Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    mb21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    amca meydanlara çıkıp verdim,verdim,verdim diyor 3 ay sonra kesiyor..

Üye
    caner13 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmetcan
    Son Giriş
    27.03-2014
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam melek ablacacim ben geçen sene sskli çaliştim maaşimdan feragat ettim raporum 2 senelik 9 ay çaliştim işten çiktim tekrar gitim adam söyledi zaten dosyan var dedi tekrar gönderdi ve sen maaşin 2014 haziran ayinda alirsin dedi bewnim raporum haziran 20 sinde bitiyor 2 senelik raporda sadece bir seferlik toplu olarak para almişim ne yapmam lazim

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

adamın %40-45 cepte zaten bız umrundamıyız zannedıyon onun da cok umrundaydı engellıler.hala daha maaşı onun verdıgını zannedenler var ben 12sene once gııtım kopek gıbı ugraştım bağlatıtrdım ozamn akp nın a sı yoktu ortalıkta. iş verecekmışte maaş verecekmışte bu sene 5000 kışı anca alırlar belkı o kadarda almazlar. onada kımlerın nasıl gırdıgı bellı asıl engellıler evde oturuyo 2015te hepımıznkı kesılmış olur hadı gecmış olsun gıdın gene verın oyunuzu..

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

belirlenmiş olan asgari ücretin aylık net tutarının 1/3'ünden az ama burada daha değişik bilgi var onu yorumlarmısınız melek hanım http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/milyonlari-ilgilendiren-degisiklikler/93013

Net asgari ücretin üçte birinden daha az geliri olanlar muhtaç sayılacak. Bu kişilere 124,7 liralık muhtaç ödeneği üç ayda bir peşin ödenecek.

Muhtaçlık sınırı 357 liraya yükseldi
    Yaşlı, muhtaç ve engellilere yönelik yardımları düzenleyen yönetmelikte yapılan değişiklikle, muhtaçlık sınırı yeniden belirlendi.

Resmi Gazete’de dün yayımlanan değişiklikle bu sınırın tespitinde “memur katsayısı” yerine “asgari ücret” baz alındı. Buna göre muhtaçlık sınırı net asgari ücretin üçte biri olarak belirlendi. Böylece daha önce 124,73 liraya karşılık gelen muhtaçlık sınırı 357 liraya yükseldi.

Asgari ücrete endeksli

Hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık geliri 357 liradan az olanlarla, aynı tutardan fazla gelir sağlaması mümkün olmayanlar muhtaç sayılacak ve devlet yardımı alacak. Muhtaçlık sınırı, her 6 ayda bir asgari ücretteki artışa göre değişecek. Yine yönetmeliğe göre muhtaç oldukları tespit edilen 65 yaş ve üstündeki kişilere 124,73 lira ödenecek. Engellilere 249,5 lira, başkalarının yardımına ihtiyaç duyan engellilere 374 lira ve 18 yaş altındaki engellilerin yakınlarına da 249,5 lira ödeme yapılacak. Ayrıca daha önce ilgili genel müdürlük tarafından belirlenen aylıkların ödeme gün ve dönemleri yönetmelikle “üç ayda bir şekli”nde netleştirildi.

‘Konut’ yerine ‘taşıt’ ölçecek

Yönetmelikle muhtaçlığın belirlenmesinde kullanılan gelir, servet ve harcamalar listesinde konutun yerini taşıt dahil edildi. Hane gelirinin hesabında, mülkiyeti hane bireylerinden birine ait olan ikamet ettiği konutu ile mülkiyeti başka birine ait olmakla birlikte kira ödemediği konutu için konutun rayiç bedelinin 240’ta biri esas alınıyordu. Şimdi ise vergi indirimlerinden faydalanılarak alınan ve engelli adına kayıtlı olan araçlar için vergiler indirilmiş tutarın 120’de biri dikkate alınarak hanenin geliri hesaplanacak.

ozaman bu habere göre 2022 içinde muhtaçlık sınırı 255 tk yerine 357 tl olması gerekmiyormu?

birde ilngiç olan konut yerine taşıt diyor bunları biraz detaylandırırsanız iyi olur melek hanım selamlar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

ya Allah aşkına gazetelere bakmayın kafadan sallıyolar! Zaten onceki yönetmelikte de asgari ucrete göre belirleniordu muhtaçlık sınırı.
    Ve 2014 yılı ilk altı ay için asgari ücret belli. bunun üçte biri de 255,22 liradır. (Net asgari ücretten asgari geçim inidirimi çıkartılacak yalnız)

Üye
    Kayaya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem abla şimdi flaş tv de muhtaçlık sınırı artı 300.000 kişi daha maaş alabilecek diyo

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    81

kabus bir yönetmenlik

Askıda Üyelik
    mb21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu arada yoksulluk sınırı 3.700

Üye
    levent çakır Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye'de yoksul durumda olan, 65 yaş üzeri muhtaç veyaşlı aylığı alan ya da engellilik durumundan dolayı maaş bağlanan milyonlarca vatandaş için, yepyeni bir dönem başladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bu kişiler hakkındaki yönetmelikte bir dizi değişikliğe gitti. Değişiklik ile muhtaçlık durumunun tespitinde ev sahibi olmak veyakira ödemek, gelir incelemesinde kıstas olmaktan çıkarılarak, en hayati ihtiyaç oldu. Bu, şimdiye kadar üstünde ev olduğu için devletten yardım talebi reddedilenmilyonlarca vatandaşın yoksulluk yardımı alabileceğianlamına geliyor. Yönetmelikle, aylık bağlanmasında esas alınan muhtaçlık sınırı da 119 liradan 255 lirayayükseltilirken; akraba olmasalar bile aynı evde yaşayan tüm kişiler, hane gelirinin hesaplanmasında sayılacak.

MAAŞ ALMAK KOLAYLAŞTI
    Söz konusu değişikliklerden başlıcaları şöyle: Muhtaçlık sınırının hesaplanmasında esas alınan kişisel gelir, 'kişi başına düşen gelir' olarak değiştirildi.

Evde engelli çocuğuna bakanlar sosyal güvence kapsamına alınırken, 18 yaş altı engelli aylıklarını alabileceklerin kapsamı da genişletildi.

Muhtaçlık sınırının hesabında evde bakım aylıkları, dul maaşı gibi gelir unsurları da hesaba dahil edildi. Kişilerin nafaka yükümlüsü olup olmaması da dikkate alınacak. maslarimiz kesiliyo

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

caner13, ablacım haziranın 20'sinden önce rapor al ve 20'si olmadan raporunu vakfa götür.

Üye
    canfeda20 Avatarı

Gerçek Adı
    Gurbetçi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Kalem abla ben her ne yaptıysam arabamın kasko raiç bedeli gerekçe gösterilerek maaşımı vermediler benim aracın kasko raiç bedeli sistemde baktığımda 55 bin olarak çıkıyor yeni yasada bana yarayacak bi değişiklik varmı acaba varsa bana vakıfa sunabileceğim bi şekilde yazarmısın abla

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Canfeda, aklımdaydın zaten, hemen senin başlığına cevap yazdımdı:http://www.engelliler.biz/forum/2022...ml#post1406578

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12