Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    özlem kurt Avatarı

Gerçek Adı
    özlem kurt
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ..diyalizin devamı için sgk yaptırmam gerekli ve bir tanıdık sayesinde sgk ödenmektedir..fakat çalışamadığımdan dolayı da maaşım yok .syvd vakfı 2022 aylığı için başvurmak istiyorum fakat sgk engel oluyor.ne yapmam gerekir ?

Üye
    SARUHAN Avatarı

Gerçek Adı
    SARUHAN
    Son Giriş
    18.04-2017
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

SGK lı gorunuyorsan engelli maası almanın bir yolu yok
    devlet bu parayı engelli ve yoksul kişilere veriyor
    bu ulkede SGK lı calışanlar yoksul sınıfına girmiyor
    SGK yı iptal edersen maddi durumunda yoksa engelli maasına basvurabilirsin baskada bir yolu yok
    bu arada bende kronik bobrek hastasıyım haftada 3 diyalize giriyorum

Üye
    senolkutlu Avatarı

Gerçek Adı
    Şenol
    Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    22:52
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir konuda bilgiye ihtiyacım var..
    Lütfen bana yardımcı olunuz...
    Kimsesiz bedensel ve ruhsal özürlü bir erkek..
    ona rastladıgımda kimligini 35 lira için 3 senedir hastahaneden alamamıs durumda idi yani bakıma muhtac.
    Ona önce saglık güvencesi ni almasına yardımcı oldum daha sonra bir rapora ihtiyacı oldugunu ögrendim ve onu almasını sagladım..
    Bunu saglarken babasının 35 sene önce emekli sandıgından emekli iken vefat ettigini ve onun aslında babasının maasını alabilecegini idda eden bir hemsireden ögrendim.bu iddanın gerçekligini doktora danıstım evet alabilir dedi.Raporu % 61 dir ve bir gözü tamamen dieri %15 görüyor.Askerligini özürlülüğü nedeni ile yapamamış.yani devlet onu askerlik yapamayacagından dolayı askere almamış.babasının ölümü üzerinden 35 sene geçmiş olmasının ona etkisi olurmu.bunu ona kimse dememiş.ruh saglıgından ötürü kendide düşünememiş.58 doguymlu ve önüne gelen onu kullanmış adına şirket kurulmuş türlü dalaverelere maruz kalmış ve nasıl olduysa mahkemece arınmış çok şükür... devlete borcu yok.

Israrla babamın maaını almak istiyorum diyor.. hastahanede babasının maasını özürlü oldugu için alan bir hasta vardı diyor.
    SGK 5434 e 71 sayılı maddece almasının imkansız oldugunu idda ediyor.
    Lütfen sizden yardım istiyorum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @özlem kurt
    sgk'lı çalışan olduğunuzdan dolayı 2022 aylıgı almanız mümkün değil maalesef.
    raporunuzda ağır özürlü kısmı evet olarak işaretliyse evde bakım aylıgı için aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne başvurun lütfen.evde bakım aylıgında sgk'lı olmanız sorun olmaz.

@senolkutlu
    bahsettiğiniz kişinin % 61 özürlü sağlık kurulu raporu varmış. SGK'lı da değilmiş. hanede kişi başına düşen aylık gelir 392,49 TL altındaysa ikamet ettiği yerin kaymakamlığında bulunan vakfa (SYDV) gitsin ve 2022 engelli aylığına başvursun.
    yetim aylığı ile ilgili sorularınızı da şuradan sorup yardım alın lütfen:Dul ve Yetim Aylığı
    lakin yetim aylıgı baglanırsa 2022 aylıgı alamaz/kesilir.