Sayfa 1 / 24 1234511 ... SonSon
Toplam 351 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    167
    Verilen Beğeniler
    29

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar konu ciddi olduğu için ayrı başlık açmak durumunda kaldım.
    Bugün 2022 aylıkları ile ilgili Yönetmelik değişti.

Yönetmelik'te şöyle bir değişiklik yapılmış:

"12) (Değişik:RG-25/3/2014-28952) 2022 sayılı Kanun gereğince bağlanan aylıklar hariç olmak kaydıyla, 24/5/1983 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 7 nci maddesi gereğince yapılan evde bakım ödemeleri dahil, sürekli ve düzenli olarak alınan şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım, burs, harçlık gibi nakdî olarak verilmekte olan sosyal yardımların aylık ortalaması,"

Buna göre evde bakım aylıkları da artık 2022 aylıkları gelir hesaplamasına dahil edilecek.

Evde bakım aylıkları da dahil hanede kişi başına düşen aylık gelir 255,22 liraya eşit ya da üstündeyse 2022 aylığı bağlanmayacak.

daha önce 2022 aylığı alanların yeniden muhtaçlık değerlendirmesi yapıldığında gelir hesabına evde bakım aylıkları da dahil edilecek ve muhtaçlık sınırını geçmişse aylıkları kesilecek.
    tabi vakıflar daha önceden aylık alanların durumu hakkında ne zaman işlem yapar bilemiyorum.
    fakat şurası kesin, eninde sonunda evde bakım aylıklarını da gelire ekleyip sınırı geçmişse aylıkları kesecekler.

Lütfen seçim öncesi sesinizi duyurun. Bu hükmü durdurun. Yoksa binlerce kişinin aylığı tehlikede!

Üye
    gecekartalı Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nerde o başbakana teşekkür eden engelli arkadaşlar engellilere ne yaptıki tşk etmişler bunlar icinmi. hadi hayırlı olsun bize yakında herşeyi keserler bize yakışanı buymuş demek nerde10 milyon engelli hani birlik bereberlik kime ne anlatacagız pes yani..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    167
    Verilen Beğeniler
    29

Bakın arkadaşlar, tekrar ediyorum sesimizi duyurmazsak, sadece bu değişiklik sebebiyle binlerce kişinin aylığı kesilecek!
    Zaten aylık için başvuranlar için de artık neredeyse imkansız evde bakım aylığı alınıyorsa!

Diğer hususlara girmiyorum bile!

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yani diyorlar ki sadece Tek maaşı almak zorundasınız. Saçma sapan bir karar mantıksızlığın daniskası

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Ben anlamıyorum evde bakım için kişi başına düşen yüksekde burada neden 255 tl nasıl bir sistemdir bu ne saçmalık yeter artık ya "Kalem" abla nasıl sessimizi duyuracağız ne gerekiyor ise buradayız !

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sesimizi nasıl duyuracağız bir yolunu söyleyin duyuralım

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kısacası bu maaşları alabilmek için hiçbiryerden geliriniz olmayacak. Evde yaşayan kişi sayısıda önemli olacak artık. Evde 2 kişi yaşıyoresa direk 2022 maaşı kesilir bu habere göre. Bilmiyorum artık neye inanacağımızı ne yapacağımızı şaşırdık. Engellilere engel durumuna göre sürekli yapacakları asgari ücret olsada yeter. Maaş vereceğine yada engelli ve evde bakım parası vermemek için kırk takla atacağına bence bunu yapsalar sorun çözülür. Allah yardımcımız olsun. İNŞALLAH

Üye
    cyberrx Avatarı

Gerçek Adı
    Orhan alem
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    06:46
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar Aile ve sosyal politikalar bakanlığına da e-posta yollayalım.

bilgiedinme.oyhgm@aile.gov.tr
    g
    erçekten bu düzenleme saçmalıklarla dolu

Üye
    eses-26 Avatarı

Son Giriş
    12.04-2017
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazıklar olsun üç kuruş parra verecek onu da burnundan geitiriyorlar.engelliler üzerinden reklam yapmaya geldi mi yaparlar.çalmaya geldi mi çalarlar.hala da bunları destekleyen engelliler varsa ben bir şey diyemiyorum..

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalem;

abla ben %45 oranla abim ise %80 oranla engelli maaşı alıyoruz. Bu arada evde bakım aylığı da bağlatmak için uğraşıyoruz. Evde bakım aylığı bağlanırsa şimdi bizim aldığımız engelli maaşları da kesilecek mi yani? Lütfen beni bu konuda aydınlatırmısın? Şimdiden çok teşekkürler.. Bu arada bu aylıklardan başka hiçbir gelirimiz yok.

Üye
    sair1 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2017
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler melek hanım biz evde iki kişi yaşıyoruz ev kira üc aylık ve bakım maaşı alıyorum başka hiçbir gelirim yok bu yeni düzenleme ile üc aylık maaşım kesilirmi bilgi verirseniz sevinirim ?
    Konu sair1 tarafından değiştirilmiştir (26.03-2014 Saat 18:39 ).

Üye
    durhasan Avatarı

Son Giriş
    15.03-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evde 3 kişi yaşıyor desek eşi 2022 alıyor hanımı da bakım maaşı bu durumda desenize 2022 maaşı kesilecek 255*3 765 tl bakımda şuan ödenen bu ama 7 ayda 810 tl llacak durum zor

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkes Ak partinin tüm millet vekillerine mail atın, sorun ancak böyle gündeme gelebilir yoksa aile ve sosyal politikalar gündeme getirmez.

Üye
    bykadir Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir Durak
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu ne biçim iş bakım parası bakıcıya veriliyor. 2022 maaşı özürlünün kendisine.belki bakıcı aldığı maaşı özürlüye vermiyor.özürlü ihtiyaçlarını 2022 den karşılıyor. Bence saçmalamışlar. Bakım parası adı üstünde bakıcıya baktığı için verilen maaş.
    Ben %96 özürlüyüm. Bakım parası ve 2022 maaşından başka gelirim yok.evde 2 kişiyiz.ev kira. 2022 ilaç gibi geliyordu.şimdi hayal olacak. Arkadaşlar sesimizi yükseltelim demek istemezdim ama bu gidişle yükseltmemiz gerekecek. Ya bakım parasını arttırsınlar ya da 2022 yi bu şekle getirmesinler. Bunun bir de genel seçimi var. Medyaya da yansıtmazlar. Herhalde bu kargaşa döneminde gizlice yayınlamayı düşündüler.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    167
    Verilen Beğeniler
    29

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sair1 ve kadir hanede 2 kişisiniz ve evde bakım aylığı alıorsunuz. Yeniden muhtaçlığınız sorgulandığında 2022 aylığınız kesilir. Muhtaçlık tespitini ne zaman yapar vakıflar bilemem. ama alınan evde bakım aylıkları sistemden görünüyor zaten.
    aylık kesme işlemlerini ne zaman yaparlar bilemem. adres değiştirdin mesela. muhtaçlık tespiti yeniden yapılır bu durumda. evde bakm aylığını dahil ederler mesela.

yeni aylığa başvuracak olanların evde bakımı dahil edilir.

daha önceden aylık alanların zaten 1.1. 2015 ve 31.12.2015 araası sosyal incelemesi yapılacak. o zaman kesin kesilir. ondan önce de muhtaçlıkları sorgulamak onların elinde yine garantisi yok.

Arkadaşlar evde bakım aylıklarının 2022 gelir hesabına dahil edilmesi hükmü dünkü yönetmelikteki değişiklikle yürürlüğe girdi.
    evde bakım aylıkları gelire dahil edilecek. artık sorun ne zaman muhtaçlığı tespit edip etmeyeceklerinde yani.

NOT: Sosyal yardımlar genel müdürlüğü önceden kuruluşlara diye duyuruları yayınlıyordu ve görebiliyorduk. ama sonra "vakıf özel" açıldı. artık vakıflarla ilgili duyuruları goremiyoruz. yani genel müdürlük vakıflara genelge vs gonderdiğinde gorme şansımız yok. o yüzden şeffaf değiller. başka kurumlarda boyle değil. mesela sGK... her genelgesini vs yayınlar sitesinde ve gorüyoruz. bu da takipi kolaylaştırıyor. ama sosyal yardımlar genel müdürlüğü sitesi ancak vakıfların ne yaptıgından bahseden reklamlarla dolu. duyurular vs görmüyoruz hiç.
    o yüzden vakıflar ne yapar nasıl hareket eder bilme şansımız yok.
    boyle karanlık bir ortam yani. sadece yonetmelik ortada.
    onceden yönetmelik yayınlandığında duyurusu yapılırdı ve yonetmelik sitelerinde geç yayıılanırdı. dünkü yönetmelik yayınlanır yayınlanmaz anında siteye eklenmiş. ama açıklama da yok. çünkü yapılan değişikliklerin engellileri rahatsız edeceğini biliorlar!
    lütfen Tüm partilere, milletvekillerine bu durumu izah edin dilekçe yazıp yazıp gönderin. twitter,face gibi sosyal medyada duyurun.
    bu işi sessizlikle karşılarsak binlerce kişinin aylığı gidecek.

Sayfa 1 / 24 1234511 ... SonSon