Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    cihan24 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    02.03-2014
    Son Giriş
    30.03-2014
    Saat
    07:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    9
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Huzur evlerinde kalanlarin ozurlu maaslari kesilecek diye bir duyum aldim arkadaslar. Bu ne kadar dogru bilgisi olan varmi acaba?

  2. #2
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Kesilir, evet. Çünkü onlara harçlık bağlanacak. 2022 sayılı Kanuna sonradan eklenen şu eke göre onlara 2022 aylığı bağlanamaz, bağlanmışsa da kesilir:

    "Ayrıca, 2828 sayılı Kanun hükümlerine göre harçlık ödenenler de muhtaç olarak kabul

    edilemez ve kendilerine bu Kanun hükümlerine göre aylık bağlanamaz."
    2022 sayılı Kanun için bkz: http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...ourceXmlSearch=

    2828 Sayılı Kanun'da Harçlık verilenler ise şunlar:

    "Ek Madde 11- (Ek: 6/2/2014-6518/24 md.)
    Sosyal güvenlik kuruluşlarının herhangi birisinden her ne ad altında olursa olsun bir gelir veya aylık hakkından

    yararlananlar ile uzun vadeli sigorta kolları açısından zorunlu olarak sigortalı olunması gereken bir işte çalışanlar hariç olmak
    kaydıyla, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal hizmet kuruluşları ile Darülaceze Müessesesinde ücretsiz bakılan
    veya bakım ücreti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödenerek özel sosyal hizmet kuruluşlarında bakımı
    sağlanan ya da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yardım yapılmak suretiyle desteklenen resmî sosyal hizmet
    kuruluşlarında verilen bakım hizmetinden yararlanıp da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal hizmet kuruluşlarınca
    verilen bakım hizmetinden ücretsiz yararlanmaya ilişkin koşulları haiz olan yaşlılar ile engelli bireylere, her yıl merkezî
    yönetim bütçe kanunu ile belirlenecek miktar üzerinden hiçbir kesinti yapılmaksızın aylık net harçlık verilir
    . Bu maddenin
    uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından müştereken
    hazırlanacak bir yönetmelikle tespit olunur.

    2828 ayılı Kanun için bkz:http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...urceXmlSearch=

  3. #3
    Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.07-2012
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Mesaj
    2.239
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ne saçma birşey bakım evinde kalanların durumu çok zor dişarı çıkmak yasak hapisaneden farksız harçlıgı ne yapacaklar