Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dolantin44 Avatarı

Son Giriş
    21.10-2014
    Saat
    23:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    babadan kalan ölüm aylığı bağlandı. aynı zamanda.2022 maaşım vardı her iki aylığı alabılırmıyım.(erkek) 4 kişilik bır aileyiz.ölüm maaşı ne kadar.bılgısi olan lütfen paylaşsın.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    194
    Verilen Beğeniler
    84

İkisini birden alamazsınız, hangisi az ise ondan vazgeçin.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iki aylığı birden alamazsınız. yetim aylığı baglanmış madem, siz yetim aylığında kalın 2022 aylığını kestirin. vakfa gidip yetim aylığı baglandıgını söyleyin. zaten sistem de aralık dönem öncesi bunu fark edip aylığınızı sonlandıracaktır ama yine de siz vakfa gidip yetim aylıgının baglandıgını söyleyin.

yetim aylığı miktarını öğrendikten sonra şunu yapın:
    aldığınız yetim aylığı miktarı,
    rapor oranınıza göre aldığınız 2022 aylığından az mı? eger 2022 aylığının 1 aylık miktarından azsa, bu durumda yetim aylığı aldığınız sgk müdürlüğüne gidip yetim aylığınızın rapor oranınıza göre alabileceğiniz 2022 aylığı seviyesine arttırılmasını talep edin.

eger yetim aylığınız aldığınız 2022 aylığı 1 aylık miktarından fazlaysa bu durumda 2022 aylığı seviyesine arttırma yapamazsınız.
    2014 2022 aylıklarında 1 aylık miktarları öğrenmek için bkz:http://www.engelliler.biz/forum/2022...elli-oldu.html

örnek 1:

rapor oranınız % 70 ve üstü
    rapor oranınıza göre alacağınız 1 aylık 2022 miktarı: 424,69 TL
    baglanan yetim aylığı da diyelim ki (kafadan atıyorum) 350 TL
    Bu örnekte yetim aylığı 1 aylık 2022 aylığından düşüktür.
    bu durumda siz SGK müdürlüğüne gidip aldığınız yetim aylığını % 70 ve üstü 2022 aylığı seviyesine yükseltilmesi için talepte bulunacaksınız. yanınızda raporunuzu da götürün.

örnek 2:
    eger rapor oranınız % 40 - % 69 arası ise
    aldığınız 1 aylık 2022 miktarı 283,13 tl.
    yetim aylığınız bu miktardan düşükse arttırma talep edeceksiniz.

her 2 örnekte de yetim aylığınız 2022 aylığından yuksekse 2022 aylığı seviyesine arttırma yapılmaz unutmayın.

UYARI: yetim aylığı sağlık güvencesi açısından daha avantajlıdır. Bu açıdan tercihiniz daima yetim aylığı olsun.