Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 48 mesajın 46-48 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @DJ_BORAN
    Burada yanlış bilgileri düzeltelim önce: http://www.engelliler.biz/forum/2022...ml#post1671954
    evet 2022 sayılı Kanun'da değişiklik yapılacak. lakin bu değişiklik sadece 65 yaş üstü yaşlıları ilgilendiriyor, engellileri değil.
    Bu değişikliğe göre, hanede kim yaşarsa yaşasın 65 yaş üstü yaşlının ve eşinin geliri esas alınacak sadece.
    engelliler için bir değişiklik yok.
    % 40-69 raporu olan muhtaç engellilere ödenen 2022 engelli aylıgında,
    % 70 ve üstü raporu olan muhtaç engellilere ödenen 2022 bakıma muhtaç engelli aylıgında,
    18 yaş altı aylığı olarak bilinen 2022 engelli yakını aylıgında,
    hanedeki herkesin geliri hesaba dahil edilecek ve hanede kişi başına düşen aylık gelire göre işlem yapılacak. buna göre hanede kişi başına düşen aylık geliri 392,49 TL altında olanlara 2022 aylıgı baglanacak,aksi takdirde baglanmayacaktır.
    başta da dediğim gibi sadece 65 yaş üstü yaşlılara ödenen 2022 yaşlılık aylıgında hane geliri dikkate alınmayacak. 65 yaş üstü yaşlılık aylıgında sadece 65 yaş üstü yaşlının ve eşinin geliri dikkate alınacak. isterse evlerinde fabrikatör torunu olsun fark etmez.
    engelliler ise ailelerine ve hanede yaşayanlara mahkum olmaya devam yani.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Her şeyin bir kuralı, kanunu var. Kural olmazsa kaos olur...

sudan sebep diye bir kanun yok...

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hatac;

valla dostum ben çalışıyordum,işten çıkartıldım.Engelliyim ama 2022 maaşı falan almıyorum.Neyse kullanmam gereken ilaç var,ama pahalı bir ilaç çünkü yurt dışından geliyor..ama bende sgk yok..çünkü işten çıkarılmıştım..kaymakamlığa gittim test yaptırtım g1 çıktı.asgari ücretin altı yani..form doldurdum..dedim alacım var,pahalı alamıyorum,işten çıkarıldım.ayrıca engelliyim dedim..sosyal devlet politikası gereği kaymakamlıktan ilaç istiyorum dedim.oooooo sen oo anda bana neler söylediler uuu bi duysan..yok efendim bu devlet mecburmuymuş bana ilaç almaya..bende dedimki bu devlet benden kesilen vergilerle mecliste 550 tane millet vekilinin 32 dişini birden implant yapıyor,hemde en kalitelisinden..tanesi 2,000 tl den aşağı değil..2,000 X32 = 64 bin tl sadece bir vekilin diş masrafı varın gerisini siz düşünün..vermediler ilacımı..sonra bimere şikayet ettim..2 hafta sonra sonuç çıktı..kaymakamlık ilaç parasını ptt ye yatırmış...artık bimer ne dediyse kaymakamlığa orasını bilmiyorum..ama zehir zıkkım it kanı olsun ...

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234