Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2022 aylığı alıyorsunuz ama 3 de çocuk okutuyorsunuz. 2022 aylığı bu yardımı almanıza engel değil. kömür yardımı, bayramda da bir nakdi yardım almışsınız. bunlar ardı ardına olunca olumsuz düşünebilirler ama siz yine de ısrarcı olun
    vakfa gidin "başvurum sistemde halen işlemde görünüyor ne zaman sonuçlanacak?" diye sorarak güncel tutun konuyu

Üye
    nextby01 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek ablam tlf actım or dakı gorevlı benı tanıyor gıdıp gelegele saolsun ısmı bıle ezberledı sadece o ılgılenıyor red olmuş dedı ıyıde ablam eve gıren para bellı az cok gıder de bellı ayda su,elektrık 100 tl okul mudurune söyledım kız coçuğunu yollamıyacam dedi cezası var pekı dedım ıhtıyacını neyle karşılıyım sustu abla okul ılk yarısı bıtecek biri 8 sınıf kız 9 sınıf digerıde 11 sınıf hatta kız cocuğu uzak yer kaydı cıktı puanına göre ama malum nedende eve yakın yere nakıl yaptım düşük puanlı okula
    eve gıren para 974 tl
    100 elk-su
    150 servıs
    130 yemek=674 /6=112
    bide 3 sıne harclık
    bide okula yardım cı kıtap defter elbise gerısını sen tahmın et

ablam sanada çok tşkler başını ağrıttım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

genel müdürlük iletişim bilgilerini vereyim:SYGM İletişim
    başka seçenek gelmiyor aklıma.

ama kaymakamla konuşarak bu sorunu daha rahat çözersin. kaymakam, mütevelli heyete başkanlık ediyor çünkü.

ayrıca İlçe milli eğitim müdürü ile de konuşabilirsin. heyetde etkili olması açısından. hem okuyan çocuklar açısından daha konuya vakıf olur.

Üye
    nextby01 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek ablam sana çok tşk edrım ama 20 gün sonra kısmet olursa bir aksilik olmazsa engelli aylıgı alacagız o da anında bıtecek
    o yuzden başvursam bile netice cıkacagını zannet mıyorum benden başka kımse 2 sefer kaymakam beyle görüşmedi
    kaymakam la vakıf müdürünü değişecegini beklyicegiz bunlar kafayı takmışlar bana yardım yapmamak ıcın oraya başvursam bu sefeer aylığım la oynacaklar gerçı sen benden daha ıyı bılırsın bır kılıfını bulur lar adamım olsaydı belkı bu kadar sıkın tı cekmezdım
    yada bır tanesını okul dan almaktan başka carem şu an yok artık hangisi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

1. 2022 aylığını kesmek için kılıf bulacak ortada bir şey yok. muhtaçlık şartlarına uyuyorsunuz.
    2. çocukları okuldan almayı unut. bir daha böyle şeyi aklından bile geçirme.
    3. yukarıda çözüm için seçenekler sundum. olmadı 2022 aylıkları çekip biraz rahatla sonra tekrardan başvurursun. 2022 aylıkları da yaklaşıor diye sıcak bakmayabilirler dediğin gibi.

bu arada madem vakfa çok gidip geldin ve bıktıklarını düşünüyorsun, o halde bir de ilçe milli eğitim müdürüne anlat bu sorunlarını.

hiç kimse hak sahipliğine engel bir durum olmadıkça 2022 aylıklarını o bu bahaneyle kesemez.

Üye
    nextby01 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek ablam sana tşkler ilçe milli eğitim müdürüne gittim dedi biz şehır dışındaki köy yani servisine yardım oluyoruz vakıfa git dediler
    il vakıfa da gittim o da dedi ilce vakıf bakıyor ne yaptıysam olmadı dedim ya ablam kaymakam la vakıf müdürünün değişmesını beklıyeceğiz vakıfta 2 bayan memur benı tanıyorlar abi elimizden bi şey gelmez heyet karar verıyor dedıler biri nakdi yardıma bakıyor digerıde 2022

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

ben seçenekleri yazdım ablası. yakında 2022 ödemeleri yapılacak. o, bu sürede seni rahatlatır. sen sorgulamada işlem sonuçlanınca yeniden başvuru yap. fakat ayrı ayrı başvuru yapmayın. ya sen ya da eşin yapsın.
    bana müsade, yarın iş var. iyi geceler ablası.

