Sayfa 4 / 24 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 351 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Kayaya;

Ben de gönderdim. İnşallah ALlah tüm engellilerin yanında olur. Engellilerin aldığı şu üç kuruşa göz diken bu devlete nasıl biliyorsa öyle yapsın.

Üye
    cyberrx Avatarı

Gerçek Adı
    Orhan alem
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    06:46
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Mail gönderip itiraz hakkımızı kullandık. İnşaAllah hayırlısı olur hepimiz için

Üye
    mine ünaldı Avatarı

Gerçek Adı
    mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    KÜBA
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    14

saçma sapan yönetmenlik

gittikçe daha da kötü oluyor yönetmenlik

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizim evde şimdi kalem abla anneannemin almanyadan gelen maaş var tek maaş 500 milyon başka yok evde bakım ve 2022 maaşı alıyoruz bi sorun cıkarmı

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Melek abla:

@Kalem;

Bu yeni yönetmelikle o zaman bizim evde bakım için uğraştığımıza değmicek mi? Şöyle bir şey diyeceğim: Amcamın verdiği akıl ile yazıyorum: Şimdi biz evde bakım aylığını bağlattık diyelim. Bunu varsayarak abim için evde bakım parası+yine abim için engelli parası (70 oranla)+benim aldığım engelli maaşı (45 oranla). Şimdi normal şartlarda yeni yönetmeliğe göre abim ve benim 2022 aylıkları kesilecek ya amcam şöyle diyor: "Abinin evde bakım aylığı durur ama aldığı 2022 maaşını keserler, lakin benim aldığım 2022 maaşını kesmemeleri için (bizim evin altı ekmek fırını) sen ikametgahını evin altında gösterirsin ve böylece senin aylıkta kesilmez. Annen ile kira kontratı yaparsın prosedür gereği sen fırında oturur gözüktün mü senin aylığını kesemezler diyor.)

Bu konuda değerli yorumlarını bekliyorum Melek Abla. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Bunu pm ile gönderecektim lakin mesj kutunuz dolu.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Yoksul durumda olan, 65 yaş üzeri muhtaç ve yaşlı aylığı alan ya da engellilik durumundan dolayı maaş bağlanan milyonlarca vatandaşa müjde geldi.
    Haber7'nin haberine göre Hükümet, yönetmelik değişikliği ile muhtaçlık durumunun tespitinde "ev sahibi olmayı" veya "kira ödemeyi", gelirincelemesinde kıstas olmaktan çıkardı. Bunu "en hayati ihtiyaç" saydı.
    Böylece, kendi üzerine evi olanların da yoksulluk yardımı almasının önü açıldı. Bundan sonra aralarında akrabalık bağı bulunmasa bile aynı evdeyaşayan tüm kişiler, hane gelirinin hesaplanmasında sayılacak.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yönetmelik değişikliğine göre, aylık bağlanmasında esas alınan muhtaçlık sınırı 119'dan 255 liraya yükseltildi.
    Evde engelli çocuğuna bakan ve Genel sağlık Sigortası olmayan kişilerin tamamı "sosyal güvence" kapsamına alınırken, 18 yaş altı engelli aylıklarını alabileceklerin kapsamı da genişletildi. Düzenli olarak gelir elde edenlerin aylık başvurularının direkt reddedilmesi önlendi.

????????????????????????????

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    17:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    167
    Verilen Beğeniler
    29

Şimdi Hürriyet gazetesi ile görüştüm. ilgili kişiye yönlendirdiler beni. Evde bakım aylıklarının 2022 aylıklarına dahil edileceği konusunu açtım. binlerc kişinin aylığının kesileceğinden... basındaki bilgi kirliliğinden de bahsettim.
    Bu akşam haber geçemeyeceklerini söylediler. yarın arayacaklar ayrıntılı bilgi alacaklar. sanırım haber yapacaklar.
    yarın aramalarını bekleyeceğim.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

ben Hürriyet'in haberine inanmam açıkçası direk olarak kurumu arasak bence daha geçerli olur.

Üye
    Kayaya Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eyvallah kalem abla zaten senin sayende bitsen vara biliriz abla başka yerlerlede örneğin Fox tv ve flaş yanlış bılgı vermesinler onlarlada konuş istersen abla

Arkadaşlar bimere yazdık cevabı geldi paylaşıyorumBİMER’ e 26.03.2014 tarihinde gelen yazılı dilekçeniz Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilmiştir.2022 sayılı Kanun’da muhtaçlık sınırının hesabında hane içindeki her türlü gelir dikkate alınır denildiğinden, Kanun’a uygun olarak evde bakım aylıkları da muhtaçlık sınırının hesabında gelir unsurlarının arasına dahil edilmiştir.Ancak, evde bakım aylıklarının gelir unsuru olarak dikkate alınması doğrudan yaşlı ve engelli aylığının kesilme nedeni olmayıp sadece muhtaçlık sınırının belirlenmesinde önem arz etmektedir. Kaldı ki 2022 sayılı kanun kapsamında bağlanan aylıklarda ölüm, feragat ve adres değişikliği nedenleri dışındaki tüm aylık kesme işlemleri hane ziyaretleri suretiyle yapılan sosyal incelemeler neticesinde gerçekleştirilmektedir. Yeni düzenleme ile sosyal incelemeler 2015-2016 yıllarına ertelenmiştir.Bilgilerinize rica ederim.

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Kayaya;

teşekkürler.

Üye
    ceyhun001 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şimdi durum nedir acaba evde bakım maaşı gellirden sayılıyormu sayılırsa 2022 aylıkları kesilecek mi net bilgisi olan arkadaşlar...

Üye
    okatur Avatarı

Gerçek Adı
    okan turan
    Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    23:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem hanım facede paylaştım o uyarınızı teşekkürler...
    öyle milletvekillerine atılacak maille olmazki bu tepki her ildeki engellilerele miting yapılsa ufak bir grupta olsa yeter, çünkü arkamızdan sağlam insanlarda destekler bu mitinglerimizi, ne dersiniz buna...

twitine şöyle bir mesaj gönerdim:
    @Aysenurlslam sayın bakanım , engellilere verdiğiniz maaş çokmu geldi acabaki, yeni yönetmeliklerle kesmeye çalışıyorsunuz.dokunmayın lütfe

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    KÜBA
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    14

öyle yazma okatur evde bakım maaşı gelirden sayılıyor de onun düzeltilmesini iste

kalem apla ben 2022 maaşı alıyorum birde evde bakım maaşı alıyorum evde 3 kişiyiz bu durumda 2022 maaşım kesilir gibi görünüyor evde 4 kişi olmamız gerek bir akrabamın ikametini beinm evde göstersem olurmu ikametini bizim evde göstersem evde 4 kişi oluruz kurtarır o zaman olurmu böyle

Üye
    Kayaya Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Melek abla gazeteciler ile görüştünmü acaba sydv vakıflarından biri ile görüştüm çok maaşlar kesilecek diyor bide yönetmelik daha elimize ulaşmadı deniliyor yönetmeliği resmi gazeteden okuduğunu söylediler

Sayfa 4 / 24 İlkİlk 1234567814 ... SonSon