylaşım yaparak az da olsa kazanmaya çalışacağım. Bir de doğa var doğa o kağıtlardan daha değerlerlidir. İstiyorum gerçekten büyük saksılarda bitkiler sebzeler yetiştirmek. Eğer marketten sebze alacak param yoksa artık ille de aç kalacağım anlamına gelmez. O kağıtların bir değeri yok zaten, İnsanlar sanıyorlar ki önlerindeki yiyecekler o kağıtlar sayesinde geliyor, hayır yediğimiz herşey doğadan geliyor. Biz aslında o kağıtların sadece kağıt olduğunu yenilip içilmeyeceğini unutup kendimizi kaybediyoruz. SAksıda sebze yetiştirme işine de ben başlayacaktım ama ailem her halta karıştıkları için engel oluyorlar. Eğer bilgisayar varsa internette yapılacak iş çok, yalnız gelir çok az, yani bir siteden 10 dolar başka bir siteden belki 20 dolar o kadar, bir de karışık işler herkes anlamıyor.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@hatac

bu durumunu aile bakanlığına mail atarak iletinmi e devletten bimere ilet mutlak senle iletişime geçiyorlar benle geçmişlerdi ama twiter dan aile bakanlığına twit at veya ankara iletişim nolarını ara bu durumu aanlat elbet yabacak bişeler vardır

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@hatac
    2022 aylıkları dediğimiz 65 yaş üstü yaşlılık aylığı, engelli aylığı ve engelli yakını aylığı 2022 sayılı yasa kapsamında baglanan aylıklardır. bu aylıkların hangi şartlarda baglanacağı hangi şartlarda kesileceği mevzuatla belirlenmiştir.

vakıf usülsüz bir şekilde aylık baglıyor ya da kesiyorsa bunu BİMER'e şikayet edin lütfen. Hiç kimse bu aylıkları keyfi olarak ne baglayabilir ne de kesebilir.

fakat eleştirilerinin çoğu mevzuata yönelik aynı zamanda. bu konuları da bu forumlarda çok tartıştık.
    yakındığın konuların değişmesi için mevzuat değişikliği gerekiyor. vakıfların işte bu noktada yapabileceği bir şey yok.
    vakıf mevzuat ne derse onu uygulamakla mükellef. senin hanene de gelir sosyal incelemeni yapar. çünkü yönetmelik böyle diyor.
    senin hanene giren her geliri her malı mülkü gelir olarak dikkate alır. mevzuat boyle emrediyor çünkü.
    vakıf mütevelli heyeti de verilere bakar muhtaçlık kararını sonuca baglar.

eleştirilerinin muhatabı hükümet, ilgili bakanlık ve TBMM'dir.

2022 sayılı Kanun için bkz:http://eyh.aile.gov.tr/mevzuat/ulusa...hakkinda-kanun

2022 sayılı kanunla ilgili Yönetmelik için bkz:http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...evzuatIliski=0