Üye
    nextby01 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah senden razı olsun eşim kız coçuğu ıcın başvurmuştu bende okula gıtmıştım md yrd genel ge var deyıp banada gösterdi git başvur dedi bende gittim daha önce hanıma demiştim kızı yolluyamacagımız durum muasıt değil ama o okusun dedi bakalım nereye kadar
    bana demedıler kı senın eşın başvurmuş

Üye
    nextby01 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;

melek ablam benım tahmınım gibi cıktı şey zamanı gelince hemen uygun değil dedi

Nakdi Yardım 15.09.2014 13:29 Dosya sonuçlandırılmıştır.
    Uygun değil
    11.11.2014

Üye
    nextby01 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eşim nakdi yardım icin ve ş.e,y yardımı 1 aylık yattıgı icin bimer başbakanlık ve cumhurbaşkanına mesaj attı inşallah aylığımız ile oynamazlar
    Konu nextby01 tarafından değiştirilmiştir (27.11-2014 Saat 19:26 ).

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

hayır bundan dolayı maaşınızla oynayamazlar rahat ol ablam.

Üye
    nextby01 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

www.turkiye.gov.tr BİMER
    BİMER
    KAYMAKAMLIĞI İLÇE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI
    A VALİLİĞİ KAYMAKAMLIĞI

valla ablam ne yalan söylüm 2 sefer başıma geldigi icin ödüm patlıyor
    bide ablam,ş,e,y, 2 ay değilmi eylülde sadece 1ay almaştık kasım ayında 1 aylık yattı
    vakıfa gıttim 144 ara aradım o da ankara yatıryor dedi hiç bir işlem yapmadı
    eşim de nakdı yardım icin ve ş,e,y, yardımı icin bimer yazdı

peki ablam bu ne oluyor 05.05.2014 de kızım icin vakfa başvurmuştuk G0 (Asgari ücretin 1/3'ne kadar)

tamam ablam kusura bakma cevap gelmeyınce yazdım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

kızın kaç yaşında ablam?

ŞEY yardımları için bak ayrıca:
    ŞEY programı kapsamında şartlar sağlandığı durumda her takip ayı için; ilköğretim erkek çocuklarına aylık 35 TL, ilköğretim kız çocuklarına aylık 40 TL, ortaöğretim erkek çocuklarına aylık 50 TL, ortaöğretim kız çocuklarına aylık 60 TL ödeme yapılır. Ödemeler, sadece okulun açık olduğu aylar için toplamda en fazla yıllık 10 ay üzerinden yapılır.

Üye
    nextby01 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dunya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ablam 18 yaşına bastı hastaneye gıttı dedı seglık tan çıkmışsın bende vakfa gittim muhtarlığa git dediler yeşil kart icin di her halde
    ablam 8 s,giden erkek 35 tl 11s giden 50 tl 9 sınıfa giden kız icin 60 tl yatırdılar sadece 1 aylık yatırmışlar 144 2 gün aradım zor cıktı oda bilgi vermedi
    ablam bide her zaman nakdı yardım icin vakfa başvuruyoruz 2015 te tekrar ıncelerlermi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evde sgk'lı olan yok. inceleseler bile devam eder ŞEY yardımlarınız ablam çocuklar okula devam ettiği sürece.

kızın 18 yaşını doldurdugundan gelir testi yapılmış. sonuç G0 çıkmış. sizin hanede kişi başına düşen aylık geliriniz 378 lira altında. dolayısıyla kızın 60/c 1 kapsamında GSS'lı olacak. primini devlet ödeyecek.

bir de şurayı oku ablam:

"ŞEY yardımında hak sahibi olabilmek için, fayda sahibi (çocuk) adına yardım başvurusu yapan kişinin kendisinin ya da yaşadığı hanedeki herhangi bir bireyin sosyal güvenceli olmaması ve ilgili hanenin muhtaç durumda olduğunun Mütevelli Heyeti kararıyla tespit edilmesi gerekmektedir. Ayrıca fayda sahibi çocuğun örgün eğitimde okuyor olması ve yatılı okula devam etmiyor olması gerekmektedir.

ŞEY yardımı kapsamında, haksahibi kişilerin ödemelerini düzenli alabilmeleri için, fayda sahibi çocuğun okulun açık olduğu aylarda, resmi olarak sebebi ispat edilmeksizin, bir ay içerisinde 4 günden fazla devamsızlık yapmaması gerekmektedir. 4 günden fazla devamsızlık yapılması halinde, devamsızlık yapılan aya ilişkin ödeme gönderilmeyecektir. "

bu durumda gelir şartlarınızda sorun yok. 2022 ve evde bakım aylıgı olmsı da sorun değil. muhtaçlıgınızı etkilemior bu aylıkları almanız. sgk çalışanı yoksa bunlar sorun olmaz ŞEY yardımı için.

fakat şu yukarıdaki devamsızlık şartıyla ilgili kısmı oku. böyle bir şey oldu mu?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon