Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    orhanbeyy Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.05-2015
    Son Giriş
    07.06-2017
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Mesaj
    165
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm %60 raporum var 21 yasindayim 2022 maasi alabilirmiyim sartlar ne maddi durumun ne olmasi gerekiyor ? Tesekkurler

  2. #2
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @orhanbeyy
    çalışmamanız, sgk'dan bir aylık ve gelir almamanız, 60/g kapsamında GSS'nızın olmaması, istege bağlı prim ödememeniz gerekmekte. bu şekilde aylık almanıza engel durumunuz yoksa hanenin aylık gelir durumuna bakmak gerekecek. hanede kişi başına düşen aylık gelir muhtaçlık sınırını geçmiyorsa gelir açısından uygun çıkarsınız ve 2022 aylıgı baglanır. aksi takdirde mümkün değil.
    Muhtaçlık sınırı da 2015 yılı 2. altı ay için 303,48 TL'dir. bu miktar 1 Ocak itibariyle yeniden belirlenecektir.

  3. #3
    Üye
    orhanbeyy Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.05-2015
    Son Giriş
    07.06-2017
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Mesaj
    165
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    @Kalem hanimefendi eve giren butun parami hesaplanir yoksa sadece maas mi kira geliriyle beraber 2 bin lira gelirimiz var 5 kisiyiz

  4. #4
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    haneye giren tüm aylık gelirler hesaplanır. bu durumda 2022 aylıgı baglanmaz. çünkü hanenin aylık geliri muhtaçlık sınırının üstünde.

    oturulan ev haricinde ev varsa kira geliriyle birlikte evin rayic degeri de hane gelirine dahil edilir.

    " Hanenin ikamet ettiği konut haricinde diğer konutları için (takdir edilen/beyan edilen) rayiç bedelinin 240’ta biri ve (takdir edilen/beyan edilen) kira getirisinin toplamı,"
    hane gelir hesabı için Yönetmelik geçici madde 1'i okuyunuz lütfen:http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...F%C4%B1n%C4%B1

  5. #5
    Üye
    orhanbeyy Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.05-2015
    Son Giriş
    07.06-2017
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Mesaj
    165
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    2022 masini sormaya gittim bana babanin ustubden sigortani aldirman laim dediler hic gelire bakmadilar bu konuda bilgisi olan varmi tsk

  6. #6
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @orhanbeyy
    babanın sağlık güvencesinden yararlanman 2022 aylıgına engel değildir. ama hanede kişi başına düşen aylık geliriniz 392,49 Tl üstünde oldugundan size 2022 aylıgı baglanmaz.