Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    senin savunduğun bu Akp hükümeti bu ülkenin bu milletin Aziz evlatları
    engellileri yani bizlerin maaşımızı kesmeye çalışıyor verdikleri üç beş
    kuruşu kesip suriyelilere yardım ediyor bizim boğazımızdan kesip
    onlara veriyor biz neye kandık biliyormusun biz vu Akp hükümeti
    dindar dedik Allah korkusu var dedik Ama yanıldık genede benim
    vicdanım rahat çünkü ben bu zalimlere oy vermedim bir de Araştırıp bakın
    2022 engelli maaşlarını Akp değil başka hükümetler tarafından verildi
    bunlarda kesmeye çalışıyor nekadar Akp li gördüysem birinde bir gıram
    vicdan yok...............

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Konu sizin olsunda ben dibe bi not atayim dedim.
    Onlarin paralari onlarin kagitlari denilip durulmus baslikta bildirmek isterim bizim vergilerimiz. Onlar onlar onlar yok onlar. Aldigim maastan vergi kesiliyor. Elime gecen net parayla benzin aliyorum 4 te ucu vergi sigara ekmek carsi pazar yine oyle aldigimiz maaslar aynen geri donuyor. Sirf dunyada sapsap gezen benden aylik alinan vergi 2000 tl nin ustunde onlar kim millet.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

birlik olmak varken gene ayrılıyoruz bizden bi halt olmaz ....

Üye
    sosyalyardim Avatarı

Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar usulsüz biçimde aylık kesiliyorsa mutlaka bildirin ama gördüğüm kadarıyla @hatac buna kızmış ama yasal olarak bir sıkıntı yok kesilmesinde. Çünkü babanla birlikte yaşıyorsun ve yardımlar kişi bazında değil aile bazında yapılıyor. Bu nedenle babanın geliri hesaplanıyor.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

anlamak bu kadar zor olmamaları diye sanıyorum engellinin maaşı kesiliyorsa bu kadar 2022 maaşı kime veriliyor devlet bir birey değil bir bütündür maaşın az olduğuna itiraz edebilirsin en doğal hakkı bu herkesin ama burda gelip aile içinde yaşadığın durumdan dolayı maaşının kesilmesini devlete yükleyemezsin devlet gelip annene babana takip yapıp ona göre mi versin maaşı. benim abim evde paramı elimden alıyor devlet maaşımı kessin maaşım bana gelmiyor maaşım kesilsin devlet maaşı versin birde takip mi etsin bu parayı nerde harcıyolar diye sınırın altındaysan alırsın maaşını sınırın üzerindeysen alamazsın bu bu kadar basit bir olay ilgili şikayetini gereken yere yap bir partinin adını geçirmiyorum bahsettiğin gibi hiç bir partiye sempatim veya düşmanlığım yok

Üye
    hazarbaba Avatarı

Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    16:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese günaydınlar.kardeşim 2022 maaşı alıyordu 10 yıldır.geçen eve gelmişler annemler evde yoklarmış memur demişki gelsinler.ben gittim bir takım sorular sordu bende cevapladım. annem bakıcı maaşı alıyor.babam 1100 emekli maaşı 1998 model kamyon var.Memur sadece bu kamyonun işi bozduğunu söyledi bende dedim babam sadece yılda 6 ay yazın yani çimento taşıyor inşaatlara oda hafta 1-2 yük çıkıyor.babam sadace zaman geçirmek kahveye gitmemek için yaptığını bunu ticari amaçla yapmadığnı söyledim. Ayrıca zaten yılda vergisi,muayenesi,sigortası,muhasebe parası 10000 tl tuttuğunu bunları ben kendi cebimden ödediğimi beyan ettim.ama işin tuhaf tarafı 2005 yılında maaş bağlandığı zaman hem babamın kamyonu vardı hemde maaşı.bana 1 yıl sonra kamyonu satarsanız gelin yeniden müracaat ettiğimiz takdirde yine maaş bağlanır dedi.Peki maaş kesilirse geriye dönük borç çıkartırlarmı cevabınızı ekliyorum
    değerli arkadaşlar.kardeşim 36 yaşında bayan ,evde toplam 3 kişiler.geçmişte kendim oradaki memurlara sordu kardeşin 18 yaşından büyük olduğu için evdeki gelirin önemli olmadığı beyan ettiler.
    Konu hazarbaba tarafından değiştirilmiştir (22.02-2016 Saat 12:54 ).

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli maaşı 1976 larda verilmiş bir hak daha biz doğmadan, kendiniz anayasayı indirin netten. 1976 da bu hak verilirken kesinlikle yok anasının babasını bilmem şusu busu var diye birşey yokmuş, az veriyorlarmış ama en azından veriyorlarmış. Ak Parti tamamen pat diye bütün paramı elimden aldı. Bu paranın bir kısmını alsa hepsini almasa ben gene razıyım ama 15 senelik ekmek paramı onlar geldiler pat diye elimden aldılar. Hiç şimdi cebimde bir milyon yok, Bimer den düz gitmek istiyorum çünkü onlara güzel birşey söylemek istemiyorum. Kesinlikle otomatik yanıtlar koymuşlar karşında insan yok, onlar bir kere engellilere para falan vermiyorlar onlar engellilere 40 yıl önce verilen hakları gasp ediyorlar sadece. Engelliye vermiyorsa o zaman kendisi yiyecek demekki, başka ne olabilir yani, "Biz engellilere yardım ediyoruz diyerek sitelerinden parti için bağış topluyorlar" Yani onlar daha fazla zengin olmak için engellileri sadece kullanıyorlar.

Derbeder 4 arkadaşıma sonuna kadar hak veriyorum. Ben üniversite okumuş bir insanım ama AKP nin geri olduklarını bakın buraya yazamıyorum. Kelimeyi tamamlayamıyorum şikayet olur forumdan belki atılırım diye. Akp nin engellilere yaptıklarını geçtim bir tarafa üniversitelerimizde anlatılan herşeyle çelişki içindeler, türbanlıları mesela almıyorlar. Ben Anadolu Üniversitesinde okudum. Hiç bir üniversite kitabında yaradılışla ilgili birşey bulamazsınız, bilimsel olmayan şeyleri yazmazlar. Bunlar bilimi falan da mahvetttiler. Tübitak falan hepsi bu dönemlerde saçmalaya başladılar. Canlıların oluşumunu okullarda eskiden anlatırlardı. Bir türün başka bir türe dönüştüğünü, bütün canlıların ortak atadan geldiğini, evrimle canlıların oluştuğunu fen derslerinde anlatırlardı. Anadolu üniversitesinin kendi sitesinde de yazıyor mesela ilk canlı hücresinin 3,5 milyar yıl önce doğada oluştuğunun laboratuar deneyiyle kanıtlandığı yazıyor. Bunlar hiç bir bilimsel veriyi kabul etmeden her yere imam hatip açıp, kuran da insanın nasıl yaratıldığını anlatıyorlar. Halbuki üniversitemizin sitesinde diğer türlerle özellikle primat türleriyle genetik yapının %99 benzer olduğu yazıyor. Yanlış anlaşılmasın İmam hatiplere karşı değilim ama bütün canlılar tek bir hücreden gelmişken bunların gidip okullarda Adem ve Havva çamurdan yaratıldı sonra Tanrı onlara üfledi gibi mitolojik hikayeler anlatmaları gerçekten yaşadığımız devirde nasıl birşey ya... Hangi üniversite bunları kabul eder. Türkiye de din özgürlüğü falan kalmadı. Bir insanın müslümanlık dışında başka bir inancı araştırması resmen suç haline geldi. Canlılığın oluşumunda 3,5 milyar yıllık bir evrim var. Öyle pat diye bilmem Havva çamurdan yapılacak, yani bunlara 5 yaşındaki çocuk bile güler. Bunlar açtıkları İmam hatiplerde genç nesillere bunları anlatıyorlar. Din konularının 2022 maaşıyla alakası yok ama bunlar din konusunda da halkı çileden çıkardıkları için yazmak zorunda kalıyoruz. Ben kendim mesela ilk okula giderken öğretmen fen dersinde evrimi anlatırdı, biz Havva dan geliyoruz demezdi. Bunlar TC öğretmenlerinden daha bilgililer demek ki...

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Bu burada konuşulacak konu değil çok istiyorsan bir başlık ac acarsin konusuruz doğru forumda. Aklıma gelmişken sorayim 3 5 kitap okuyup bilgili oluyoruzda ilk kelimesi "oku" olan kitabı okumak bizi nasıl cahil yapar ?

Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hatac kardeşim kendinize gelin bizi yaratan bir ilah var Ademden geldik
    topraktan olduk inancımızı yitirmeyelim Allahım hepimizi islah etsin
    imanımızı Arttırsın ve bizi salih kullarından eylesin kötü düşencelerdende
    etsin bizi siratulmüstakimden Ayırmasın

Üye
    sosyalyardim Avatarı

Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hazarbaba anlattığın gelire göre maaş alabilmesi için evde en az 6 kişi olması gerekir. Aylığın kesilmesi normal, ama sebep sadece kamyon olamaz. Sosyal Yardımlar ve Hizmetler Hakkında Bilgilendirmeler: ENGELLİ AYLIĞI BAŞVURULARI

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya din konularını kapatalım kavga çıkmasın. BUnların Bimer sıkılmazlığı insanı delirtiyor bana sıkılmadan mesaj atıp benim bilmem yada 360 bilmem ne tl gelirim varmış, ben hiç okumam o rakamlarla dolu onların saçma sapan raporlarını bilmem ne..Ben de hiç 1 tl bile yokken nerelerinden çıkartıyorlar benim bu kadar gelirim olduğunu, kim veriyormuş bana ayda 360 tl, yani yalancılığın daniskası da bu kadar olur. Sen nerden biliyorsun benim çantamda para var mı yok mu? Ayda 360 bilmem kaç tl nerden geliyormuş ben neden görmüyorum peki bu paraları. Onların verdiği 2022 vardı o da gitti zaten, benim başka bir yerden gelirim yok. Maaşımın kesildiğini duyunca abim 100 tl verdi o kadar. Benim ayda 360 tl gelirim varsa eğer neden gidip abimden para isteyeyim yani.... Çantamı mı karıştırmışlar, çantamda para mı görmüşler ya, bu nasıl sıkılmazlık ya... Hadi benim 360 tl var diyelim mesela peki 360 tl nedir yani, bir insan Türkiye de 360 tl ile zengin sayılıyor yani öyle mi? 360 tl gelirim varmış ben görmüyorum ama onlar zorla var var diyorlar. Ha bir de beni aradılar. Adama bağırdım telefonda siz ne sıkılmaz insanlarsınız nerdeymiş 360 tl gelir nerde yani ben niye göremiyorum. Adam "Düzgün konuş küfretmezsen biz senin sorunlarınla belki ilgileniriz." dedi. Yani ben çileden çıkmışım zıvanadan çıkmışım adam düzgün konuş diyor. Ya bundan sonra onlar bana çuvalla para verseler almam ben... Bir de acayip hakaretler ettim. Hakaret edenleri de savcılığa şey yapıyorlarmış. Benim böyle tekerlekli sandalye ile götürüp hapse atarlarsa şaşmam. Ben bu kadar sıkılmazlığı anlamıyorum. Bütün güçlü insanlara para dağıtırken bizim gibi böyle toplumun en zayıf kesimini aç bırakmaya çalışıyorlar. Engelliler tamamen eve hapsedilmek isteniyor. rampa koymuşlar da otobüse, ben de para olmasa ben otobüsle nereye gidebilirim. Yani AKP bizi evlere kapatmak isteyebilir ama biz yalnız değiliz. Benim aylık 360 bilmem ne gelirim yok yani, geçen abim 100 tl verdi o kadar yani. Abinin verdiği harçlığı da gelir hesabına karıştırıyorlar mı?Bimer de arayan adam bir de diyor ki üniversite okumuşsun kitap falan yazmışsın biraz daha anlayışlı olman lazım falan gibi, ben bunlarla ilgili mesela kitap yazmam. Benim yazdıklarım romandır. En son yazdığım romanın adı "Bizim Sınıf" ve ben bu kitabı bastıramadım çünkü param yok. Benim internette e-kitap sitelerim var ücretsiz e-kitap bloklarım var. Bu işlerden para kazanmıyorum ama sonuçta çok ufak tefek gelirim oluyor. AKP bizim ekmeğimizi aldı diye biz böyle hemen açlıktan ölecek değiliz yani, sokaklarda olmamız, Türkiye de kitap yazmamız, internet siteleri kurmamız onların zorlarına gitse de biz bu işlere devam etmeye çalışacağız.AKP benim böyle markette gezmemden rahatsız oldu herhalde ama onlar maaşımı kestikten sonra da markete gittim yani, internette bir yazı okudum engellileri sokakta görmekten rahatsız oluyorlarmış. Ben felsefeci olduğum için bu gezegenin sonu var, gezegen parçalanacak canlı yaşam bitecek, zaten bütün üniversitelerden söylüyorlar, kim rahatsız oluyorsa engellilerden o sokaklar birgün yerin dibine girecek haberleri olsun yani. Bizim gezegenimizin etrafı asteroidlerle(göktaşları) dolu, asteroidler dünyadaki canlı yaşamı 60 milyon yıl önce yok ettiler. 60 milyon yıl önce yaşayan bütün canlı türlerinin%99 u öldü. Dinazorların da bu dönemde öldüğünü bütün dünya biliyor. Ayrıca Güneş patlayacak ve bizim gezegeni içine çekerek yok edecek. Uzaydaki bütün yıldızlar patlarlar bunu herkes biliyor, patlayan bir yıldız etrafındaki gezegenleri de yok eder. Ben gene konunun dışına çıkmamak için konuyu burda kesiyorum.

Bana bak sosyal yardım sen kimsin de ekmek paramın kesilmesi normaldir deyip duruyorsun, senin cebine mi soktular benim paraları, burda senle uğraşmak istemiyorum. Ağzımı bozdurtma senin yüzünden forumdan atılmak istemiyorum

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

@hatac
    bak ablası şikayetlerinde haklısın. ama senin sorunun mevzuatla. vakıftakilerin hiçbiri mevzuat dışına çıkamaz. kanun "bu engellinin raporu uygunsa, aylık almasına engel durumu yoksa( Sigortalı çalışan,emekli vs değilse) ve hanede kişi başına düşen aylık gelir muhtaçlık sınırının altındaysa 2022 aylıgı bagla" diyor. 2016 yılıiçin muhtaçlık sınırı da 392,49 TL.

senin cebine kaç TL giriyor, annen baban sana para veriyor mu bununla ilgilenilmiyor. hanede kaç kişi yaşıyor ve ikamet ediyor buna bakılıyor. hane aylık geliri hesaplanıyor ve hanede kişi başına düşen aylık gelire göre muhtaçlığın karar baglanıyor.
    bu uygulamanın dışına mevzuat değişmedikçe hiçbir vakıf çıkamaz.
    ha sen " ailem bana bakmak zorunda değil" dediğinde de karşına Türk Medeni Kanunu 364.madde çıkıyor. sen yoksul oldugunu mu iddia ediyorsun? ailen sana harçlık mı vermiyor ve perişan mısın? o halde TMK 364.madde gereği geç mahkemeye nafaka davası aç diyor devlet.

elbette bir engellinin kendi geliri dikkate alınmalı. ama bunun için muhatapların belli: Hükümet, ilgili bakanlık ve Meclis'tir.
    geçeceksin mevzuat değişikliği için çabalayacak ve kamuoyu oluşturacaksın.
    bu mevzuat değişmedikçe buradan onlarca sayfa yazıp bagırsan da küfretsen de yapacagın bir şey yok.
    ben sana 2022 sayılı kanun'un linkini, bu kanun gereği çıkartılan ilgili Yönetmeliğin linkini verdim.
    her şey yasal yani. senin sorunun yasalarla ve bu yasaları değiştirmek için çabalamayan ilgili kurumlarla (hükümet vs)!
    boşuna ne vakıftakilere bagır çağır ne de memurlara say, söv! onların suçu yok bu işte.

sen 2022 sayılı Kanun'u, TMK'nunu, şu şekilde hane gelirini sorgulayan yönetmelik'i, hanenin gelirini de harcamalarını da didik didik eden mevzuatı çıkartan ve çıkarttıran ilgili kurumları suçla sadece.
    İlgili Yönetmelik hane gelirinin şu şekilde hesaplanmasını söyler:

"Muhtaçlık hesaplaması
    GEÇİCİ MADDE 1 – (1) 7 nci maddenin yedinci fıkrasında belirtilen Puanlama Formülü uygulamaya geçinceye kadar muhtaçlık; gelir, servet ve harcamalar esas alınarak aşağıdaki şekilde belirlenir.
    a) Hanenin gelir durumu;
    1) Tespit/beyan edilen aylık net maaş, ücret, nafaka, yevmiye ve diğer gelirlerin yıllık tutarının aylık ortalaması,
    2) (Mülga:RG-25/3/2014-28952)
    3) Hanenin ikamet ettiği konut haricinde diğer konutları için (takdir edilen/beyan edilen) rayiç bedelinin 240’ta biri ve (takdir edilen/beyan edilen) kira getirisinin toplamı,
    4) İkamet edilen konut haricindeki konut için kira geliri elde edilmiyorsa veya kira geliri beyan edilmiyorsa konutun rayiç bedelinin 120’de biri,
    5) Dükkânlar için rayiç bedelin 240’ta biri ve (takdir edilen/beyan edilen) kira getirisinin toplamı,
    6) Dükkân için kira geliri elde edilmiyorsa veya kira geliri beyan edilmiyorsa dükkânın rayiç bedelinin 120’de biri,
    7) Hanenin arazi, tarla ve benzeri için rayiç bedelin 240’ta biri ve (takdir edilen/beyan edilen) aylık (zirai/ticari/kira ve benzerleri) getirisinin toplamı,
    8) Hanenin binek aracı için aracın kasko/rayiç bedelinin 120’de biri,
    9) Hanenin ticari/ zirai amaçlı aracı için aracın kasko bedelinin 120’de biri, kasko bedelinin belirlenememesi halinde ise rayiç bedelinin 120’de biri ile bu araçların (takdir/beyan edilen) aylık (zirai/ticari/kira ve benzerleri) getirisinin toplamı,
    10) Hanenin büyük ve küçükbaş hayvanları için il/ ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerinden temin edilen yıllık getiri miktarının aylık tutarı,
    11) Hanenin tespit/beyan edilen banka mevduatları için aylık faiz getirisinin iki katı tutar,
    12) (Değişik:RG-25/3/2014-28952) 2022 sayılı Kanun gereğince bağlanan aylıklar hariç olmak kaydıyla, 24/5/1983 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 7 nci maddesi gereğince yapılan evde bakım ödemeleri dahil, sürekli ve düzenli olarak alınan şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım, burs, harçlık gibi nakdî olarak verilmekte olan sosyal yardımların aylık ortalaması,
    13) Aynı hanede ikamet etmemesine rağmen nafaka yükümlüleri tarafından sağlanan destek tutarı,
    14) Tarımsal destek geliri tutarı,
    15) Uzun vadeli sigorta kolları açısından zorunlu olarak sigortalı olmayı gerektirecek şekilde çalışanların gelirleri,
    16) Diğer gelirlerin toplamının aylık ortalaması,
    dahil edilerek yapılan hesaplama ile belirlenir.
    b) (Ek:RG-25/3/2014-28952)(3) Vergi indirimlerinden faydalanılarak alınan ve engelli adına kayıtlı olan araçlar için vergiler indirilmiş tutarın 120’de biri dikkate alınarak hanenin geliri hesaplanır.
    c) Birinci fıkranın (a) bendinin alt bentlerinde yer alan taşınır ve taşınmazların tespit edilen rayiç bedellerine ilişkin değerlendirmeyi Mütevelli Heyeti yapar.
    ç) (Değişik:RG-25/3/2014-28952) Hanenin harcama durumu; emsal kira bedeli hariç gıda, giyim, ısınma, eğitim, sağlık, ulaşım, eğlence ve benzerlerine yapılan yıllık ödemelerin aylık ortalaması dâhil edilerek yapılan hesaplama ile belirlenir.
    d) (Değişik:RG-25/3/2014-28952) Harcamalar, hanenin gelir seviyesinin bir göstergesi olarak dikkate alınır. Emsal kira bedeli dışındaki harcamalar birinci fıkranın (a) bendine göre hesaplanacak gelir tutarından hiçbir şekilde çıkarılamaz.
    e) Hanenin tespit/beyan edilen harcamalarının birinci fıkranın (a) bendine göre tespit edilen gelir tutarından fazla olması durumunda harcama ve gelir arasındaki fark gelire eklenir.
    f) Birinci fıkranın (a) bendine göre tespit edilen gelir tutarının beyan/tespit edilen harcama düzeyinin üzerinde olması durumunda harcamalar gelire eklenmez.

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ist01 akp engelli maaşını kesmek için uraşıo akp ye alkışmı tutalım
    suriyeliler sefa sürüo
    kira yardımı kömür yardımı yiyecek yardımı
    para yardımı
    vs
    kendi engelli vatandaşına 1000 lira para verio 3 ayda

suriyelilere ayda 1500 lira yardım yapılıo die duydum
    hem 1 ayda

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şu yukarıdaki saçma sapan yazı dünyada en son okuyacağım şeydir. Ekmek paranı yemeğini önünden aldık böyle böyle haklıyız diye sıkılmadan kağıtlar gönderiyorlar mesajlar atıyorlar. Ya bu nasıl bir utanmazlıktırrr. Siz de hiç beyin falan yok sanırım hangi insan kalkıp da ekmek paramı aldınız aman bak haklıymışsınız der, hangi insan bunu söyler. İçinde en ufak bir duygu olmayan buz gibi resmi yazılar bunlar. Yani ben hastayım ben sinirlenince kalbim sıkışıyor. Ekmeğini aldık çok haklıyız sen 360 tl geliri olan çok zengin bir insansın diye sıkılmadan mesajlar atıyorlar. Yani her evin gideri geliri mutfak masrafı farklıdır. Her evin fatura borcu farklıdır. Peki siz nasıl oluyorda böyle sabit bir rakam uydurup o evin bilmem geliri bu rakamı geçti diyerek pat diye insanların paralarını alıyorsunuz. O evin giderleri yok mu giderler çıkarılmadan direkt yok babanın arabası var pat adam benim paramı alıyor, benim günahım ne adamın arabası varsa...Yazık ya ne sıkılmazz insanlarsınız ya...Bu yukarıdaki yazı ne kadar ilginç işi gücü bırakmışlar o hanede bilmem kaç kişi başına ne kadar gelir düşüyor bunları hesaplıyorlar. Yani bir evin gelirinin gerçekten bu sabit uydurulmuş rakamları geçip geçmediğini hiç kimse bilemez, hergün değişik birşeyler olur o evde, bütün haneler aynı değildir. İnsanlar hergün aynı şeyleri yapmazlar. Nasıl yani böyle sabit bir rakam uydurup sizin geliriniz bu rakamı geçti diyebilirsiniz, nerden biliyorsun geçtiğini, bunu kimse bilemez, bunu bilmek imkansızdır. O yüzden ben böyle saçma sapan yazıları okumam siz bu yazıları külahınıza anlatın

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mirhat Mesajı Gör
    ist01 akp engelli maaşını kesmek için uraşıo akp ye alkışmı tutalım
    suriyeliler sefa sürüo
    kira yardımı kömür yardımı yiyecek yardımı
    para yardımı
    vs
    kendi engelli vatandaşına 1000 lira para verio 3 ayda

suriyelilere ayda 1500 lira yardım yapılıo die duydum
    hem 1 ayda
    Helal olsun arkadaşım sana gerçekleri böyle cesurca söyledin, engelliye 3 ayda 1000 tl falan o yok artık onu kestiler tek benim ki değil bizim çevrede akrabalar var herkesin ki kesilmiş, internette facebook da herkes kesildi diyor. Yaklaşık 1 milyon insanın maaşlarını kesmişler.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hatac
    kim sana yazı gönderdi anlamadım? kim sana ekmeğini önünden aldık böyle böyle haklıyız" diyor?

şöyle demişsin aşağıda:
    "şu yukarıdaki saçma sapan yazı dünyada en son okuyacağım şeydir. Ekmek paranı yemeğini önünden aldık böyle böyle haklıyız diye sıkılmadan kağıtlar gönderiyorlar mesajlar atıyorlar. Ya bu nasıl bir utanmazlıktırrr."

kim sana bu şekilde mesaj atıyor?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon