Sayfa 15 / 24 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon
Toplam 349 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ad1l2 Avatarı

Gerçek Adı
    adil
    Son Giriş
    14.12-2016
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kalem hanım bir sorum olacak annem %70 üzeri bakıma muhtaç engelli maaşı alıyor hanede başka gelir yok yaklaşık 2 ay önce bana ik damarıma stent takıldı yani yarı kalp hastası sayılım tabi benim görüşüme göre ayrıca tansiyon mevcut ve birde en son şeker hastası olduğumu öğrendim ilaç raporu falan yazıldı kulllandığım ilaç raporlarını hastaneye teslim ederek özürlü raporu çıkarmak istiyorum acaba bu durumda bu rapor %kaç civarı olabilir %40.69 arası yine benim için iyidir eğer öyle bir oranda maaşa bağlanma şans nedir anneminde 3 yda bir bakıma muhtaç aylığı için kişibaşı gelir olayından ben anlamadığm için kesin olmasada tahmini bir cevap verebillirmisiniz teşekkür ederim

Üye
    bayramww Avatarı

Gerçek Adı
    bayram
    Son Giriş
    29.07-2015
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2022 masının şartları nelerdır .ailede kişi basına dusen gelır yada özurlunun aldıgı maas dıkkate alınıyormu

Üye
    gökhan kılıç Avatarı

Son Giriş
    08.08-2015
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım baldızım özürlü bir sorun var. baldızım 25 yaşında % 100 özürlü raporu var. babası köy korucusu emeklisi 850 tl maaş alıyor ayrıca anneside 800 civarı bakım maaşı alıyor yani 1650 lira helir var. evde 5 kişiler muhtaçlık sınırı malum 303 tl muhtaçlık sınırı ortalama 1515 tl yani 135 tl fazla olduğu için 2022 maaşı kesildi ve çok uğraştı alamıyor. ne tavsiye edersiniz ne yaparsa bu maşı alabilir.
    1. ihtimal bakım parasını başkasının üzerine cıkartmak ve diyelim çıkartmak istediler işlem uzun sürüyormu ve sıkıntılımı oluyor işlemler,birde köyde oturdukları için bakıcı kişi oturdukları köydemi ikamet etmek zorunda.
    2. seçenek eve bir misafir kaydedip hane kişi sayısını 6 ya yükseltmek ve muhtaçlık sınırının altına düşürmek geliri.
    3. seçenek evde oturan bekar kızını kendi köylerinde boş bir evde oturuyor gibi ikametgah aldıktan sonra kardeşinin bakıcısı olarak bakım maaşını üzerine almak ve sonra ailenin 2022 maaaşı başvurusu yapması. bunlardan hangisini önerirsiniz yada başka daha kolay bir işlem varmı ne dersiniz.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

Yani her seçenekte Devleti Nasıl Dolandirabilirim veya evrakta sahtecilik nasıl oluyor? diye bilgimi almak istiyorsun!!!!
    Ya Gökhan Kılıç, senin bu yazdiklarin devleti dolandıran suçu ve evrakta sahtecilik suçunu kapsıyor. Umarım bu yazdığın seçeneklerden birini uygular ve devletten haksız yere Aylik/gelir alırsınız, ve sonrasında yıllar geçsede fark etmez Devlet şikayet sonucu veya Araştırma sonucu Sizlerin Haksız yere almış olduğunuz Aylık/gelir %50 faizi ile ödersiniz. Inşaallah senin gibi haksız yere devletten para alanların ailelerinde misli misli geri çıkar. Almayın arkadaş ya bırakın almayın haksız yere, birakinda o paraya gerçek ihtiyaç sahibi olanlar alsın!!!!!!!!!!

Üye
    gökhan kılıç Avatarı

Son Giriş
    08.08-2015
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

enes75;

enes 75 itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı. sen bu kişilerin ne durumda olduğunu biliyormusunda konuşuyorsun. 850 tl maaş alıyorlar bir kızı üniversitede okuyor ona para gönderiyor bir oğlu köyde lise olmadığı için yakın bir ilçede 2 gözlü ahır gibi bir ev tutmuşlar annesi ve engelli kardeşi ile o evde kalıyor iki tane ev masrafı oluyor. özürlü kız bebek gibi günlük bez kullanıyor sen bunları hangi parayla yapılıyo sanıyorsun sefalet içinde yaşıyorlar. babası tek başına köyde aç sefil bi sıcak yemek yapanı yok vb bir sürü sıkıntıları var sen kalkmış hak etmiyo diyorsun senin gibi kpklermi hak ediyo peki ne konuşuyorsun sen. milyon tane aile var bakım parasını akrabasına cıkartıp engelli maaşı alan bunun neresi suç. kanunen hiç bir sıkıntı yok

Üye
    verden20 Avatarı

Gerçek Adı
    vedat
    Son Giriş
    10.09-2015
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar forum sakinleri;
    Bir konu hakkında görüşlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim: Annemin %48 raporu var 2 senedir maaş alıyor ancak geçenlerde eczaneye ilaç almaya gittiğimizde " SPAS hata : 1106 :60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Krumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir. " ibaresi ile karşılaştım. Bunun sebebi ne olabilir. Bilgelendirmeleriniz için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Üye
    onder39 Avatarı

Gerçek Adı
    onder uludogan
    Son Giriş
    29.11-2015
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH bereket versin .. dar zamanda o kadar iyi geliyor ki anlatamam

Üye
    ugurcoskun Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA ABLA benim eşim trafik kazası sonucu felclı suanda hastanedeyız..bizim nasıl haklarımız var bılmıyoruz.sızın bu işlerle cok ılgılı bılgılı oldugunuzu dusunuyorum sıze zahmet olmazsa bı kac sey sorıcam arastırıyorum kafam karısıyo.ben vergı mukellefıyımısyerım var.. esımın raporu %100 prım sayısı 495 gun esım nasıl ne zaman emeklı olabılır mukellef oldugum ıcın bakım aylıgı alabılırmıyız.sakatlık maası alabılırmıyız bızım ne tur haklarımız var bılmıyoruz ben ısyerımde esımı sıgortalı gosterıyorum prımını oduyorum %100 engellı kısının prımı odenırmı bana zararı olurmu yada esıme..bıze yol gosterırsen cok memnun oluruz abla bırde su vergı ındırımı olayı bız hangı yolları takıp edelımm ....bıze yol gosterırsen soyle basla sunu yap dıye cok dua ederız sıze sımdıden cok tesekkurler ablacım Allaha emanet ol...ÖZELDEN DE YAZDIM AMA MESAJ KUTUNUZ DOLUYMUS

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kişi başına düşen geliri aşmazsanız evde bakım alabilirsiniz

kişi başı düşen gelir 500 600 liramı ne evde bakımda

Üye
    dusunce01 Avatarı

Son Giriş
    19.11-2015
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar benim 2022 maşım 10 ay önce adres teidi yüzünden kesildi 3 ay önce başvurdum tekrar ama 3 aydır bir gelişme yok mütevahiheyeti gelecekmiş 3 aydır gelmedi ve biz 2 kişiyiz ben çalışmıyorum annem emekli 860 tl alıyor ev kira tekrardan baglanma olasılıgı varmı yadımcı olurmusunuz.

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

860 tl yi ikiye bölünce muhtaçlık sınırını aşmış oluosunuz onda gelmiolardır eve
    300 lira falan muhtaçlık sınırı
    evde bi kişi daa olsa sigortasız emekli olmayan biri bağlnırdı

Üye
    dusunce01 Avatarı

Son Giriş
    19.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

6 yıldır alıyordum zaten adres degişikligi yüzünden kesildi hem ev kira olunca gelirden düşmüyorlarmı

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kira düşülüo gelirden siteden duyduğum

VAKIFA GİT NİÇİN EVE GELİNMİO DİE SOR

Üye
    dusunce01 Avatarı

Son Giriş
    19.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

380 tl kira ödüyoruz bu bakımda bize kalan para 480 tl 2 kişi oldugumuzdan kişi başı 240 tl yapıyor almam gerekmiyormu

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet alman gerekir
    tam bilmiom ama emin deilim kira düşülüomu
    en iyisi git sor vakıfa

Sayfa 15 / 24 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon