Sayfa 10 / 30 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon
Toplam 438 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    atalayxx Avatarı

Gerçek Adı
    gülsüm
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    katılmayı çok isterdim ama çocuklardan bazan balkona bile çıkamıyorum hayatım ev hapsi gibi çıkmamız gerekiyorsa bile dörtlü çıkıyoruz eşim ,ben ve iki oğlum oda çok sıkıntı oluyor isyanımda bu sebeptendir zaten ve ayrıca forma hergün göz atıyorum sizi takip ediyorum üyelik girişi yapdanda izliyorum giden arkadaşların eline yüreğine sağlık lütfen yakın olan ve durumu müsait olan arkadaşlar cesaretlerini göstersinler.

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben diyarbakırdayım? yoksa teredüt etmeden katılırdım? arkadaşlar 1 aydan az süre kaldı sydv memurları kapıya dayanacak? maaşlarımız teredütsüz kesilek her ailede çalışan veya emekli var. bütün engelli arkadaşlarım birlik olma dayanışma sesimi ilgili mercilere duyurma zamanı bu 2022 maaşındaki yeni yönetmeliğin bir an önce iptal edilmesi için çaba gösterelim özelikle ankaradaki istanbuldaki arkadaşlara sesleniyorum.

SUDE-06;

sude bacım melek ablayla irtibata geç ankaradasın sende katıl onlara

Üye
    belsin Avatarı

Gerçek Adı
    öMeR melleseferi
    Son Giriş
    21.05-2015
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok degerli gönul dostlarım ben kayserideyim salı perşembe cumartesi pazar ankara veya istanbula gelebilirim diyaliz hastasıyım engelli kardeşlerim için elimden geleni yapmaya hazırım

Lütfen 2022 maşımıza dokunmasın devletimiz bizim gibi engelli insanların hakkı bu

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanım diğer engellilerle ilgili sitelerdeki arkadaşlarla da irtibata geçilse..sizinle irtibat için bir mail adresi verseniz de oralarda duyursak,birlikte hareket edersek katılımcı arkadaşların sayısıda artar..sorun hepimizinnn....

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

ablam mail adresine gerek yok ki. buradan duyuru yapıyoruz. görüşmelere engelli olan herkes katılabilir. başka siteden olması vs sorun asla olmaz. sorun hepimizin sorunudur.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

ben incelenmesini istiyorum herkesin. kriterleri uymayanın maaşı kesilir adamın 3 tane evi var arabası var hak etmedigi bir maaşı alıyor. elbette ihtiyac sahipleri de var onların sonuna kadar yanındayım zaten inceleme sonuçlarına göre hak edenle hak etmeyen çıkar ortaya.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Eyüp,
    "ama"dan sonra ihtiyaç sahiplerine değinmişsin ama bunu da geçersiz kılmışsın "ama"dan önce söylediklerinle.

1. zaten tüm 2022 aylığı alanların sen istesen de istemesen de denetimleri yapılacak.
    2. 2022 aylığı alanların derdi bine katlanmışken geçip de önceliği haksız alıyor dediklerine vermen ayıp.

merak etme zaten şu an mevzuat açık ve muhtaçlık sınırını geçen herkesin aylığı kesilecek. burda sorun yok ki!

sorun muhtaçlık sınırında yaşayan engellilerin ne olacagı?

Örnek1: 30 yaşına gelmiş bir engelli yaşlı babasının emekli aylıgı yuzunden aylık alamıyor. mahkum mu babasının gelirine?
    hanede 3 kişiler. baba emekli aylığı alıyor. 30 yaşındaki delikanlı 2022 aylığı alamıyor bu yuzden alıyorsa aylığı kesilecek. sınırı geçiyor diye.

örnek 2: evde 4 kişiler. gelirler sadece şu: 2022 aylığı ve evde bakım aylığı. bir de annesinin dul aylığı. eşi evde bakım alıyor kendisi 2022, bir de çocogu var. bu mu zengin şimdi? evde bakım ve dul aylığı gelire dahil edilecek ve muhtaçlık sınırı geçtiğinden 2022 aylığı kesilecek.

örnek 3:
    eşi agır yatalak hasta evde bakım aylığı alıyor evde 3 kişiler. çocuk 12 yaşında okula gidiyor. yatalak hasta oturamıyor bile. hastaneye vs giderken araç temin edemiyorlar. cepten harcanıyor taksi için. evde bakım aylığı gelire dahil edildiğinden ve sınırı geçtiğinden 2022 aylığı baglanmamış.

örnek 4:
    18 yaşını doldurmuş genç üniversite okuyor açık ögretimde. evde bakım aylığı alıyor. 2022 aylığı alamamış. baba emekli. ama bugunlerde bası yarasından başı dertte. bir havalı yatak almak istiyor 3 bin lira!
    okulunu istediği şartlarda okuyamamış ayrı. cebinden taksi parası çıkartmışlar ayrı. gerekli araç gereçler için fazla para gitmiş cepten ayrı. evleri 3. katta asansör yok ayrı. asansörlü eve geçse pahalı ayrı.
    bunları bilmiyor musunuz?

ama dert sadece durumu iyi olanlar var ve onların aylıgı kesilsin öyle mi? bunu sizin düşünmenize gerek yok. zaten onların aylığı kesilecek.
    ama hanesinde babası kardeşi biri emekli ya da çalışan diye gençlerin engelli aylığı alamamsına da hak etmiyor diyorsanız bilmiyorum ben.

ailenizle degerlendiriliyorsunuz. hanede kim varsa onlarla. birey kabul edilmiyorsunuz. hanedeki herkesin geliri hesaplanıyor. "hanede kişi başına düşen aylık gelir muhtaçlık sınırnı 1 lira bile geçiyorsa sana engelli aylığı baglanmaz" kardeşim diyorlar!
    "gidersin harçlık alırsın artık abinden babandan! "
    böyle deniliyor kısacası.
    18 yaşından ufak çocuklar gibi sizi ailenize mahkum ediyorlar!

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

kalem yukarıdaki yazımı okuduysan tam olarak ne demek istedigimi anladın bence. burada yakasından tutacak birini arıyorsanız emin olun o ben degilim. sgk ya 2000 küsür ihbar geliyorsa ve bu ihbarların aslı oldugu anlaşılıyor gereken işlemler yapılıyorsa ortada hak edenler kadar bide hak etmeyenlerin oldugu açık.
    önceki mesajımda belirttigim gibi hak eden vatandaşlarımızın anasının ak sütü gibi helal sonuna kadar alsınlar. uyanıklık yapıp kendi engelini veya cocugunun engelini suistimal edip para pul içinde yaşayıp birde devletten maaş alıyorsa o kişiler tekrar incelensin diyorum. varmı anlaşılmayan bi durum kalem bu mesajda?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

ben de diyorum ki zaten 1 ocak 2015 itibariyle tum aylık alanların denetimi yapılacak ve sınırı geçenlerin aylıkları kesilecek zaten. sizin sorun ettiğiniz şeyin çözümünü devletlü düşündü zaten. yormayın kendinizi.

demişsiniz ki: "önceki mesajımda belirttigim gibi hak eden vatandaşlarımızın anasının ak sütü gibi helal sonuna kadar alsınlar."
    hak edenler alsınlar da bu hak edenlerin aylığı da kesilecek diyorum. devletlü bunları da zengin buluyor.

var mı anlaşılmayan bir durum?

yukarıda dört örnek verdim. o durumda olanların da aylığı kesilecek. onlar da mı aylığı hak etmiyor şimdi?

Üye
    [musti] Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

hak etmeyenlere nasıl bağlanmış bu maaş, niye daha sonra ihbarlar gelmiş..
    suç, kriterleri sağlıklı araştırıp değerlendirmeyen sistemde olsa gerek o zaman..

ne demek 3 evi olan bu maaşı alabiliyormuş çok şaşırtıcı bir durum..

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 evi olan adamin evleri sistemde görünür 2022 veyq evde bakim maasi baglanmaz

Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evde bakım maaşıda bağlanır 2022 de arkadaşlar art niyetli düşünmeyin diyelimki 60 yaşında bir adam dört tane çocuğu var sağlığı yerindeyken çalışmış 3 tane daire almış cocuklarinin 2 tanesini evlendimis dairelerde onlar oturuyor ve adam buzaman zarfinda hastalığından dolayi bakima muhtaç çalışamaz hale gelmiş olsa bu adam 1000 lirada emekli maaşıyla geri kalan cocuklarini nasil okutacak nasil geçimini saglicak

Önemli olan hane halkinin toplam gelir kriteri ve vermiş olduğum örnekteki adam hem evde bakim maasi almaya hemde 2022 maaşı almaya hak kazaniyor bu sayede maddi olarakta devlet destek veriyor

Ama 1 ocaktan itibaren çıkacak olan yasa itibariyle evde bakim ayligida gelire dahil edileceginden vermiş olduğum örnekteki gibi bir çok engellinin 2022 ayligi kesilecek hem unutmayalim bugün iyiyiz ama yarin ne olacağımız belli degil

İçimizden çıkan birkaç kendini bilmez gözünü para hırsı bürümüş hak etmediği halde bu ücreti alan kişiler yüzünden 1 ocak itibariyle yürürlüğe girecek yasayi engellemek için köstek degil destek olmamiz gerekir diye düşünüyorum saygilarimla

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

aliozdemir_57;

arkadaşım senin verdiğin örnek teki şahıs benim yanımda trilyonluk gibi olur kalem bilir onunla zamanında yazışmıştık bana yol göstermişti bende sydv den müracat edip 2022 almaya çalıştım sonradan engelli oldum hiçbir malım mülküm ve hiçbir gelirim olmadığı halde sadece eşim basit usulde vergi mükellefi olduğundan yapılan gelir testinde 60g1 olarak tescil yapıldı hanede 4 kişiyiz ev kira işyeri kira ve hiçbir gelirimiz yok bende çalışamıyorum ben devletten yardım alayım derken devlet tuttu beni gss primi ödemeye mahkum etti şimdi bide prim ödüyoruz yani şimdi anlatabildimmi senin örnekteki kişinin durumunu

Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

FHanedeki gelir testinde yapilan harcamalar (ev kirası,isyeri kirası vb.) Diğer ödemeler malesefki dikkate alınmıyor

sizin gelirtestinde belirttiginiz kisi basina düşen aylik geliriniz g1 tescilli295,50 - 886,50 TL(295,50*%12=35 TL)
    2022 maaşını almanıza engel olmuş

Bu sartlara göre sizin aylik geliriniz ya 295.5×4
    =1,182 yada
    886.5×4
    =3,546 hem ev kirası hem dukkan kirası düşünüldüğünde 1182 lirayla bunlarin yapılması biraz zor gibi ALLAH yardımcıniz olsun ne diyim

Fakat bu olay benim yukarida vermiş olduğum örnekteki kişinin durumunun sizden daha iyi sartlarda olduğunu kanitlamaz

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şu ötv indirimli alınan araçlarda da keşke bu denetimi yapsalar adam babasının üzerine annesinin üzerine kardeşinin üzerine v.s araç almış ancak farklı şehirde kullanıyor. engelliler kendi haklarından faydalanamazken densizler maalesef çok rahat araç alabiliyor umarım bununda denetimini yaparlar. Çok ciddi cezalar kesilir.

Sayfa 10 / 30 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon