Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Beliz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar bunu okuyan güzel insanlar.. Buradaki yönlendirmelerle, bir engelliye 2022 maaşı bağlatmaya vesile olmuş bir insanım.. Bir kaç yıl 2022 maaşını eksiksiz aldıklarını biliyorum. Engelli erkek çocuk, yalnız kalmasın diye çalışmaya giden abileriyle beraber ş.dışına çıkıyor. Gittikleri otelde iş yeri sahibi , hepsiyle beraber engelli çocuğa da sigorta yapıyor . 8 günlük sigortası yattığı için, maaşı kesiliyor.
    Bu esnada maaş bağlandıktan sonra çocuğa Toki'den 100 lira taksitle ev alıyorlar 1 odalı. Şimdi bu sigortayı yaptırmaları iyi mi olmuş kötü mü? Ona yararı ya da zararı var mı? Yeniden maaş bağlatmak için neler yapılmalı?
    Engelliler ulaşım , eğitim, iş, sanat, sinema tiyatro yani eğlence, ş.arası yolculuklar vs. Bunlardan ve başka nelerden faydalana biliyorlar?

Zeka geriliği olanlar EKPSS de sorulan soruların linkini atar mısnız? Cevaplayan cevaplamayan herkese teşekkür eder, hepinizi kocaman öperim hhehehehheeheh )

Bu kadar çok soru sorduğum için de affedin <3 Benim nezdimde bunu okuyan engelli kardeşlerin de işine yarar belki )

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

@Beliz

bahsettiğiniz kişi sigortalı çalışmaya başladıysa ve bu durum ödeme dönemi öncesinde sistem aracılıgıyla tespit edilmişse 8 günlük sigortalı da olsa engelli aylıgı kesilir.
    Örnek:
    engelli kişi 22 Kasım'da sigortalı olarak çalışmaya başlıyor. aralık dönemi öncesinde sistem aracılıgıyla sgk sorgulaması yapılır. bu sorgulama sonucunda sgk kaydı tespiti yapılırsa bu kişinin engelli aylıgı feshedilir.

eğer şu an sigortalı çalışmıyorsa, hanede kişi başına düşen aylık gelir 303,48 Tl (1 Ocak 2016 itibariyle bu miktar yeniden belirlenecektir) altındaysa ikamet ettiği yerin vakfına (SYDV) başvursun. rapor görürmesine gerek yok. kurumda raporu vardır zaten.

engelli hakları için bkz:http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

EKPSS için ilgili forumdan yardım alınız:Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)

Üye
    Beliz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok teşekkür ederim. Sağ olun..

Yav yazdığım soruları yanlış cümleler kurarak yazmışım. Şuursuzdum herhalde yazarken. Çok özür dilerim.. Zeka geriliği olan çocuklara hangi soruları soruyorlar yazcaktım. Yukarda yanlış cümle kurmuşum Affedin lütfen.