Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    memettt Avatarı

Son Giriş
    27.12-2012
    Saat
    12:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar ben özürlü arabası aldım 2022 maaşına yeniden başvurabilirmiyim bi sıkıntı olurmu acaba.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Başvurabilirsin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:21
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

Kaymakamlıkta semra hanım diye biriyle görüştüm ve özürlü arabası alan bir kişinin 2022 maaşı ve yeşil kartı iptal olur dedi. Böyle birşey olabilirmi. Semra hanımın telefonu 0362 622 00 21

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır.Böyle bir durum yok.2022 maaşının iptal olabilmesi için ya bir yerde çalışmak,yada ortalama aylık gelirin 86,41 TL'yi geçmesi gerekir.

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

Peki raman arkadaşım bu durumda ne yapmamız lazım neye dayanarak konuşayım bu kadınla bida. Yasa felan varmı çünkü bu semra hanım bu işe ben bakıyorum ve özürlünün adına bir araba alınması durumunda hem 2022 maaşı ve yeşil kartı iptal ederim üstüne birde savcılığa veririm diyor.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bayana şunu sorun.Hangi yasaya göre 2022 maaşı ve yeşilkart iptal edilir.
    Size verecekleri cevaba göre,bizde burdan cevap yazarız.

Üye
    memettt Avatarı

Son Giriş
    27.12-2012
    Saat
    12:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben daha önce 2002 yılında sağlık raporu almıştım o rapar geçerlimi acaba yeniden o raprla maaş için başvuracamda

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

okadar parayı bulupta nasıl alacakmış arabayı diyo 86-tl geliri varsa zaten 2022 maaşı ve yeşil kartı iptal olur diyo vede savcılığa veriyoruz diyo böyle kişileri.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bizim açımızdan mevzuat önemli.Herkes mevzuata uymak zorunda.
    2022 maaşı için iki kriter vardır.
    1)Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi olmamak
    2)Ortalama aylık gelirin 86,41-TL den az olması

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

zaten aradığım yerlerde 2 maddeyi örnek gösteriyo 86,41 den az gelirin var ama sen bu arabayı nası alıyorsun diyo. yeşil karta heryıl vize olayı varmış ve vergi dairesinden yazı alınıyo diyo burda araban çıkarsa yeşil kart verilmiyo diyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Nerede araba" diye sorun o memura:
    65 YAŞINI DOLDURMUŞ MUHTAÇ, GÜÇSÜZ VE KİMSESİZ TÜRK VATANDAŞLARI İLE ÖZÜRLÜ VE MUHTAÇ TÜRK VATANDAŞLARINA AYLIK BAĞLANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Resmi Gazete Tarihi: 20.06.2006
    Resmi Gazete Sayısı: 26204

Aylıktan faydalanamayacaklar
    MADDE 5 – (1) Bu Yönetmelik hükümleri;
    a) 2 nci maddenin (d) bendi kapsamında olanlar hariç olmak üzere, hangi adla olursa olsun herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan bir gelir veya aylık hakkından faydalananlar ile isteğe bağlı prim ödeyenler dahil olmak üzere Kuruma prim ödeyenler,
    b) 4 üncü maddenin (c) bendindeki tanıma göre kanunen bakmakla mükellef kimsesi bulunduğu tespit olunanlardan, muhtaçlık sınırına eşit veya üzerinde nafaka bağlanmış veya bağlanması mümkün olanlar,
    c) (Mülga:R.G.-1/8/2008-26954)
    ç) Mahkeme kararıyla veya doğrudan doğruya kanunla bağlanmış muhtaçlık sınırına eşit veya üzerinde devamlı bir geliri bulunanlar,
    d) Borçlar Kanununa göre malları ve gelirleri devir edilerek bir akitle hakiki veya hükmi şahıslarca kendilerine bakılanlar,
    e) Menkul ve gayrimenkul mallarından dolayı 2022 sayılı Kanunun 1 inci maddesine göre bağlanacak aylığa eşit veya daha fazla geliri olan veya gelir sağlaması mümkün olanlar,
    f) Herhangi bir şekilde 2022 sayılı Kanunun 1 inci maddesine göre bağlanacak aylık tutarına eşit veya daha fazla devamlı gelir sağlayan ya da sağlaması mümkün olanlar,
    g) Kamu kurum ve kuruluşlarında iaşe ve ibateleri dahil olmak üzere sürekli bakımı yapılan veya yaptırılanlardan, mevzuatı gereği kendilerine muhtaçlık sınırına eşit veya daha fazla gelir, harçlık, aylık ve benzeri adlarla düzenli olarak ödeme yapılanlar,
    hakkında uygulanmaz ve bu kişiler bu Yönetmelikte belirtilen haklardan yararlandırılmaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yamuradam82 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    02:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ne kadar saçmalık ya burda bir arkadaşımda 3 sene önce araba aldı ötv den yararlanıp ve hala 2022 maaşı alıyor bende 5 senedir bu arabanın parasını biriktiriyorum şimdi arabayı aldımı 2022 maaşı kesilecekmi çok saçma kardeş hem sen yeniden başvurabilirmiyim demişsin kesildimi maaşında yeniden başvuracaksın bende samsundayım ben bu memuru bir arayarım pazartesi bakalım bana ne diyecek amasen demişsin kaymakamlık taki memur illerde kaymakamlık olmazki valilik olur senin verdiğin tlf de merkez tlf si konuyu açıklayıcı anlat

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

arkadaşım o verdiğim numara samsun ALAÇAM KAYMAKAMLIĞI bugün 2 kez aradım kadın laftan anlamıyo ne dediysek laf anlatamadık o numarayıda alaçam da bulunan yeşil karta bakan şubeden verdiler. hatta yeşil kart bürosunda ilk konuştuğumda olur alırsın kimse karışamaz dedi ama kaymakamlığın telefonunu verdi bende aradım kaymakamlıkta yazı işleri müdürümü neymiş kadın kesinlikle böyle birşey olamaz hatta şöyle bir örnek veriyo alsaydı SABANCININ kızı alırdı diyo maaş ve yeşil kart güldürüyo beni ama ne dersen de sen al arabayı bak ben 2022 maaşı ve yeşil kartı nası iptal ediyorum herşey benim elimde diyo birde savcılığa veriyoırum istiyosan savcılığa verdiğim çok kişi var diyo. eğer müsaitsen cuma günü arayabilirsin açık çünkü. kaymakamlıktaki kadının ismi ya semraydı yada selmay dı yalan olmasın.

Üye
    yamuradam82 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    02:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğrudur kardeş böyle insanlar var banada bundan 8 sene önce çarşamba kaymakamlığı akülü araba vermedi sebebi evimiz olmasıymış dedim evi satıp parktamı yatalım ama laf anlamıyo vermediler tabi sanki babamında tek varisi benim 4 çocuğu daha var oysa yanlız ben bu semra hanımı bir arıcam halını hatrını sorayım şunun burdan bana verdiği yanıtı yazarım grş

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mevzuata göre maaşı almaman ve yeşilkartın iptal edilmesi konusunda hiçbir neden yok.Müracaatını resmi olarak yap.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon