Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engellilere kardeşlerim biliyorsunuz kırk yıl önceden biz engellilere 2022 sayılı kanun çerçevesinde üç Aydan üç Aya verilen maaşlar Akp hükümeti tarafından yapılan yasa değişikliğiyle biz engellilere verilen haklar geri Alınmaya çalışılıyor nasıl bir Adalettir nasıl bir vicdansızlıktır ülkemizin en yokluk çektiği krizde olduğu yıllarda bile hiç bir hükümet bu maaşları kısıtlamamıştır inanamayacaksınız Ama hükümet diyorki bu maaşı Almak için hanede kişi başı üç yüz lirayı geçmeyecek bu nasıl bir vicdansızlıktır yani evde çalışan varsa emekli varsa hükümet bu maaşı Alamazsın diyor biz bunu Asla kabul etmiyoruz akp hükümeti derhal bu vicdansızlıktan vazgeç engellinin gelirine bak engelliyi bir birey olarak kabul et Ama birazda suç biz engellilerde sığır gibi uyumaya Alışmışız yeter Artık uyanalım bu uykudan bilmiyormusUnuz HAK VERİLMEZ ALINIR.

yani diyebilirizki Anladığım kadarıyla akp hükümeti kendi vatandaşının ekmeğini suyunu boğazından kesip suriyelilere veriyor dünyaya karşı işte biz sığınmacılara sahip çıkıyoruz maksat gösteriş şov yapmaktır ey Allahın cezası akp sen önce öz vatandaşına engelliye sahip çık bırak riyakarlığı gösterişi senin yaptığın vicdansızlıktır devlette bu kadar engelli memur Açığı varken sen önce bu vatandaşlarını iş sahibi yap istihdam et bırak şov yapmayı elbette bir gün o koltuktan Atılacaksın sayın engelli kardeşlerim bu zulme dur demenin vakti gelmedimi yeter Artık sığır gibi uyumaktan vazgeçelim lütfen diyorum kurban istiyorsanız ben varım engelli davası için aktif bir şekilde eylemlerde bulunalım HAK VERİLMEZ ALINIR.

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

1 kasımda ÖDEŞ

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Siyasete girmek istemiyorum ama madem turkiye zenginlesti ,milli hasila artti, bu zenginlikleri de isciye, emekliye, engelliye yansit.o zaman anlarim, banane zenginin cebindeki paradan, aclik yoksulluk siniri 1300 oldu deniliyor, bizim tutumlu insanimiz 1300 alsa ayda 1300 takla atar.evet haklisin, basimizdakiler engelliyi adam yerine koydular, kore ls verdiler zam isteme dediler.verdiklerini gostere gostere haykirdilar.hani bir elin verdigini oteki el gormeyecekti.yinede sukurler olsun, allah c.c. devletimize zeval vermesin.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

aynurrr;

kaç seçimdir üst üste açık farkla kazanan bir parti ne güzel ödeşmişsiniz. ) Bu ülke yamyam ülkesi insanlar aç bırakılarak yamyam ordusu yetiştiriliyor, hangi parti gelirse gelsin ülkeyi soyup soğana çevirir. Köşesini kapmış zenginlerde hayatlarının sonuna dek zevk sefa içinde yüzer düzende değişmez %99 böyle gider... Daha şimdiden 2022 maaşları tırpanlanıp, Emekli maaşları yarıya düşürülüyorsa 15-20 yıl sonrasını siz düşünün artık.

Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

böyle zillet içinde yaşamaktan kurtulmak için kalabalık bir şekilde
    toplanıp eylemler yapmalıyız hatırlarsanız biz dört engelli arkadaş altı gün Açlık gırevi
    yapmıştık sayemizde 1013 kişi memur oldu yani böyle eylemler yaparsak inanın
    daha iyi bir yaşam elde ederiz sığır gibi uyumaktan vazgeçmeliyiz
    kurban Aranıyorsa beni en ön sıraya Alın tabi bir tek benlede olmaz birlik
    beraberlik içinde hakkımızı savunmalıyız HAK VERİLMEZ ALINIR

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Önce Yahudiler için geldiler
    Sesimi çıkarmadım –
    Çünkü ben Yahudi değildim
    Sonra komünistler için geldiler
    Sesimi çıkarmadım –
    Çünkü ben komünist değildim
    Sonra sendikacılar için geldiler
    Sesimi çıkarmadım –
    Çünkü ben sendikacı değildim
    Sonra benim için geldiler
    Ve artık ses çıkaracak kimse kalmamıştı..Birlik zamanı derbeder.

Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aynurrr hanım bende bunu söylüyorum eğer hakkımızı Aramazsak
    daha çok eziliriz kalabalık bir şekilde toplanmalıyız oturma eylemi
    basın toplantısı Açlık gırevi vesaire sırasıyla gitmeliyiz o zaman
    görün hak alınışını ya kardeşim ben daha napiyim uyanalım artık
    kurban ariyorsanız ben varım diyorum gelen yok sığır gibi uyumaya alışmışız
    uyanalım artık bizlerinde bu ülkenin aziz evlatları olduğumuzu haykıralım
    bilmiyormusunuz HAK VERİLMEZ ALINIR

Üye
    ahmet75 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    82

nerdeyse 1 sene önce bu formda Kalem hanım buna değinmişti buyrun:

http://www.engelliler.biz/forum/2022...na-dur-de.html

Üye
    sukut Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

@ahmet_p

aynı konuya bir yıl önce yazdığımı kopyalayıp yapıştırayım ülkede iyiye doğru bir gelişme olmadı aksine eskisinden de kötü durumda ülkenin şartları ve ekonomi.
    kopyalıyorum...
    moraliniz bozulmasın ama realiteyede kendinizi alıştırınki hayal kırıklıgına ugrayıp daha fazla magdur olmayın ne yaparlarsa yapsınlar ben hükümete oyumu verecem diyen insanlar varken kimse 2022 şu bu kaale almaz umursamaz bile Bülent arınç mecliste ne açıklaması yaptı daha 2 gün önce bildiğimizi yaparız üç gün konuşur dördüncü gün susarlar bu zihniyete siz biz hepimiz çanak tuttuk ceremesini çekecez kaçarı yok bunları kabul edelim kendimizi yormayalımda üzmeyelimde gerçeklerle yaşamaya çalışalım

Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşlerim benim Arada kızıp akp hükümeti yönetimini eleştiriyor olmamdan bir Art niyet Aramayın benim kızdığım bu ülkenin Aziz evlatları engelliler perişan durumda çoğunun ne bir sosyal güvencesi var Ayrıca 2022 sayılı yasa ile çoğu engellinin üç Aydan üç Aya Aldıkları maaşlarıda elinden Alınmıştır bumudur sosyal devlet Anlayışı birde suriyelilere bakıyorum yemin ederim suriyelilere özenmeye başladım çünkü bizim ülkemizde bizden daha iyi yaşıyor bizden daha fazla haklara sahiptirler şayet benim siyasi görüşümü soracak olursanız ben hiç bir partiye bağımlı değilim bağımsız ve tarafsızım saygılar.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    306

murat bey dogru söylemiş,emin olun daha kötü günler görecegiz,7 haziranda seçim oldu,bu ülkede emekli,asgari ücretli,çiftçi demekki halinden menmun,şuanki hükümetin dar gelirli insanlara seçim beyannamesinde verdigi hiç bişey yoktu,yinede yüksek oyla birinci oldular,demekki halk menmun,kurban kesemeyen emekli menmun,günde 12 saat çalışıpta 1000 tl alan insanlar menmun,3 kuruş bakım parası almak için hastane kapılarında sürünen engelliler menmun,dolayısıyla banada menmun olmak düşer,ben bu kesimlerden daha rahat yaşıyorum şükürler olsun,ama insanız işte üzülüyoruz başkalarınada,çocuguna ilaç alamıyan insanlar biliyorum ben,vallahi yazık yani,herkesin insanca yaşama hakkı olmalı bu ülkede,ne diyelim allah yardımcımız olsun,bu millet birgün akıllanır inşallahh

Üye
    aynurrr Avatarı

Gerçek Adı
    Aynur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    istedikleri kocaman koyun sürüleri.malesef

Üye
    YILMAZ35 Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de anlamadım bu işi zaten bildiğim kadarıyla bakıma muhtaç engelli olduğu için bir yakınına bakım parası baglanan bir kişi,sanki kendine bağlanmış gibi 2022 maaşı kesiliyor.Çok saçma değilmi engelli maaşı engelli için,bakım parası ona bakıcılık yapan kişi için.Bu şartlarda evde 3 kişi yaşayıpta yakını bakım parası alan bir aile yapısında gerçek engelli kişi 2022 maaşı alamaz ortalama 303 tl üstünde olacağı için.Ayrıca 3 aydan 3 aya vereceklerine neden her ay vermiorlar bunuda anlamış değilim sonuçta verdikleri yine aynı para.
    yani öyle bir gelir hesaplaması varki evde yaşayan gelirin 3 e bölünmesi gibi,yahu bakıcılık yapan kişi,engellinin herşeyinle ilgilenen kişi,işe gitmeyipte ailesinden zamanından ödün veripte kendini bakıcıığına adayan kişi mecbur mu aldığı bakıcılık parasını baktığı engelliyle bölüşmeye,ama bağlanma koşullarının hesaplanması bu şekilde yapılmış.Öle olduktan sonra bakıcılık yapan kişi gider girer bir işe alır parasınıda kafasıda rahat tek basına yer.

Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

biz sesimizi çıkarmazsak daha başımıza neler gelecek haklarımızın elimizden Alınmaması
    için ve hakları elinden Alınmış engelli kardeşlerimizin haklarını geri Almak için kalabalık
    bir şekilde toplanmalıyız eylemler yapmalıyız yeter Artık yeter sığır gibi uyumaktan vazgeçelim
    sadece beş yüz engelli toplansak inanın üç Aylık maaşlarımızı bir Ayda bir bölünmeden Alırız
    yani üç Aylığımızı her Ay Alırız bunu başarabiliriz yeterki hakkımızı savunalım kalablık bir şekilde
    toplanmalıyız.

vakit kaybetmeden organize olmalıyız kalabalık olmalıyızki sesimiz gür çıksın
    bize yapılanların tek Asıl suçu biz engellilerde uyanalım bu derin uykudan gün
    birlik beraberlik günüdür

bıktım vallahi bıktım dilimde tüy bitti uyanın sayın engelli kardeşlerim eylemlerde öcümü
    var eylem yapanı hapsemi Atiyorlar neden hakkımızı savunmuyoruz neden sığır gibi uyuyoruz
    uyanalım zillet içinde yaşamaktan bıkmadınızmı bilmezmisiniz HAK VERİLMEZ ALINIR.

Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın engelli kardeşlerim bu gün sayın Ahmet davutoğlu seçim bildirgesini Açıkladı ve malesef yine biz engelliler unutulduk bize bir şey vaadinde bulunmamıştır terk edildik hor görüldük diyeceğim bunun tek Asıl suçlusu bizleriz sığır gibi uyumaktayız napiyim kardeşim sopa zoruylamı sizi eylemlere teşvik ediyim yeter Artık yeter sözüm engelli davasına ihanet edenler hakkını Aramayan engellileredir sözüm işe yaramaz zillet içinde yaşamayı hor görülmeyi kolunu kaldırmaktan Aciz Acizliği horgörülmeyi benimsemiş engelli Ama engelli davasına ihanet edenleredir uyumaya devam edin hepinize yazıklar olsun bilmiyormusunuz HAK VERİLMEZ ALINIR.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon