Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uysal027 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    05.06-2016
    Saat
    08:52
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar ben 33 yaşında Görme engelliyisim %80 Raporum var ve ben 2003 ten beridir maaş almaktayım.
    Evliyim ve 2 Çocugum var. Anne ve babamdan bağımsız yaşamaktayım.

Anne veya babamın bana tek yardımı Onların evinde oturup aylık ucret odememem baska hiç bir yardımları yoktur.

Babamın durumu iyi Villası var 3 katlı evi var. Bağı ve bahcesi var. SSK Emeklisi Ancak dediğim gibi bana bir menfaatleri sadece onlara ait olan evlerinden birinde oturmam. Kıt kanaat geçimi sağlıyorum Sosyal yardımlasmadan aylık gıda yardımı almaktayım. Babam şimdi Benim üzerimden ÖTV indiriminden faydalanıp araba almak istiyor. Fakat ben Maaşım kesilir korkusu içinde ne tamam nede Evet diyebildim Alcagı araba tahmını 50 Bin TL civarı.

Diyeceksiniz raponuz %80 vermezler onunda yolunu bulmuşlar Sanırım OTV den faydalanmak isteyince %90 uzeri rapor sunuluyormuş Yani ben gitsem %90 Rapor elimde olacak. Ne yapmalıyım hayır desem evlerinde oturuyorum evet desem maaşım kesilecek. Sizce Maaşım kesilirmi?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

@uysal027
    50 Bin TL'lik araç 2022 engelli aylıgınızın kesilmesine neden olur. sakın buna izin vermeyin.

Üye
    uysal027 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    05.06-2016
    Saat
    08:52
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz için.

Üye
    fsimay Avatarı

Gerçek Adı
    fatih şenay
    Son Giriş
    08.04-2016
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli KALEM öncelikle vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşşekkür ederim.
    Basında "3 ay içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek düzenleme ile 65 yaş üzeri vatandaşların yüzünü gülecek. Artık hane halkı geliri maaş alabilme kriterlerine etki etmeyecek." şeklinde haberler yer almakta bunun doğruluk derecesi nedir? ve bu hayata geçerse ötv siz araç almak engelli maaşının kesilmesine hala sebep olurmu? Teşekkürler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

@fsimay
    evet,o şekilde haberlerin olduğu doğrudur. ama henüz kanun değişikliği olmadı. kanun değişikliği yapıldığı takdirde duyurusunu buradan yaparım. kanun değişikliği olmadan bilgilendirme yapmayı sevmiyorum. kanun değişikliği olursa durumunuzu o zaman degerlendiririm.

Üye
    murat7834 Avatarı

Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kalem hnm benim babam 95 engelli hic bir geliri yok babam baska ilde koyde ayrı yaşıyor benden bagimsiz babamın üstünden araç alırsam 2022 maaşı kesilir mi? Vede nasıl hesaplama yapılıyor aracın vergisi indikten sonraki fiyatın mi 120 de biri mi alacağım aracın liste fiyatı 49.500 bana gelişi 32 bin