Üye
    Gs3434 Avatarı

Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

annenle babanla aynı evde yaşıyorsan gelirler dogal olarak ortak sayılır. zaten babandan ayrı annende ayrı bi yerde yaşıyorsan bunları sana mal edemezler. mesela benm annemle babam ayrı babamın ev arabası tarlası arsası vs. var baya ancak. babamla görüşmüyorum aynı evde yaşamadıgımız içinde gelirleri bana dahil edilmiyor. ben sadece annemle kalıyorum o yüzden ikimizin ortak gelirleri hesaplanıp maaş bağlandı bana.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Her ne olursa olsun kişiyi bireysel görmeleri lazım.Reşitlik diye birşey var.Sizin bu anlattiklarinizi biz daha önce yaşadik,2022 maşı için başvuruda bulunduk,tüm incelemelerden sonra almaya hak ediuor diye onay verildi,maaş bagladilar.2 ay sonra ben bu siteden 18 yaşin altindaki 2022 maasin baglanmasi ebeveynin sigortali olmasi durumunda devam edilirse geriye dönuk faizli cezali sekilde ödenecegini lakin bu durumu bizim bildirdigimiz takdirde iyi niyet gözönünde bulundurularak bu sefer sadece odedikleri parayi faizsiz geri ödeyecegimi ögrenmistim.bende Ankaraya aciklayici bir dilekce yazdim,maaşin iptalini istemistim.bana geri dönüşte hicde oyle olumlu dönülmedi.aksine durumu kendileri fark edip bulmuslar gibi bana faiziyle geri ödemem gerektigini soyleyen bir yazi geldi.BİM'ere başvurdum (af buyrun,it iti ısırırmı?şeklinde yaklaştilar)ayni agizda hareket ettiler.Her neyse ödemedim birikti icerde mahkemeye verdiler.5 celse mahkeme görüldü.Ama kazanan ben oldum:-) ben ödemem demiyorum ben sadece faizi ödemem haksizlik yapiliyor.ben usulsuz birşey yapmadım başvuruda bulundum gerekli incelemelerden sonra maaş bağlanmasını uygun gördüler o zaman diye bilirler ve bağlamayabilirlerdi,kanun ne diyosa ben onu yaptim.uyuyan yilani uyandirdim hatami yaptim.ne verildiyse onu ödeyeyim hiçbir sekilde faizide yatirmam isterseniz iceri atin dedim.hakime hnm hakli gördu.hicbir odeme yapilmamasi dogrultusunda karar verdi.şunu diyecegim.işlerine geldigi gibi harket ediyolar.şuan 18 yaşini gectik 2 yil oldu tekrar basvuralim diyorum basimiza gelen o vahim durumdan dolayi cekinerek.simdide hanede bakim maasi,engelli araci 2015 model arac ve babanin sgk si varmis baglanmazmiş gerekli merciler(sosyal yardımlaşma)öyle diyor.kisinin resit olmasiymis.yok kisilik haklariymiş hepsi laf.hayata 1-0 yenik basladinsa öne geçme gibi bi lüksünüz olmuyor.Ben bu kanaate vardim.engelliye her yerde engel engel....Saglikli gunler.Herşeye rağmen cok şükür arkadaşlar..
    Konu kutup yıldızı tarafından değiştirilmiştir (13.02-2016 Saat 10:45 ).

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kutup yıldızı arkadaşım bak senin başına da neler getirmişler bir süre sonra insanlar artık başvurmaktan vazgeçecekler. Yani ben bana zarf geldiğinde bilseydim ki ateşe dokunuyorum hiç açmazdım zarfı. Onların paralarının bu kadar kıymetli olduğunu bilseydim hiç ben kullanmazdım. Beni birey olarak görmüyor bütün sülaleyi işin içine katıyor. Babanın emekli maaşı varsa var yani engelli insana biraz fazladan parayı çok mu görüyorlar? Ben o parayla marketten ekmek süt alıyorum eve geliyorum bir kaç gün sonra maaşınız iptal edildi diye mesaj atıyorlar. Bu kadar utanmazlık olur mu sen üç kuruş ekmek parasına mı göz diktin. O kadar sağlam insanlara paraları çantalarla veriyorlar ama %98 engelli birinin cebinde hiç bir milyon bile olmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar. Sürekli bir korkuyla bizi şey yapıyorlar sanki biz onların kölesiymişiz gibi kestik kesiyoruz akıllı olmasan keseriz. Ya böyle hareketler yaparlarsa kim bunların paralarını ister. Ben de kalan son paralara artık dokunamıyorum. İstemiyorum artık onların paralarını kullanmak. Bimer bir kere tamamen artık otomatik mesajlar gönderiyor. İnsanlarla ilgilenmemek için bir sürü otomatik mesaj hazırlamışlar. En ufak bir eleştiri de hakaret ettiniz işleme alınmayacak diye otomatik mesajlar geliyor. Bir de bunlar engellileri sadece bir ticari araç durumuna düşürdüler. O paralar engellilerden başka herkese ulaşıyordu. Yani o hanede yaşayan kaç kişi varsa hepsinin masrafları giderilsin diye engellileri kullanmaya çalışıyorlardı. Bana facebook dan birisi bu durumu yazmıştı o paralarla herkese neredeyse 7 sülalerine katkı üstüne katkı yapıyorlar demişti. Benim aileyi düşünün ki ben bu odanın içindeyken kimlik bendeyken onlar sahtekarlık yaparak gidip paraları çekiyorlar ben evdeyken mesela bana değil gelinlerine veriyorlar.DAha sonra yaptığım şikayet üzerine bir daha aileniz çekemeyecek dediler. İki kere ulaştırdılar bana postayla ondan sonra da kestiler. Bir de bakım maaşı dedikleri şey tamamen engellinin her türlü kullanılmasına sebep olan birşey. Burda bakıcı yüceltilmiş böyle engelli ise bir yük olarak görülüyor, engellileri bu kadar aşağılayan başka birşey yoktur. Bakıcıya güya yardım al senin yükün ağır sana ödül. Benim valide mesela o paralar benim onu bana verecekler onlar senin değil diyordu. Ben kendi işimi kendim yapıyorum ama bu paraları bunlar almak için benim durumumu kötü göstermeye çalıyorlar. Bu paralar benim diyen valide peki seninse o zaman git kendine çıkar seninse benden ne istiyorsun. Bana bakıcı şeyi bağlatmaya çok uğraştılar Bimer den 3 kişi geldi raporlarımı falan istediler vermedim. "Hadi arkadaşım gidin dedim bunlar burda gelinlerine bütün millete dağıtıyorlar sadece bana vermiyorlar" dedim. ONların gelinleriyle hiç hayatımda bir kelime bile konuşmamışım. En nefret ettiğim insanlara zorla benden alıp onlara veriyolardı. Yani bunların dağıttıkları bu paralar sadece engellilere ulaşmıyor, engelliler dışında herkes bu paraları yiyor içiyor ama sadece engelliler faydalanmıyor. Daha sonra bir yerde okudum bakım maaşının engelliye harcanmadığı tespit edilirse Sosyal Politikalara falan şikayet edin diyorlardı. Bakın engellinin hakkıymış demek ki bakıcı kalkıp da hayır bu paralar benim hakkım diyebiliyor ama. ZAten o kadar saçma birşey ki... Dağıttıkları şey bir kere kağıt, artık dünyanın her yerinde kredi kartları geçerli, ayağını nereye atsan pos makinası, pek çok alışveriş yeri özellikle internette kağıt para geçmez. Kağıt paralar artık sadece pazarlarda falan kullanılıyor. Belli bir süre sonra kağıt paralar artık hiç bir yerde geçerli olmaz herhalde. Kredi kartları ve çok farklı ödeme sistemleri yaygınlaşıyor artık. İnternette bir sürü site var kapıda ödeme seçeneği yok, giddigiyordan mesela sadece kredi kartıyla alışveriş yaparsınız. Yani kağıt paraların ömrü de çok uzun değil aslında... Evet bana maaş bağlatmak için eve kadar bile geldiler ama ben burda başka insanlara harcandığını bana verilmediğini beyan ederek adeta kovdum bunları evden, bunlar eve geldiklerinde kimse suratlarına bakmadığı halde evden gitmiyorlar. 2022 yi kesmek için sosyal inceleme bilmem ne adı altında geldiler hiç adamın suratına bakmadan odama girdim kapıyı kitledim adam evin içinde bağırıyor gelir misiniz diye ben cevap vermiyorum gitmiyor. Yani bu nasıl çelişki birgün bana maaş bağlamak için geliyorlar başka birgün kesmek için geliyorlar. Otobüslere engelli rampası yapıyorlar sonra maaşı kesiyorlar. Peki para olmadan ben dışarı nasıl çıkacağım. Engellileri tamamen toplumdan soyutlamak evlere hapsetmek istiyorlar. Pederin emekli maaşı olduğunu ben onlardan öğreniyorum. Peki emekli maaşını kızına neden vermediğini niye araştırmıyorlar. Kızına harcamıyor ama gelinlerine harcıyor mesela bunları araştırsınlar. Siz aynı evde yaşamıyor musunuz diyorlar. Aynı evde mecburen durmuşum bana babalık yapmamış adamla konuşacak değilim herhalde. Bana hayat boyu sadece zarar vermiş bir insandır bu beni defalarca gelinlerinin yanında dövdü. Odamın kapısını da kırdı. geldi üzerimde sigara yakmaya çalıştı. Ben mutfakta su içerken bana saldırdı. Böyle birinden para isteyeceğim ben yani....

Üye
    aslan_55 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu bakım maaşı önceden varmıydıda bunu ak partıye atıyosunuz topu bakım maaşını ak prti vermedımı bu kdar nankör olmyın devletmız maaş veriyor

Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hataç size katılıyorum engelli maaşını kırk yıl önce bize verilmiş hak
    Akp hükümeti olmadık sebepler bulup engelli maaşımızı elimizden
    Almak istiyor bende Ağır engelli şizofreni hastası olduğum için işte
    bulamıyorum birde maaşım kesildi kesilecek korkusuda çekiyorum
    bunları başımıza çıkaranlara diyorum hani bunlar muhafazakar
    dindar insanlardı işte dini kullanarak bizi sömürüyorlar engelli
    maaşımızada göz dikecek kadar vicdansızlar
    göz dikecek kadar

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ee söylüyoruz kardeşim suriyelilere kaynak engelli maaşları
    yine nankör diyen yalakalar da burda var

ayda 1500 alıo suriyeliler

kira yardımı yicek yakacak yardımıda cabası

Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mirhat Abi herşey Açık ve net suriyeliler sefa sürerken biz Açlık sınırındayız
    ya Akp hükümetine sesleniyorum bırakın suriyelileri önce kendi vatandaşına
    yardım et biz muhtacız önce öz vatandaş sonrada suriyelilerede verin
    vermeyin demiyoruz Ama önce öz vatandaş bizler muhtacız engelli maaşımız
    kesildi kesilecek diye korkuyoruz yazıklar olsun kırk yıl önce verilen maaşlarımıza
    göz diktiler Allahtan korkun

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen öle

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@derbeder47 şimdi tamam devleti sorgulayalım da senin dediğin sistem olursa da herkes bu ücretten faydalanır herkese tabii ki bağlanamaz bu maaş göze az gelse de insanın sürekli bir yerden gelirinin olması iyi bişey bu maaşı biriktirip neler alan insanlar biliyorum. Şimdi devlet bir insan değil ki çıkıp konuşasın akp akp diye kendini parçalamana da gerek yok önce kendi ailene bak nasıl ekmeği önüne alıp vermeyen aile büyüğün varsa devlette de böyle büyük insanlar olduğu aşikar kendi aileni devlet olarak gör önce orada ki problemi çözmeye yoğunlaş bırak suriyeliyi şuralıyı buralıyı kendi önüne bak kendi ailene bak pastanın büyük tarafını almak isteyenler mutlaka olacaktır

Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ahmedkilicc yazdıklarına dikkat et Akp sempatizanı şu yazdıklarıma bile deymez senin gibiler
    zaten moralim bozuk senin seviyene inmiyecem belanı benden bulma beniz sana kötü söz söyleme
    Aşamasına getirme Akıllı ol Akıllı ol Akıllı ol burda Akp propagandası yapamazsın
    Akp sempatizanı

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon