Sayfa 13 / 24 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon
Toplam 351 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    171
    Verilen Beğeniler
    30

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar milletvekilleri de bu olayları pek bilmiyorlar.
    Bir milletvekilinin danışmanı arkadaşımdır. Kendisi 10 gün önce Meclis'te iken milletvekili ile birlikte gündeme getirmek için yazı istedi benden.
    Kendisiyle daha önceden konuşmuş,soruna dikkat çekmiştim. Ama milletvekillerini bilgilendirmek için yazı istemişti. Toplam 3 sayfa gördüğüm sorunları da yazdım kendisine ilettim. Danışmanlık yaptığı milletvekilini ve diğer milletvekillerine anlatmaya çalışacak durumu.
    yani boş durmuyorum şahsen. Siz de boş durmayın.
    Kampanya vs unutun. En güzel tepki sizin kendi sözlerinizdir. sizin yazılarınızdan daha kıymetli tepki yazısı olamaz.
    O yüzden bireysel olarak sürekli her partiye, her milletvekiline yazmaya devam edin.
    tepkinizi koyun.
    kampanya aynı içeriği paylaşıp göndermekten ibaretken sizin kendi görüş ve tepkilerinizi içerek o bireysel yazılar onlardan daha kıymetlidir inanın.

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

allah razı olsun kalem abla bir sen ilgileniyorsun bu konuyla kimsenin bir şey yaptığı yok özelikle sitedeki görevli arkadaşlar?

Üye
    Erzincanli Avatarı

Gerçek Adı
    Yemen
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

erzincansydv'den gelen bimere başvuruda bulunduğum itirazın cevabı şöyle

Şahıs Tarımdan emekli olup 1600 tL maaşı vardır. Şahsın üç çocuğu da engellidir. Ayrıca şahıs 1400 TL bakım parası almaktadır. Şahsa ait 2007 model araç kaydı mevcuttur. buraya kadar tamam şimdi madde halinde yazayım bu sevgili kuruma

1.Ben 31 Yaşında Bedensel Engelli Bir Vatandaşım Eyer Öyle Görülüyorsam Çünkü Vatandaş Olmaktan Şüphe Duymaya Başladım Neden Derseniz Vatandaşa verilen Değer Ortada..
    2.BENİM Üzerime Maliye Herhangi Bir Ev Araba Arazi Yatırım İş Yeri Vb.. Şeyler Çıkarabilmişmi..? Çıkaramaz Çünkü Hiç Bir Şey Yok..!
    3.Ben 18 Yaşını Doldurup Baba Sorumluluğundan Çıkmışmıyım Evet Öyle Olmasa Bugün Neden Sağlıktan Baba Üzerinden Faydalanamıyorum..?
    4.Ben Bekar Olduğumu Başında İzah Ettim Şimdi Yarın Bigün Evlenmeye Kalksam Ki Yine Öyle Alacak Kişi Ne Sorcak Bana Evin Varmı işin Varmı..! Cevap....? Hayır Hiç Biri Yok...! Ne Oldu.. Güle Güle Kapı Şurada Diyip Kibarca Kovacak..
    5.Devlet 2022 Yi Veririm Diyor..! Nasıl veriyor.! Diyorki Sen Git Ayrı Eve Yerleş Baba Sorumluluğundan Çık Maaşı vereyim Peki Güzel..( Sevgili Başbabak Ben Hangi Parayla O eve Çıkacam.! Hangi parayla kira verecem..! hangi parayla yiyip içecem..! hangi parayla geçimim sağlayacam ben anadan babadan destek alarak o evde yaşayacaksam daha bunun neresi baba sorumluğundan ayrılmak çıkmak oluyor Allah için destekli atın ne olur size verilen değere desteğe lanet ettirmeyin yahu benim bugün cebimde beş kuruş param yok babamın malı ile benim olmayam şeyimi neden aynı kefeye koyuyorsunuz
    haa bir arkadaş nerde başbakana teşekkür eden engelliler demiş harbiden doğru demiş kendime kzıyorum arkadaşım ben öyle bir hata etmişimki derler ya bir çift ela göze aldandım aynen öyle aldandık arkadaşım aldandık sonunu düşünen kahraman olamaz derler ama biz bırakın kahramanı insan konuma koyuluyorsak öpünde başınıza koyun.. daha çok şey varda kaale alınmadıktan sonra forumda geçerli olan yazı karekter sayısını doldursan ne olcak kime anlatacan derdini ... kalın sağlıcakla

Üye
    TheMidnight Avatarı

Gerçek Adı
    Oruç Denizözer
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

walera;

Aynen öyle kelime oyunları ile isteklerini gizliyorlar 255tlye bakarız demek şu anda üç kişilik bir ailenin minumum gelirinin asgari ücret yada en düşüm emekli maaşının bunu aşması demek oluyor adaletsizliğin vicdansızlığın dik alası yaptıkları yaşlı anası babası olan bir engelli evde bakım parası alıp birde babasının emekli parası ile yaşadığında ihya mı oluyor bunun kadar saçma birşey varmı ? birde bu ülkede bize verilen maaşlar kadar didik didik edilen ve yok edilmeye çalışan başka bir şey yok

Erzincanli;

Başbakana neden teşkkür edeceğiz ? yıllardır yapılmayan şeyleri AB baskısı ile zorlayarak yaptığı ve eksik yaptığı içinmi ulaşım istihdam sağlık bölümlerinden hangi engelli rahat etti önce çalışamayacak engellilerin maaşları sağlam yapıda olmalı ota boka bakıp kesilmek için fırsat kollanmamalı ülkede kimler ne paralara yaşıyor görüyoruz yıl başı ikramiyesi değerinde saatler takıyorlar bunlar için mi teşekkür edeceğiz şimdi bu evde bakımı gelire kattılar tek tek kesmeye başlayacaklar bunun dünyada eşi benzeri yok tekra diyorum bu maaşları suistimal ettirmemek için devlet kolaya kaçmaktadır iyi denetlemeden uğraşmamak için kafasına göre su kurnazlığı yapmaktadır bu hak değildir dünyadaki örnekleri bir araştırıp başbakana sunmamız lazım devletin her şeye gücü varda engelli vatandaşlarınamı yetmiyor bırakın ya

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    27.06-2017
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ben daha önce bir konu açmıştım ama fazla rağbet görmemişti 2022 maaşı hakmıdır yardımmıdır önce devletimiz bu konuya netlik getirmelidir hakmı yoksa yardımmı yardımsa kaşında gözün var deyip istediğ şekilde vermez haksa kaşında gözünün üstünde gözde olsa vermek zorunda kalır gerçekten bu 2022 hakmı yardımmı hala doğrusunu yanıtlayan yon

Üye
    TheMidnight Avatarı

Gerçek Adı
    Oruç Denizözer
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende OFD Beykoz şubesi üyesiyim ve yakında istifamı vereceğim sebebide bu dediklerin en çok devletten korkuyorlar bizim sıkıntılarımızı asla dile getirmiyorlar bir belediye başkanı bir vekil gelince önce sakın şunu bunu sormayın diyorlar ve toplantıda biri birşey dile getirirse susturuyorlar dernekleride kendi çıkar ve işleri için adam kayırarak kullanıyorlar ama güya hizmet ediyorlar hiç bir dernek kurum işe yaramaz onlarda o kurumun başına gelince kendilerinden başka hiç kimseyi düşünmüyor yoksa siz biraz adam gibi tepki gösterilse bunlar böylemi olur sanıyorsunuz asla..

Üye
    Erzincanli Avatarı

Gerçek Adı
    Yemen
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

TheMidnight ben saten teşekkür etmedimki onu diyen arkadaşa katıldığımı ifade ettim neyine teşekkür edecem kaşıkla ver kepçeyle al engelliye destekmiş ne desteği okadar maaşlar kesildi o kadar tepki gitti hani nerde nedne çıkıpta bir açıklama yapmıyor..?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    171
    Verilen Beğeniler
    30

Ya arkadaşlar hesap ortada zaten. Niyet belli. evde bakım aylığı alınan hanede 2022 aylığını kesmek ve evde bakım aylığı alanlara 2022 aylığı vermemek istiyorlar işte.
    E bu durumda binlerce engellinin 2022 aylığı kesilecek.
    Gelin hanedeki kişi sayısına göre evde bakım aylığı alınan haneleri inceleyip hesap yapalım:
    1. Evde bakım aylığı alınan 2 kişilik hanede 2022 aylığı kesilir.
    2. Evde bakım aylığı alınan 3 kişilik hanede başka gelir yoksa bile 2022 aylığı kesilir.
    3. Evde bakım aylığı alınan 4 kişilik hanede evde bakım aylığı yanında 255,22 lira ve ustunde geliri olanın 2022 aylığı kesilir. Yani biri evde bakım aylığı alıp biri de yetim aylığı alıyorsa 4 kişilik hanede 2022 aylığı kesilir.
    Dört kişilik hanede asgari çalışan bile olmayacak düşünün. 4 kişi olacaklar evde bakım aylığı + 255,22 lira gelirle geçinecek bu aile, bu hane 2022 aylığı alamaz bu gelirle.
    4. BEş kişilik hanede evde bakım aylığı alınıyorsa bunun yanında 510,44 lira geliri olabilir. bu asgari ücret bile etmez.
    yani 5 kişilik hanede yine asgari ücretle çalışan olmayacak. sadece evde bakım aylığı ve 510,44 lira.
    5. altı kişilik ailede evde bakım aylığı ile birlikte asgari çalışan bir kişi yine olamayacak. 6 kişilik ailede 2022 almak daha kolay ama yine de asgari ücretle çalışan 1 kişi olduğunda yine 2022 kesilecek.

yani özetle evde bakım aylığı alınıyorsa en az 6 kişilik aile olacaksınız Orada 1 asgari çalışan olursa bu da mümkün değil
    şaka gibi hükümet yahu!
    Resmen engellilere gelince engellileri çocuk yerine koyuyor ve diyor ki engelliye: sen çocuksun çocuk kal! Neyine gezmek, evlenmek ve sosyal hayat;ailenden harçlık almaya devam!

"Hade ordan!" demeliyiz bu mantığa bizler.

NOT: hanede kişi baına düşen aylık gelir 2014 ilk altı ay için 255,22 liraya eşit ya da üstünde çıkarsa 2022 aylığı baglanmaz/kesilir.

Üye
    Erzincanli Avatarı

Gerçek Adı
    Yemen
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

melek hanım bir başlık açın adımızı soyadımızı yazalım bimere twittere işte faceye ilgili kurumları mesaj yağmuruna tutalım yetti artık yaa piskolojim bozuldu iyice

Üye
    TheMidnight Avatarı

Gerçek Adı
    Oruç Denizözer
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erzincanli;
    Ya Erzincalı kusura bakma yazımdan dolayı yanlış anlaşılma olmuş aynen dediğin gibi başbakan teşekkür istiyor ama neye teşekkür edeceğiz verdiklerini dediğin gibi kazan ile geri alıyorlar bu böyle olmamalı ama biraz sert olmalıyız hakkımızı istemeliyiz

walera;
    Bu maaş çalışmayan engellilerin hakkıdır zaten eskiden haktı şimdi istedikleri gibi oynamak için maaşı yardıma çevirdiler gelire tabi tutmak için eskiden bankalardan alınıyordu şimidi ptt veriyor çalışamaz bakıma muhtaç insana bu maaşı vermeyceksinde kime vereceksin ? adamın geliri yok ailesinin olsa bile sen adama bu hakkı tanıyacaksın sürekli raporu olan adamın iyileşme şansı varmı yok ama devlet buna bakmıyor kafasına göre hareket ediyor

Kalp hastası engelli şeker hastası engelli ya bunlara engelli denmez bunlar rahatsız hayatlarında zorluklar var ama bizim gibi bedensel engelli zihinsel engelliler kadar değil daha bu konu bir kere saçma ...

Bir maaş olmalı evde bakım üç aylık değil tek maaş ayda engelliye verilecek bin tl üstünde olacak ve çalışmadıkları sürece engellilerin maaşları kesilmeyecek adam isterse bir günde harcar isterse bir ayda onu devlet sorgulayamaz..

ve ayrıca engellilerin maaşlarındaki denetleme başka nerde var ? biz hakkımızı alamazken millet hakkı olmayanı sağlıklı sıhatli iken alıyor nerde adalet ?

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kalem abla bir metin hazırlayın şikayetimizi dile getirelim herkes tek tek BİMERE yollasın metni siz hazırlayın bu konuyla ilgili bu haksızlığa dur diyelim?

Erzincanli;
    katılıyorum sana arkadaşım melek abla bir metin hazırlayın bimere ilgili yerlere tepkimizi koyalım?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    171
    Verilen Beğeniler
    30

tamam ablacım ben metni hazırlayıp burada yayınlayacağım. Siz de eksiklik görürseniz ya da eklemek istediğiniz bir şey, hep birlikte son halini verir kampanyayı üyeler olarak kendimiz başlatırız. sosyal medyadan da destek isteriz. ayrıca bu konuda hep birlikte karar alırız. ne yapacagız nasıl yapacagız diye. ortaklaşa bir şeyler yaparız yani. mail gönderilecek adresleri tespit edin siz şimdiden.

NOT: şöyle bir sorunum var benim. 26 mayıs itibariyle hastane surecim başlıyor. rapor çok alacağım. okulın kapanmasına da az kalıor. son sınavlarım 27-28 mayıs'ta ve ben o tarihe kadar derslerimde hızlanmaya gittim. soruları, ders notlarını vs ayarlayacağım bu hafta sonu yani.
    en geç 1 hafta mühlet istiyorum metni hazırlamak için... olur mu?

Üye
    Erzincanli Avatarı

Gerçek Adı
    Yemen
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

melek arkadaşım ben 1000 kişilik bir sosyal sayfada ve 4000 kişilik bir sosyal sayfada bu konuyu belirttim destekler sizin sayenizde çoğalcak sesimiz inşallah daha gür çıkıp sonuca ulaşıcak ben gerekli bilgiyi yazdım arkadaşlarımla ayaklandık bu iş için beni kaale aldığınız için kendi adıma teşekkürlerimi sunuyorum.. 1 haftalık süreç bana uyar yeterki hedefimize ulaşalım çok teşekkür ederim bu isteğime katılan kader arkadaşlarıma.

Üye
    levent çakır Avatarı

Son Giriş
    07.06-2017
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki ablacim nezaman keserler yengemin oglunu evde gostersem 15 yasinda olurmu ??

Üye
    emresevde Avatarı

Gerçek Adı
    emre kaya
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu doğrumu benim 2 engelli cocuğum var 2022 maaşı alıyordum 05.05.2014 tarihinde kesildi gerekçe:benim malulen sgk emeklısı olduğum ancak maasım 683 tl ve gelir tesbiti altında yasalmı kesildi yasadışımı acaba ben dahil evde 4 lişiyiz birde yeni yasaya göre evde 2.bir engelli var ise o kişi gelir tesbitinde 2 kişi sayılacakmış ne kadar dogru mahkemeye basvurum diyorum ne dersiniz?

Sayfa 13 / 24 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon