Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bekir74 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben 3 aylık engelli maaşı alıyorum. ama benim üniversite okuma gibi bi niyetim varr . ve bana şey denildi eğer kayıt yaparsam okula babamın sigortasından faydalandığım için engelli aylığı alamıyacam. bu ne kadar doğru yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    Cumali Avatarı

Gerçek Adı
    Cumali
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    ELAZIG
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

unıversıte okumakla maaşınla ne alakası var..ben okudum bıtırdım maaşımada bısey olmadı.ama benım babamın sıgortası felan gıbı bısey yokdu...haberım olmadan bununla ılgılı bır kanunmu cıkmıs

Üye
    16Caner16 Avatarı

Gerçek Adı
    Caner
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

eve bakım aylığı ile okumanın ne alakası var sonuçta bakım maaşı aldığında eve gelir hesabına bakıyorlar üniversiteden bir gelir olmayacağına göre problem olacağına sanmıyorum, ancak herhangi bir para burslarına müracaatta bulunduğun zaman eve bir kısım para girdiğinden dolayı belki kesilme durumu olabilir...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bekir74, üniversite okursan babanın bakmakla yukumlu yakını olarak evet babanın sağlık güvencesinden yararlanman gerekir. 25 yaşını doldurana kadar ama.
    yalnız 2022 aylığı alıyorken babanın sağlık güvencesinden yararlanamazsın zaten. o yuzden universite oku, bu açıdan sorun olmaz.

ama babanın sağlık guvencesi olduguna göre birkaç sorum var sana.
    baban emekli mi sigortalı çalışan mı? aylığı ne kadar? Hanede kaç kişi yaşıyorsunuz? Başka gelir var mı? evde bakım aylıgı alınıyor mu?
    1 Ocak 2015 itibariyle sosyal incelemeler başlayacak. eger hanede kişi başına düşen aylık gelir muhtaçlık sınırını geçerse 2022 aylıgın kesilir.
    universitede okuman ve babanın bakmakla yukumlu yakını olmandan dolayı kesilmez ama.