Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben bu gün bağlı bulunduğum sosyal yardımlaşma dayanışma vakfına gittim şu an için 2022 maaşı alanların 2015 te sosyal incelemesi yapılacakmış dedim? bayan memur kimliğimi istedi tc kimlik numaramı girdi sizin maaşında sorun yok dedi devam ediyor dedi ayrıca 2015 te sosyal inceleme hakında bir genelge veya bir bilgi kendilerine gelmediğini söyledi?yani 2015 te sosyal inceleme yok dedi?

2022 ye bakan 2 memurlada görüştüm?

Üye
    bal böceği Avatarı

Son Giriş
    01.09-2014
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

harika...

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

değerli benim gibi engelli arkadaşlarımben öğlen sıcağında yürüyerek gitim sordum 2022 ye bakan 2 memurla ayrı ayrı görüştüm sizde gidin sorun araştırın? bana söylenen kendilerine böyle bir genelgenin gelmediği ve olmadığını söylediler.

Üye
    besimbicer Avatarı

Gerçek Adı
    beessy
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2022 maaşı için ,engell saglık raporumuzu iş için belirtilmiş ,talep edebilirmiyiz

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

şuan için o genelge gelmemiş olabilir hem gelmiş olsada size bize geldi derlermi?
    ama bazı yerlerdi sdyvlerde farklı anlatıyor genelgeye gerek yok diyor zate bütünleşik sistemden her türli bilgiye ulaşıyorlar, maaşları kesilen çok insan var bunların maaşları incelemeylemi kesildi bütünleşik sistemden görülüp kesildi, kendimizi kandırmayalım alabilğimiz kadar alalım ama kesilincede hüsrana uğramayalım çünki 2022 hak olmaktan çıkıp yardım kapsamına alındı benim daha önce açtığım bir konu vardı 2022 hakmıdır yardımmıdır diye ozamanlar herkes haktır diyordu ama günümüzde malesefki yardım olarak geçiyor, hak olduğu zamanlarda kişinin gelirine baklıyordu şimdi ailesinin en basiti burdan bir arkadşımızın kesildi rapor bahane edilerek loris sonra birde sinan

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

birebir sydv? venin memurlarıyla görüştüm?

senin maaşında sıkıntı yok dedi 2015 te sosyal inceleme yapılacakmış dedim bu haberi nerden aldın dedi? kendilerinin haberi olmadığını söylediler?

Üye
    ronaldo7 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

g2015 e daha 3 aydan fazla var.genelgenin gönderilmesi zor birşey değil ki.bugün gönderseler yarın kontrol başlar

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Iyi haber

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tabikide biz engeliler için iyi haber?

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bunu neyapacaksın azad kardeşim yine söylüyorum genelgeyollasalar sana bana habermi verecekler
    Sayı: 54390158-325.06- 17.05.2013
    Konu: Yaşlı ve Engelli Aylıklarında Sosyal İnceleme

……………………….. VALİLİĞİNE/KAYMAKAMLIĞINA

Bilindiği üzere 2022 sayılı Kanun uyarınca bağlanan yaşlı/engelli aylıklarına ilişkin iş ve işlemler, 25.01.2013 tarihli ve 28539 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz Ve Kimsesiz Türk Vatandaşları İle Özürlü Ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülmektedir.
    Söz konusu Yönetmeliğin Sosyal inceleme başlıklı 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrasında “Aylık almaya hak kazanan kişilerin sosyal incelemeleri her yıl yenilenir.” hükmü yer almaktadır. Bu hüküm doğrultusunda mevcut aylık alanların sosyal incelemeleri yapılmakta/yenilenmekte ve aylığa hak kazanma durumlarının devam edip etmediği kontrol edilmektedir. Bu kontrollerde aylık alma şartlarını sağlamadığı tespit edilenlerin aylıkları kesilmektedir.
    Bununla birlikte yaşlı/engelli aylıklarına ilişkin muhtaçlık sınırı ile hane gelirinin hesaplanmasına ilişkin yöntemin değişmesine yönelik mevzuat çalışmaları yürütülmekte olup değişen mevzuat çerçevesinde sosyal incelemelerin yenilenmesi gerekeceği göz önünde bulundurularak gerek vatandaşların mağduriyetinin önlenmesi gerekse SYD Vakıflarına fazladan iş yükü oluşturmaması açısından mevcut aylık alanların sosyal incelemelerinin mevzuat değişikliği gerçekleşene kadar tehir edilmesinin uygun olacağı değerlendirilmektedir.
    Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Ahmet ZAHTEROĞULLARI
    Bakan a.
    Müsteşar

Dağıtım:973 SYDV

da şu fıkra hala değişmedi değişmesi için yönetmelik değişmesi gerekirki hala değişmedi bak fıkrada ne diyor
    Yönetmeliğin Sosyal inceleme başlıklı 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrasında “Aylık almaya hak kazanan kişilerin sosyal incelemeleri her yıl yenilenir.” hükmü yer almaktadır

onlar öyle güzel denetliyordurki kimsenin haberi olmadan işler yürüyor sen sdyvnin dediğine çok takılma verdikleri kadarıyla alıcaz zate başka çaremizde yok ne olmuştu mahkeme sdyvlere devredilmesini iptal etmişti ve 9 ay sonraya gün vermişti o 9 aylık sürede herşey istedikleri gibi oldu

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

öğlenin kavurucu sıcağında yürüyerek sosyal yardımlaşma vakfına gittim durumu anlattım 2015 te sosyal inceleme yapacaksınız dedim? kim demiş dedi bize öyle bir talimat falan gelmedi? danışmadan içeriye girdim orda yetkili bir memurla görüştüm kimliğimi istedi tc kimlik numaramı bilgisayardan girdi maaşın devam ediyor dedi güler bir yüzle sıkıntı yok dedi?

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

azad insanlar hoşlarına giden şeye inanmak ister sende öyle yapıyorsun öbür taraftada aynı konuyu açmışsın aynı cevapları almışsın ozaman madem maaşında sıkıntı yok dediler sende sıkıntı yapma ömrümüz olursa 2015 de görürsün. onlar zamanı geldimi veya gelmeden hemen talimatları gönderir senin benim haberim olmadan gerekli incelemeyi yaparlar. birde sana tavsiyem gidipte sdyvelere 2015 te araştırma yapacakmışsınız diye sorma bu sefer senin kriterlerin tutsada kuşkulandıracaksın zamanından önce kestireceksin maaşını, bak kardeşim maaşı kesmek isterlerse kaşında gözün var deyip keserler relax ol sadece dua et zate duadan başkada kimse birşey yapamıyor. ne oldu muhalefet mvekili meclise tasarı gönderdi sakine öz kim taktı, kimse bir babayiğit çıkıp bu yönetmeliği anayasa mahkemesine götürmediği sürece böyle bakarız giden maaşların arkasından, ayrıca sana maaşında sıkıntı yok demeleri de kesilip kesilmeyeceği hakkında hiç bir şey ifade etmez

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

1yılda zorla bagladıkları maaşı (benımkı 1yıl surdu ozamanlar cok uzun suruyodu )şimdı 1gunde keserler azad yeterkı ıstesınler bellıkı memurun daha haberı yok sana ıllada bı cevap vermek ıçın alıp kımlıgıne bakmış işte tıpık memur sen ne soruyosun o ne cevaplıyo.o gunu beklıyecez yapacak bışey yok.

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende memura 5 senede bi yenilemem gerekiomu dedim
    raporu raporun arkasına baktı gerek yok dedi
    144 ü aradımda ise evet 5 senede bi yenileme gerekio dediler
    2022 yazan yerdeki memur dedi gerek yok die

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    inceleme olacak yönetmenlikte yazıyor 2015 te olacak diye

Sayfa 1 / 2 12 SonSon