Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BaŞKaN Avatarı

Gerçek Adı
    Evbari Bayram
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bakım ücreti aldığımdan dolayı bugün Vakıflardan aldığım maaşın kesildiğini öğrendim. bu konuda ne yapmalıyım ve nasıl bir yol izlemeliyim?
    2022 maaşına başvurabilir miyim?

cevaplarınız bekliyorum saygılarımla.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bakım aylığı aldığından dolayı kesildiğinden emin misin?
    Vakıf maaşı, %40 ve üzerinde sakatlığı olanlara, "Sosyal güvencesi olmaması" ve "Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması" şartıyla bağlanır (bkz). Ve, Evde Bakım Aylığı senin gelirin/aylığın değildir. O aylık sana bakan kişiye veriliyor. Dolayısıyla, bakıcın o aylığı alıyor diye senin gelirin varmış gibi değerlendirilip Vakıf maaşının kesilmesi mevzuata uygun değil diye düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BaŞKaN Avatarı

Gerçek Adı
    Evbari Bayram
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey peki bu konuda kesilme sebebi tahmin ettiğiniz veye örneklerini gördüğünüz varmı:?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Size neden kesildiğine dair bir bilgi verilmedi mi?
    Buraya tıklayarak sayfanın en altındaki sorgu alanına TC kimlik numaranı yazıp, maaşın durumu hakkında bilgi edinebilirsin sanırım. Belki kesilme nedeni yazar orada.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BaŞKaN Avatarı

Gerçek Adı
    Evbari Bayram
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok verilmedi müdürle görüşemedik burda değilmiş çalışanlardan bize denilen 15 kişinin maşının kesildiği başkada bir şey demediler.

verdiğiniz girişte kaydıma ulaşılmadığını söylüyor

Üye
    BaŞKaN Avatarı

Gerçek Adı
    Evbari Bayram
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İki gün önce bakım maaşı aylığı aldığım için yeni kanuna dayaılarak vakıflardan aldığım maaş kesildi. ve 2022 maaşına baş vurayım derken artık bakım aylığı alan engelliler bu yeni yürürlüğe girecek olan kanuna göre bakım ücreti analn engellilerinde bu maaşı kesintiye ugrayacağını ankrayı aramam sonucu vakıflar genel müdürlüğünden öğrenedimççç

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Yahu ilerde çıkacak mevzuata dayanarak bugün maaş kesilemez ki. Olur mu hiç öyle bir şey!

Üye
    BaŞKaN Avatarı

Gerçek Adı
    Evbari Bayram
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa vakıflar genel müdürlüğünde kabul edilmiş ve bakım aylığı alanların kesilmesine karar verilmiş ve bugun mudürle görüşmemede artık maaşların tek çatı atına toplanacağı ve artık 2022lerinde bakım aylıkları alanların maaşlarında kesintiye gidilmesi an meslesi diye adletmiştir ben ankraryı aradım aynısını dediler. veya benden gıcık alıyolar öyle dıyorlar

Üye
    FIRAT ÜNAL Avatarı

Gerçek Adı
    FIRAT
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben vakıflardan muhtaç aylığı alıyordum benim maaşım da kesildi sebebini sordum annemin evde bakım maaşı aldığını sebep gösterdiler babam işçi emeklisi evimiz kira üzerimize hiç bir mal yok annem evde bakım maaşı alıyor ben ise yeşil karttan faydalanıyorum