Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ama yinede yüzyüze muhattap olmasam da postayla yollasam daha iyi çünkü beni görünce ihtiyacı yok engeli yok gibi düşünüyorlar teşekkürlerrrrrrrrrr......
    saldıracam saldıracam bırakırmıyım hiç peşini alcam hakkımı burdanda yazacam nasıl söke söke aldığımı

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

31 martta başvurdum bende 2 hata önce kaymakamlıktan mektup geldi.muhtaç olduğuma karar vermişler.şimdi sgk ya ankaraya gidiyor dosya sanırım.devamlı sorguluyorum bu tc ye ait kayıt bulunamıyor
    1.sgkya gittikten sonraki süreç ne kadardır?
    2.birde daha önce muhtaç görülmemiştim hatta olumlu olumsuz mektupta gelmemişti önceki başvurularımla şu zamanki durumum arasında bi fark yok ilk başvurum mu dikkate alınırödemede 31 marrtan itibaren mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Hayırlı olsun Sürece dair biraz daha bilgi yazar mısın? Nasıl bir dilekçeyle nereye başvurdun, ne yanıt geldi vs..?

Zannediyorum bu son başvurun itibari ile bağlanır aylık.
    Takip sitesinde ne yazıyor: Sosyal Güvenlik Kurumu - ES 2022 Evrak Takip Uygulama
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

bülent abi 2 sene belki daha çok oldu bu siteye üye olduğum günden itibaren 2022 için uğraşıyorum umutsuzluğada düştüm.saçma sapan sorularda sordular baban sana bakamıyo mu die ailemede laf attılar işi bilmez mal müdürlüğündekiler!
    sonuç: ankarada ilçede 2 kez başvurum ağızdan söledikleri bikaç kelime ile geçiştirildi. sigortan var baban memur gerekçesiyle...
    şimdiki sonuç: bunaldığım için tatile gitmiştim fethiyeye temelli kaldım, bi de burda şansımı denedim. aaa bide baktım ki kaymakamlık beni muhtaç görmüş. d0syamı mal.müdürlüğüne sgk ya gönderilmek üzere yolllamış.26 haziranda 1 ay oldu mektup geleli.evrak takibinde hala tc me ait birşey gözükmüo, bekliorum bakalım bu kez de olmassa dilekçe mahkeme hakkımı sonuna kadar savunacağım.
    daha önce kabul görülmeyen muhtaçlığım nasıl oluyoda burdaki kaymakamlıkta anlaşıldı?bbasvuru günümden itibaren maas işliyo sanırım 2 senedir uğraşıorum ben sgk ya gittiyse dosyam diğer ilçedeki tarihde gözükmez mi?

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    25

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Valla helal olsun yılmamışsın helal olsun... bence fetiyeden gönderilen dosyan uygun görülürse o dosya tarihi dikkate alınır.

ama mahkemeyle de uğraşırım diyosan; ilk başvuru yaptığın belgeleri kanıt olarak kullanıp mahkemede lehinde karar verirse ilk başvurundan itibarenki sanırım bu 3-4 yıllık bi sürenin parasını alacaksın. ve büyük bi zafer elde etmiş olacaksın...

Dava süreceni unutma sonuçlanması tahminim 2-3 yılın üzerinde olur...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12