Sayfa 11 / 30 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 438 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet Bio keşke onları araştırsalar

Üye
    hacer demirbilek Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:57
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Ablacım arkadaşlar vekille görüştülermi sonuç ne bilgi verırsen sevinirim

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

melek benim bahsettigim olaylar yüzünden bu duruma geldi olaylar. bu konuyu suistimal etmeselerdi kimse madur olmucaktı sende biras bu yönünden baksan olaya bence daha iyi olur.

Üye
    arce Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    14:57
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fısıltı gazetesinde duyduğuma göre 2015de 2022 aylıkları kesilicekmiş doğru olabilirmi

Üye
    cockpit Avatarı

Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arce,
    Hakketmeyen maaşı kesilecektir.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

arkadaşlar kimler 2022 aylıklarını hak etmiyor bir açıklar mısınız?
    nedir bu, hiçbir sorun yok da haksız alanların aylığı kesilsin işine mi döndü iş?

geçmiş mesajlarınıza bakın bi. Aracın olması vakıf aylığı için sorun olur mu diye soran siz hak etmiyor musunuz acaba 2022 aylığını şimdi? ne o daha önceden araç aldın diye vakıf aylığpı alırken haksız mı olacaksın şimdi?
    ya da 120 metre kare evin rayic bedelinin gelire katılmasını sorun eden şahıs bunu hazmetmiş miydi? tabi ya ama değişti bu durum da. artık oturulan evin rayic bedeli dahil edilmiyor.

ama evde bakım aylığı gelirinin gelire katılması adalet mi şimdi? niye bu konuya da değinmiyorsunuz?

aracı olmayan evi olmayan sadece 2022 aylığı ve evde bakım aylığıyla yaşamaya çalışan insanların sorunlarını dillendirmek varken sadece sorun, şimdi haksız alıyorlar ve aylıklar kesilsin mi oldu?

ayıptır yahu!

gören de 2022 aylıkları villa sahibi arsaları tarlaları olan zenginlere dagıtılıyor sanır.

devlete yapılan saçmalıkları anlatmaya çalışırken şimdi geçmiş engellilere anlatmaya çalışıyoruz yaşanan sorunları!
    iki kelam da magdurlardan yana konuşun.
    devlet parasını8 öyle çar çur etmez kaygılanmayın! tasası size kalmadı!

Üye
    hacer demirbilek Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:57
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Ağzına yüreğine sağlık melek ablacım bizim dışardan düşman aramaya gerek yok içimizdede var yazık çok yazık

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Engellemeyin başka ihsan istemeyiz:http://www.engelliler.biz/forum/ayri...-tartisma.html

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sitede yapılan yorumlara beğen özelliği gelsin melek hanımın yorumlarını beğenmek istiyorum

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

evet ıtıbar sıstemı gıbı bışey olsun ayda yılda bır gırıyor adam oda eleştırmek ıçın .
    bunlarla işimiz zor ablacım ..
    bır engellı babası anası ve kendısı olsun babasının emeklı maaşı 1134 lıra olsun adam cadırda(teşbih) oturuyo olsun (3.dunya ulkesı burası anlayanaanlamıyına polyannanın ulkesı hersey gulluk gulıstanlık ..yuzde 50 akp kafası budur zaten) kendı evı yok arabası yok, arsa, kıra gelırı mevduatı yok vs..bu adam sısteme gırıldıgınde bırakın maaşı paşa paşa gss odemek zorundadır ha odeyımedınmı faızı ıle gerı alırlar senın cadırda oturmana kımse bakmaz.

pekı elıne kooooooooskoca 1134 lıra gecen adam arkadasın degıne gore zengındır oylemı bız zengınsek bu başımızdakılerı hangı kategorıye sokucaz.

30-40 yaşındakı adamlar babalarından analarından para ıstemek zorunda kalacaklar bır cogu psıkoljık bunalıma gırececekler yav kaç kışı hayatın ıçındekı zaten cok az bı kısım dışarda gerısı evde.
    ınternet ''sanal hayat'' dıyebılrız buna o bıle 50lıra .
    hayal etmek bıle 50 lira yav ınsaf edın..

Üye
    LugaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    4

şimdi ben konuyu tam olarak anlayamadım hangi engellilerin maası kesilecek 2015te ? bizim evde 4 kişi yasıyoz annem kardeslerm ve ben annem belediyede tasaronda calışıyo aylığı 900 ile 1000 lira civarı benm özür oranım 69 ewde bakım parası almıyoz benim maasımda kesilir mi ? raporumun fotografını sizinle paylaşım bir bakın ve bana bilgi verin lütfen k1YA8A - Binlerce engellinin aylığı kesilecek, ailelerine mahkum edilecek! Buna dur de!

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Lugal sorun sadece zaten evde bakım aylığı alanlar değil. evinde emekli olan, çalışan olan olup da hanede kişi başına düşen aylık miktar muhtaçlık sınırını geçiyorsa 2022 aylığı kesilir.

Yukarıda Musty arkadaşımız da örnek vermiş zaten.

Senin durumuna bakalım. hanede 4 kişisiniz. 2014 yılı 31 Aralık'a kadar geçerli olmak üzere muhtaçlık sınırı 270,23 liradır.
    Eger hanede kişi başına düşen aylık gelir muhtaçlık sınırını geçerse kesilir aylıgın. annen 1000 civarı aylık alıyormuş.
    4 kişilik bir hanenin toplam gelirinin 1080,92 lira altında olması lazım (2014 yılının 2. altı ayı için geçerli bu rakam da).
    siz sınıra yakınsınız.
    1 Ocak 2015 itibariyle muhtaçlık sınırı yeniden belirlenecek. ama annenin maaşı vs de yeniden belirlenecektir. şimdiden bir şey söylemek imkansız. ama 4 kişilik bir hanenin bu yıl itibariyle toplam gelirinin 1080,92 lira altında olması sana bir fikir verebilir sanıyorum.
    2022 aylıklarında gelir hesabı yapılırken her ne ad altında olursa olsun her türlü gelir, evde bakım aylıkları, ev,araç,tarla,arazi vs her şey dahil edilecektir.

yani arkadaşların dedikleri şu haksız aylık alanlar şimdi bunlar mı?

Musty'nin dediği gibi 30-40 yaşına gelmiş 18 yaşını doldurmuş engelliler babalarından annelerinden harçlık almaya mahkumlar mı?

Üye
    LugaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    4

gerçekten çok saçma ne yani ben 23 yaşında engelli bir bireyim babam zaten yok yanımızda annem gelmiş 50 yaşına hala belediyede temizlik işinde çalışıyor üstelik taşaron firma aracılıgıyla kendi evimiz arabamız arazimiz yani kısacası kendimize ait ev içinde ki eşyalar dışında hiç birşeyimiz yok annem zaten 7-8 aydır seçimlerden bu yana maaş alamıyor şimdi üstüne birde bize üç aydan üç aya verdikleri üç kuruşu keserlerse yuh derim artık ! böyle adalet mi olur ya güya iktidarda ki partinin adıda adalet ve kalkınma ama nedense ne adalet bulamıyoruz ne kalkınabiliyoruz sesimizi duyurmamız gerek bu kadarda olmaz ya 270 lirayla bu işi hesap edenler bi geçinsinde göreyim yazık gerçekten çok yazık!!

Üye
    halil6335 Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    02.02-2016
    Saat
    06:05
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yüzde 92 ağır engelliyim. Evde bakım maaşı ve 2022 alıyordum. evim kira(600tl) ve evde 3 kişiyiz, evde çalışan yok, başkada tek kuruş gelirim yok. 2022 maaşım kesildi...
    şimdi ben hak etmiyorum öylemi?, öyleyse alın sizin olsun maaş. beni sınır dışı edin, sınır dışı edinki bende insanına, engellisine, yoksuluna sahip çıkan ülkelere sığınayim, belki orda bizi insan yerine koyarlar, burası suriyeli mültecilerin olsun...
    Haa bu arada, ben engelli olduysam devletin sosyal devlet olmadağından ve bana çocuk felci aşısını bulamadığı için yapmadığından oldum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gelin kimler 2022 aylığını hak etmiyormuş mevzuat açısından bakalım:

aşağıdaki miktarlar 1.1.2014 - 31.12.2014 tarihleri itibariyle geçerlidir.

tek yaşayan bir kişinin toplam geliri 270,23 lirayı geçerse 2022 aylığı baglanmaz. dolayısıyla engelliler hele de gençler tek başınıza de*ğil ailenizin yanına dönün diyorlar size.

2 kişilik hanede yaşayan bir engellinin toplam geliri 540,46 lira altında olması lazım. dolayısıyla 2 kişi ayrı evde yaşamanız zor arkadaşlar. hele de evde bakım aylığı alan evli engelliler devlet gidin aiilenizle yaşayın diyor size.

3 kişilik hanede toplam gelirin 810,69 lira altında olması lazım. 3 kişilik bir hanede yaşayan engelliler evliyse hele de bir çocugu varsa 2022 aylığı almanız çok zor.

yani kalabalık çok kalabalık ailelerde yaşayacaksınız. sosyal yaşamınız olmayacak. evlenseniz bile ailenizle kalmak zorundasınız hak ettiğiniz bu 2022 aylıklarını almak için.

cem karaca'dan bedava yaşıyoruz şarkısını dinleyeceğim biiraz ben:

Sayfa 11 / 30 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon