Sayfa 7 / 30 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 438 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bakinanli Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    03:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    döndürüp dolaştırıp ille de meseleyi saraya bağlamak zorundamısınız hak aramaksa protesto etmekse bunu "sarayın borçları ödenecek" seviyesine indirmeden de yapabiliriz saygılarımla

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

nereden çıkardınız saraya bagladığımızı? Ordan AKP'li gibi mi duruyoruz sence?

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

ılk yazınızı akpyı korumak için yapmanız nekadar manıdar.bakinanlı

Üye
    Kayaya Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Katılım ne kadar fazla olursa o kadar iyi olacaktır bu ay içinde ne yaparsaniz çünkü zaman değerli biraz hızlı davranmaya karar vermeye gayret edin.

Üye
    bulent381 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akp ye oy veripte burda veryansın edenler size mustehaktır

Üye
    Şizofrenix Avatarı

Gerçek Adı
    turan akyüreg
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

bence 2015 de oyunuzu vermezseniz keseriz gibisinden tehdit içerior bu konu inceleme falan olmaz gelmeyelim oyuna pisliklerini ak ismiyle kabatmaya calışanlara malzeme cıkarmayalım ekpss sınavına yogunlaşalım bu arada 5 gün kaldı maaşa ( türkiye gov tr de hazırda bekliyor yazısı ayın beşindemi yoksa ay başımı cıkıyordu )

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanıma destek verilmeli.diyarbakır ve ankaradaki arkadaşlar vekille görüşme ayarlamalı..muhalefet vekilleriyle olacAk iş değil..
    3-4 ay önce CHP Milletvekili ŞAFAK PAVEY e mesaj atmış ve cevap vermişti..Maalesef bizlerinde tahmin ettiği gibi Muhalefet partilerinin TBMM de oy oranları yeterli olmadığı için girişimlerinin sonuçsuz kaldığından yakınıyordu...Lehimize sonuç çıkarılacaksa bunu yapacak olan yine iktidar partisi vekilleridir..Yani onların insafına kalmışşş.Mesajları iktidar milletvekillerine v Cumhurbaşkanlığına yoğunlaştırmamız daha doğru olur gibi.. 4 ay sonra seçimler var v belki oy kaygısıyla insafa gelirler..geerçi onların engellilerden yöne oy kaygıları olsaydı 2014 deki seçimlerinden önce bizlere kulak verirlerdi...suriyeli göçmenlere vatandaşlık verildiği söyleniyor, engellilerden alamayacağı oyları suriyelilerden alırlar..

ŞAFAK PAVEY in cevabı:

Sevgili Deniz

İlgili yönetmeliğin geri alınması için soru önergesi verdim Ancak hiç
    umutlu değilim. Hükümetin bugüne kadar en ihtiyaç halindeki konuda dahi
    muhalefetin öneri, tavsiye ya da uyarısını dikkate aldığını görmedim. Ne
    yazık ki TBMM deki oy oranımız da kanun değiştirmeye yeterli değil. Eğer
    siz dava açarsanız ben takipçisi olurum.
    Saygıyla
    Şafak Pavey.

akp,mhp,chp vekilleri,cumhurbaşkanı ve 2 köşe yazarı dahil CHP li şafak pavey dışında cevap veren olmadı.......

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

2016-2018dekı e-kpssyı bekleyenler husrana ugrayabılır şimdiden yazalımda aklarını başlarına alsınlar.2019 kadar secım yok cunku, ozaman zaten bıtık engellı polıtıksında kaç kışı alınır sız hesaplayın artık.akp 12senede cok yol aldı kandırmaca konusunda prof.oldu adeta ...
    inşallah aym den secım barajı duşurulsun yonunde karar cıkar sız o zaman gorun bunları bu karar işlerı degıştırır.
    bırde sakın boş oy atmayın her boş oy akpye yazılıyo mv.olarak.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Arkadaşlar ilk görüşme için randevu ayarlandı.

Ak Parti milletvekili Cuma İçten ile Perşembe günü Meclis'te görüşme yapacaksınız. Lütfen Ankaralı arkadaşlar size sesleniyorum, bu görüşmeye katılacak olanlar lütfen buradan yazsınlar.

Görüşme tarihi: 4 Aralık 2014 Perşembe
    Saati: 10.00- 14.00
    Yer: TBMM

Arkadaşlar Meclis'te Milletvekili Cuma İçten'in makam odasında görüşme olacak. Görüşme öncesinde isimlerin yazılması ve bildirilmesi gerekiyormuş.
    Meclis'te kontrolden geçtikten sonra isimlerinizi danışmaya verip Cuma İçten ile görüşeceğinizi soyleyeceksiniz. Danaışma da milletvekilini arayıp isimleri bildirecek ona göre alınacaksınız içeri.
    Fakat ben beklemnizi istemediğimden dolayı arkadaşla görüştüm bu sorunu. Eger görüşmeye katılacak olan arkadaşlar isimlerini ve soyadlarını buraya yazdırırlarsa Çarşamba akşamına kadar, listeyi arkadaşa vereceğim randevu işlemlerinizi gerçekleştirecek o da. böylece sadece kimliklerinizi göstererek beklemeden girebileceksiniz.
    Kimler katılır bilemediğimden -tekerlekli sandalye vs erişim açısından değerlendiremedik- ama bir sorun olursa oradaki görevlilere yardım talebinizi ilettiğinizde yardımcı olurlar size. Meclik alanı büyük oldugundan yurume vs sorun yaşayan arkadaşlar çekinmeden görevlilerden yardım istesin. Böyle sorunu olanlar buradan bildirirse ona göre bu sorunu da konuşurum arkadaşla.

Evet, Ankaralı arkadaşlar özellikle 2022 ve evde bakım aylığı alanlar, aylığının kesilme tehlikesiyle karşı karşıya kalanlar ya da bu konulara vakıf arkadaşlar sorunlarınızı iletmek ve görünmek için lütfen katılın.
    sadece maaşlar değil yaşadıgınız, bildiğiniz ve tanığı oldugunuz her sorununuzu iletmeye çalışın.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akp çok oy kaybeder bu sefer ama yalakası çok var

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evettt melek hanımın çabaları boşa çıkmasın..ankaradaki arkdaşlar lütfen ilgi gösterin

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Arkadaşlar gazeteci arkadaşla görüştüm. Bazı yazarlarla görüşme ayarlayıp yazı yazmalarını sağlayacagız. Medyayı hareketlendirelim/çalıştıralım biraz.
    Bu konuda İstanbullu aarkadaşlardan ses bekliyorum. Gazete görüşmelerinde -İstanbul olduğu için- ben de bulunacagım.

Perşembe Ankara Meclis'te MV görüşmesi için Ankaralı arkadaşlar sizden ses bekliyoruz.

NOT: Arkadaşlar taleplerinizi buradan yazın ayrıca. Bu talepler görüşmelere katılan arkadaşlar tarafından iletilir hem. Böylece herkes dahil olmuş olur. Önemli olan hepinizin katkısı ve sizin bizzat kendinizin sürece dahil olması.

Siz bu sorunların asıl muhataplarısınız. Sizin her bir sözcüğünüz onlarca kitaptan kıymetlidir.
    Engelliler kendi sorunlarını sahiplenmezse kimse sahiplenmez. Kimse sizin kadar sorunları iç içe yaşamıyor. Lütfen taleplerinizi ve sıkıntılarınızı paylaşın ki görüşmeye katılacak olan arkadaşlar ve bizler bunu asıl muhataplarına iletelim.

Başbakanla görüşme ayarlamayı önerdi arkadaşlar ama ben hazırlık aşaması kalsın diye bizlere, biraz geciktireceğim bunu.
    bu çalışmalara sizler dahil olmazsanız anlamı yoktur. Bu konularda söz hakkı sizindir.

Benim aklıma gelen talepler:
    1. evde bakım aylığı kesinlikle hiçbir aylık ve GSS gelir testinde gelir olarak dikkate alınmamalı.
    2. Muhtaçlık sınırı oldukça düşük. Bu kısa vadede yükseltilmeli. Ama bizler muhtaçlık sınırı kaldırılmalı ve aileye göre dikkat edilmemeli gibi talebi yükseltelim diyorum.
    3. 2022 aylıkları aylık ödenmeli.

hepsini ben yazarsam olmaz.
    evet söz sizde arkadaşlar.
    sağlık güvencesinden araçlara kadar yaşadıgınız her sıkıntı ve çözüm önerilerinizi ve taleplerinizi lütfen buradan yazın.

nOT': Ankaralı arkadaşlardan ses bekliorum. süre kısıtlı ve perşembe'ye az var. Ankaralı arkadaşlar bu mesajı görüyorsa aralarında iletişim kurup kendileri grup oluşturabilir. her konuda tamamen inisiyatif sizdedir arkadaşlar.

Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek hanim ve diğer arkadaşlar sizden ricam engelli emekliliğindeki hizmet başlangıcı olarak 18 yaş sinirinida dile gecirmenizi rica ediyorum zira 01.10.2008 tarihinden sonraki sigorta baslangici olan engellilerden böyle birşey istenmesken 01.10.2008 tarihinden önceki sigorta baslangici olan engellilerden 18 yaşindan sonra hizmet baslangici sayılıyor

Örnek olarak kişi 15 yaşında tam pirimle çalışma hayatına başlamış 18 yil hizmet suresi isteniyor fakat sigorta baslangici 18 yasindan önce olduğu için emekli olmak için 3 yil fazladan beklemek zorunda kalacak zaten engelinden dolayi calisamayan kişiler bu süre zarfında manevi sıkıntı yanında birde maddi sikintilar cekmektedirler

Fakat 01.10.2008 tarihinden sonraki sigorta baslangici olan engellilerden emekli olmak için 18 yaş siniri istenmiyor bunun yanında emeklilik kriterleri daha kolay mesela iki engelli kisi düşünelim biri 01.10.2008 tarihinde 15 yasinda sigortali oldugu ve %50 engelli raporu varsayilirsa emeklilik için kendisinden 16 yil istenirken kendisinden 1gun önce ayntj şartları taşıyan engelliden 20 yil hizmet suresi ve 18 yaş siniri olduğu için diger engelliden 7 yil sonra emekli olmak zorunda kalmaktadır bu madiruyeti gidermek için elimizden geleni yapmamiz gerekiyor diye düşünüyorum ilgi ve alaka gösteren herkeze şimdiden teşekkür ediyorum

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanımın sıraladığı ilk 2 istek genelde herkesin değişmesini istediği ortak sıkıntılar..muhtaçlık sınırının artırılmasından ziyade kaldırılması uygun olur...ilave edilecek istekleri yazalımmmm....

Üye
    Kayaya Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence şu konu şart olmali evde bakım aylığı gelir sayılmaktan çıkar tilmali ayrica 2022 maaşı engelli gelir testi ve hane geliri dikkate alınmamali detaylari yazmaya devam edeceğim ben şuan Kozaklı da tedavi görüyorum ama ankarali bi kaç arkadaşım katil masi için görüşüyorum

Katılacak bi kaç arkadaşım var olmadi bende gelirim izinl olarak isimlerini burda mi yazıyoruz yoksa melek abla mesaj olarak özel den mi gönderelim

Sayfa 7 / 30 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon