Sayfa 25 / 30 İlkİlk ... 15212223242526272829 ... SonSon
Toplam 438 mesajın 361-375 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dikta yönetimin ayak sesleri çoktan duyulmaya başlamakla kalmadı o dikta ayağın kaldırdığı tozlar engellilerin üzerlerine toprak olup yağıp engelliyi gömmeye geçti allah sonumuzu hayreylesin bakalım daha bu iyi günlerimiz olmasından korkuyorum allah bugünümüzü aratmasın

madem 2022 aylıklarını keseceksin tm biz demiyoruz 50 yerde yardım alalım ozaman evde bakım maaşı alma kıritallerini genişletippp engeliye bakanın adına dedğilde direk engellinin adına vereceksin evde bakım maaşını kiiii engelli bireyde biryerde kendi öz iradesinle hareket alanı açabilsin

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen öle kare

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bu sitede bazı arkadaşlar ipin ucunu epey kaçırmış . neyin kafasını yaşıyorlar anlamış değilim .

şükür ?

ya suriyedekiler gib olsaydık , BUNA ŞÜKÜR !
    iyide suriyedeki iç savaştan kaçan kardeşlerimiz neden kaçtı ? siz bu ŞÜKÜR kelimesini onlara öğretmedinizmi ? onlara neden demediniz '' iş savaşa ŞÜKÜR ya afrikada yiyecek bulamadığından ölen çocukların başlarında akbabalar var '' ? yada o kardeşlerimiz '' filistinde israilin uygulamalarıyla zorluk çeken filistinlileri düşünerek buna ŞÜKÜR '' diyerek ülkelerinde kalmadı ? çinde yaşayan uygur türklerine yapılan eziyet karşısında ŞÜKÜR burda rahatız diyerek mutlu olabilirmisiniz ? bakın ıraktakiler zamanıda saddama ŞÜKÜR diyorlardı sonra abd ye ŞÜKÜR şimdide hayattayız ya diye ŞÜKÜR ediyorlar , neden acaba bu ŞÜKÜR ler hep kötü olaylar sonucu ?

YADA SİZ ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR DAHADA İYİSİNİ BİZ YAPARIZ , ÇOK ŞÜKÜR EN İYİ YAŞAM BİZDE , ÇOK ŞÜKÜR DÜNYADAKİ EN İYİ DEVLET BİZİZ , ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR İNANDIK VE BAŞARDIK DAHA İYİSİ YOK demeyi beceremeyen eziklerden misiniz ?

ŞÜKÜRÜ kötüyle kıyaslarsanız başkalarının kölesi - ŞÜKÜRÜ iyi ile kıyaslarsanız birey ve mutlu OLURSUNUZ

SAYGILAR

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    13

KaRe;

bende bunu savunuyordum engelliye cep harçlığı verip bakıcı parası adı altında bakan kişiye asgari ücret kadar para verilmesi çok yanlış kes engelli maaşını ver bakıcı parasını engelliye onda o para olunca zaten bakıcısı olacaktır hiç bakanı olmasa bile bu işleri yapan özel yada kamuya bağlı bisürü yer var zaten medyadan ve güncel olaylardan takip ettiğim kadarıyla bu bakıcı parası o kadar süistimal ediliyorki anlatamam aile içinde engelliyi alıp kaçıran bile var düşünün yani zihinsel engenli ve çocuk engelliler hariç bence artık bu sistem deişmeli çünkü kokuşmaya başladı

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

asıl iş yaşlı ve engellı bakım merkezlerınde donuyo şu haberı koydugumda super zekalının bırı bana kufur etmıştı şimdı 1lırayla neden maaşlar kesılıyo anladınızmı..çok hayırsever kurumlar var memlekette gozlerım yaşarıyor bunları gorunce..
    Engelli ve Yaşlıya Destek
    35766 - Binlerce engellinin aylığı kesilecek, ailelerine mahkum edilecek! Buna dur de!
    16 Ocak 2014 Perşembe 09:03
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı torba tasanda yer alan düzenlemelerle engelli ve yaşlılara ilişkin bir dizi yeni düzenlemeye giderken, sağlanacak yardım ve teşviklerin maliyeti 264 milyon 739 bin 797 lira olarak hesaplandı. Tasarı ile koruma karan ol

Torba tasarının 32 bin 540 kişiyi etkilemesi bekleniyor. Tasarı ile sağlanacak yardım ve teşviklerin maliyeti ise yaklaşık 265 milyon lira. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı torba tasanda yer alan düzenlemelerle engelli ve yaşlılara ilişkin bir dizi yeni düzenlemeye giderken, sağlanacak yardım ve teşviklerin maliyeti 264 milyon 739 bin 797 lira olarak hesaplandı. Tasarı ile koruma karan olan çocukların istihdamının desteklenmesi, korumalı işyerlerine prim ve ücret teşviki, yaşlı ve engellilere harçlık verilmesi, yaşlılara özel kuruluşlarda bakım hizmeti verilmesini içeren söz konusu düzenlemelerden 32 bin 540 kişinin yararlanması bekleniyor.
    Plan Bütçe Komisyonunda kabul edilen maddeler çerçevesinde, haklarında korunma veya bakım tedbir kararı olup da reşit oluncaya kadar Bakanlığın sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocuklann özel sektörde çalıştınlması halinde sigorta primlerinin sigorta işveren payı ile işsizlik sigortası primi 5 yıl süreyle hazine tarafından karşılanacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın verilerine göre, 2013 yılı itibariyle işe yerleştirilmek için bekleyen çocuk sayısı 4 bin 200. Bu çocuklardan ilkokul mezunu olan 626'sının tamamının, ortaokul mezunu olan 2 bin 700 öğrencinin ise yansınm 2014 yüında özel sektörde işe yerleştirilmesi planlanmakta. Bu varsayım çerçevesinde ise bir yıllık maliyet 9 milyon 773 bin 811 lira olarak hesaplanıyor.
    Korumalı işyerlerine prim teşviki Torba tasanda yapılan düzenlemeyle korumalı işyerlerinde çalışan engellilerin işsizlik sigortası işveren payı işsizlik sigortası fonundan karşılanacak. 240 kişi bu düzenlemeden yararlanacak. Yıllık maliyeti 65 bin 495 lira olacak. Diğer bir düzenlemeyle, kontenjan fazlası olarak ya da yükümlü olmadıkları halde engelli çalıştıran işverenlerin sigorta primine ait işveren hisselerinin yansı yerine tamamı hazine tarafından karşılanacak.
    Yıllık maliyeti 5 milyon 510 bin 143 lira olarak hesaplanan düzenlemeden 3 bin 694 kişi yararlanacak. Korumalı işyerlerinde çalışan engellilerin ücretlerinin belli bir kısmının işsizlik sigortası fonundan karşılanmasına ilişkin düzenlemenin ise yıllık maliyeti 1 milyon 326 bin 490 lira olarak hesaplanırken 240 kişinin bu düzenlemeden faydalanması bekleniyor. 650 yaşlıya harçlık ödenecek
    Tasarıda yer alan bir madde ile aynca Darülaceze'de kalan yaşlı ve engellilere de harçlık verilmesinin yolu açılmakta. 650 yaşlıyı kapsayan düzenlemenin yıllık maliyeti 972 bin 947 lira olarak hesaplandı. Aynca yaşlılara özel kuruluşlarda bakım hizmeti verilmesi yönündeki bir diğer düzenlemeden 840 yaşlı faydalanacak, yıllık maliyeti ise 17 milyon 21 bin lira olacak.

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kimmiş o ezikler ya dadaş ya

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

kim olacak ? şükür kelimesiyle kandırılıp köle yapılan ŞÜKÜRZEDELERE

yukarda eklemeyi unutmuşum . nerdeyse bu şükürzedeler '' ölmeden mezara girdik buna çok şükür '' diyecekler . doğru ya , ya ölselerdi ?

saygılar

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok yani anlamadığım suriyeli kardeşlerimiz demişin
    benim kardeşim falan deil onlar
    sığınmacı olarak türkiyeye gel sonra türkiye vatandaşını öldür
    öldürdükleri insanlarda 60 70 yaşında insanlar

Üye
    zzarac8076 Avatarı

Gerçek Adı
    CENAN DELİDAG
    Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazık günah allahını seven hiç bir canlıya eziyet çektirmez.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mirhat Mesajı Gör
    yok yani anlamadığım suriyeli kardeşlerimiz demişin
    benim kardeşim falan deil onlar
    sığınmacı olarak türkiyeye gel sonra türkiye vatandaşını öldür
    öldürdükleri insanlarda 60 70 yaşında insanlar

arkadaşım konu başlığına göre elimizdekilere ŞÜKÜR edelim diyen arkadaşların , ŞÜKÜR zihniyetlerinin nasıl olması gerektiği hakkındaki yazım ile onlara söylemek istediklerimi anlamışsındır inşallah.

kardeş kelimesine gelince : allah hiç bir kuluna savaş ortamı göstermesin . bulundukları durum gerçekten çok vahim . bırakın kardeş olmayı insan olmamız sebebiyle bile onlara yardım etme zorunlluluğumuz var . müslüman olmasalar dahi dünyadaki tüm insanlara yardım etmemiz bizim insani görevimizdir . bu çerçevede onlara yapılan yardıma karşı değilim . benim karşı olduğum olgu : onlara yapılan yardım ve insaniyet karşısında kendi vatandaşlarımıza yapılan kısıtlamalar . ör : tirilyonları onlara harca ama engellilerin bakım paralarına göz dik kısıtla . bir de istatistiki bilgilerle bunu açıklamazlar mı ? deli oluyor insan . onlara yapılan yardımları anlatırken gururla söyle , engellilerin haklarını kısıtlarken istatistiklerle masrafların çokluğundan bahset , birde bu sitedeki aklı evveller çıksın '' buna şükür '' diyerek kraldan çok kralcı olsun . ortada iki olgu var : onlara yardım etme konusunda kesinlikle onlara kardeş demem sorun olmamalı . onların yaptıkları ve sitedeki şükür kralcılarının yaptıkları için ise işte onlara kardeş demiyorum zaten .

saygılar

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyide hertürlü yardım suriyelilere yapılıo
    mesela ayda 1000 lira alıolar
    biçok engelli insan maaşa başvuruyo yok evde emekli var yok sigortalı çalışan var die maaş alamıolar
    benim demek istediğim ilk önce kendi engelli vatandaşına yardım yapılmalı suriyelilere sonra
    zaten söledim türk vatandaşını kimse sığınmacı olarak kabul etmez etseler bile yardım yapmazlar

belki bi kuru ekmek verirler
    bide suriyeye sığıncan
    tarihi bi araştır istersen dadaş kardeş suriyelilerle neler yaşanmış

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesela hatay ı kendi haritalarında kendi toprakları olarak gösteriolar

Üye
    Kayaya Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu videoyu izleyip eksik bir durum yada isteğiniz varsa yazarsanız gündeme gelmesini sağlarız GELECEĞİ BİRLİKTE KURUYORUZ ENGELLİLER BULUŞMASI 04/02/2015 - YouTube

Üye
    vurguni Avatarı

Gerçek Adı
    Abdullah
    Son Giriş
    14.12-2015
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ülkemizin insanına Zuüm eden bir siyasi iktidar başka ülkemin hırsızı uğursuzunu ülkemize doldurarak ülkemizi yaşanmaz ediyor. asla krdeş değiliz ben ülkesini savunmak yerine topraklarını bırakıp birilerinin verdiği vaatlerle. ülkesine ihanet edenler benim kardeşim olamaz Esat ne yaptı da bu duruma geldiler. sokakta bir çocuk dövülüyor olaylar balıyor amaç esat hükumetini yıkma planları sürsün Ama Esat Onurlu bir şekilde ülkesini korumaya devam ediyor, bu katliamın asıl sorumlusu __BOP__ pilancılarıdırlar
    Şükretmek seni kullanaları güçlendirir

Ülkemizin insanına Zuüm eden bir siyasi iktidar başka ülkemin hırsızı uğursuzunu ülkemize doldurarak ülkemizi yaşanmaz ediyor. asla krdeş değiliz ben ülkesini savunmak yerine topraklarını bırakıp birilerinin verdiği vaatlerle. ülkesine ihanet edenler benim kardeşim olamaz Esat ne yaptı da bu duruma geldiler. sokakta bir çocuk dövülüyor olaylar balıyor amaç esat hükumetini yıkma planları sürsün Ama Esat Onurlu bir şekilde ülkesini korumaya devam ediyor, bu katliamın asıl sorumlusu __BOP__ pilancılarıdırlar

Şükretmek değil Kendini satmayacaksın insan gibi yaşayacaksın. bunun içinde AKP Hükümetine son vermeliyiz İŞTE ENGELLİLERE ASIL SAHİP ÇIKACAK LİDER.. alttaki ling i dinleyin

https://www.youtube.com/watch?v=gU0t...ature=youtu.be İŞTE ENGELLİLERE SAHİP ÇIKACAK LİDER

Üye
    [musti] Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    güzel.. adam birilerinin yaptığı gibi metne bakıp konuşmuyor engellilerin sorunlarını benimsemiş ve seçim bildirgesine aldığını söylüyor
    fakaaat bu videoyu bugüne kadar sadece 204 kişi izlemiş vahim bir sonuç..

Sayfa 25 / 30 İlkİlk ... 15212223242526272829 ... SonSon