Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ugurates Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam ben seyrek bayılma ve antısosyal kişilik bozuklugunsan yuzde 44 rapor aldım eve gelıp baktılar rapor tarıhım 02.12.2013 yazıyo ben şimdı 6 aylıkmı toplu para alıcam bıde benım raporum 1 sene ben sımdı engellı kımlıgı cıkartabılıyormuyum toplu tasıma araclarına ındırımlı bınebılmek ıcın bıde benım dogum tarıhım 16.09.1985 maaşim hangı gunde yatmış olur

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

uğurateş şu soruma cevap verir misin ablası?
    2022 engelli aylığı için vakfa ne zaman başvurdun ve sana verilen formu doldurdun?
    toplu paranı hesaplayabilmem için vakfa ne zaman başvuru yaptığını ve başvuru formunu doldurduğunu bilmem lazım.
    ...
    raporun bir senelikmiş. raporunun süre bitim tarihini de yazar mısın?
    tabi ki engelli kimlik kartı çıkartabilirsin raporunun süresi dolmadıysa. Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne başvur çıkart engelli kimliğini.
    ...
    Aylığın baglandı mı?
    Aylığının baglanıp baglanmadığını alo 144'ü arayarak ya da vakfa giderek ögren.

Üye
    ugurates Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ablacım ben vakıftan 28.11.2013 tarıhınde sevk aldım ama saglık kurulundan gelen raporda 02.12.2013 yazıyo 1 sene surelı rapor aldım engellı kımlıgı ıcın vakıfa soyledım bız vermıyoruz dedı bıde abla yuzde 50 olan raporumu yuzde 44 e dusurmusler ben bunu vergı ındırımı ıcın kullansam oranım yıne dusermı dusse bıle maaşim kesılırmıabla raporda sure bıtım tarıhı yazmıyo sadece raporun gecerlılık suresı bır yıl yazıyo abla daha 2 gun oldu vakıf eve bakmaya gelelı raporumun suresıne daha 1 sene var bıtmesıne abla ben vakıfa basvuru yaptıgımda form falan doldurmadım sadece bana tokat devlet hastanesıne sevk verdıler abla raporum surelı olsa b sınıfı ehlıyetım var etkılermı sızce ehlıyetımı seyrek bayılmadan yuzde 20 antısosyal kişilik bozuklugundan da yuzde 30 vermişler ama toplamda yuzde 44 yazıyo

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Uğur vakıfta şöyle bir forum doldurup imzalamadın mı? http://i.imgur.com/8ILs95w.png

ya da sana form imzalattırdılar mı?

Üye
    ugurates Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abla o formu vakıftan arkadas eve bakmaya gelınce sordu anlattık yazdı ve imzaladım vakıftan sevk aldıgım da verılmedı o form

o azevelkı anlattıklarımla ılgılı ne dersın ablacım uzunca yazdım ya 1 saat önce

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

engelli kimlik kartını aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne gidip oradan alacaksın ablacım.
    O raporu vergi indiriminde kullanırsan düşüreceklerini sanmıyorum. Düşürseler bile bu 2022 aylığını etkilemez. senin hastaneden aldığın rapor önemli.
    Bu açıdan 2022 aylığı için sorun yok. lakin vergi indirimi ile ilgili sorunu şuradan sor:Sakatlık - Vergi İndirimi bir yıl süreli raporunun olması sorun olmaz diye düşünüyorum. ama yine de vergi indirimi için verdiğim linkten sor.
    ehliyetle ilgili sorunu şuradan sor:Özel Donanımlı Otomobiller - Motorlu Araçlar - H Sınıfı Ehliyet

ablam bahsettiğim formu evde imzalatmışlar sana. bu durumda 2 gün önce geldiklerine göre göre başvuru tarihin 2 gün önce saymışlardır! Sana başvuru alındı belgesi vermişlerdir. Orada başvuru tarihi ne yazıyor.
    Eğer 2 gün önceyse yani 31 Ocak ise senin aylık başlangıç tarihin 1 Şubat olur. Ve Mart'tan önce baglanırsa aylığın toplu paran 1 aylık olur.
    O yüzden o formu ısrarla sordum sana. Sana bir belge vermiş olacaklar orada aylık başvuru tarihi kaç yazıyor soyle sonra bana.

Üye
    ugurates Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ablacım benım suan elımde saglık kurulu raporumun aslı var baska hıc bısey yok vermedılerde ama ablacım elımdekı saglık kurulu yanı vakıfın bana aslını verdıgı raporumda tarıh 02.12.2013 yazıyo rapor tarıhı ve muracat tarıhı 02.12.2013 yazıyo

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Tamam ablam. bir ara alo 144'ü arayarak aylık başvuru tarihini sorarsın.
    Aylığın da bu ay için de baglanır inşallah. bu ay içinde baglanırsa toplu paranla birlikte Mart dönem aylığını 5 Mart'da alırsın. (doğum tarihinin son rakamına göre 5 Mart ödeme günündür)

Başvuru tarihin eger 31 Ocak ise toplu paran 1 aylıktır.
    Fakat yine de başvuru tarihin için forma ne yazdılar bilemiyorum onu ogrenirsen toplu paranın kaç aylık oldugu konusunda daha kesin bilgi veririm.

Üye
    ugurates Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam abla ögrenınce bılgılendırıcem senı cok saul pekı eger 02.12.2013 se basvuru tarıhım nakıt olarak tam kac lıra alırım mıktar olarak yazarmısın ablacım

Üye
    ugurates Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abla basvuru tarıhım 02.12.2013 dıyolar toplam nekadar toplu para alırım mıktar olarak yazarmısınız

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Uğurateş, o 2.12.2013 tarihi rapor tarihin. 2022 aylığı için dikkate alınmaz bu.
    2022 aylığında başlangıç tarihi olarak başvuru yaptığın ve başvuru formunu imzaladıgın tarih baz alınır.
    eger başvuru formunda başvuru tarihin 31 Ocak yazılmışsa başlangıç tarihin 1 Şubat olur. Bu durumda rapor oranına göre toplu paran 1 aylık olur: 283,13 Lira
    Mart dönem aylığın da 849,39 lira olur.
    toplam eline 1132,50 lira geçer Mart'ta.
    başvuru tarihini söylemediğin için heyet eve gelince formu imzalattı dediğin için aylık başlangıç tarihini tahmini 1 Şubat belirledim.
    Ama aylık başvuru tarihin ocak değil de daha onceyse durum değişir. ocak ayındaysa başvuru tarihin, o zaman aylık başlangıç tarihin 1 Şubattır.

Mart ayında iki aylık fark sende olmayacak. zaten şUbay ayı aylığını 2014 Maaşı ustunden hesapladım.
    Sen Mart dnem aylığı olarak o yüzden 849,39 lira alacaksın unutma.

Üye
    ugurates Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abla sordum vakıfa ve ayrıca 144 ü de aradım vakıftan sevk aldıgın tarıhten ıtıbaren hesaplanır dıyolar 28.11.20.13 sevk aldım 02.12.2013 rapor tarıhım ben o formu vakıfta doldurmuşum cunku eve gelen yetkılı sadece ımza attırdı form falan doldurmadım mıktar olarak nekadar alırım boyleyse

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

tamam ablam O halde vakfa gittiğinde sevk verdiklerinde sen formu doldurmuşsun ve teslim etmişsin demek. Önemli olan o formun dolruldugu tarih çünkü.
    Sen 28 Kasım'da başvurmuşsan bu durumda aylık başlangıç tarihin 1 Aralık olur.
    aylığın da baglandıysa senin 3 aylık toplu paran var. Bylece bu 3 aylık toplu paranla birlikte Mart dnem aylığını doğum tarihinin son rakamına göre belirlenen ödeme gununde alacaksın. onu da yazmıştım sana. sanırım 5 Mart olacaktı sen mesajıma bakarsın önceki.
    şimdi gelelim kaç lira alacaksın?
    Ocak ve Şubat için: 566,26
    Mart dnemi için: 849.39
    Aralık ayı için (bu miktar 2013 ikinci altı aya göre hesaplanıyor) :261,24 lira

Toplam eline geçecek para ise: 1676,89 lira
    Aylığa başvuru tarihin Kasım ayında ise alacagın para bu kadar ablam Güle güle kullan inşallah
    NOT: Rapor için sevk tarihin değil başvuru formunu doldurdugun tarih başvuru tarihindir. Onların anlatmak istediği sen vakfa gidince sevk edilince o sırada başvuru formunun da dolurulmuş oldugudur. Bu bilgilere dayanarak hesap yaptım ben de.
    Çünkü aylık başlangıç tarihi, başvuru tarihi takip eden aybaşıdır. Sen Kasım'da başvurduysan aylık başlangıç tarihin de 1 Aralık olur.

Üye
    ugurates Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saul abla tesekkur ederım

Üye
    ugurates Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kalem... abla 2 haftadır vakıfta dosyam kurula gırmıyor unuttuk dıyolar bıde toplu para olayı kalktı dedı vakıftakı agbı bu dogrumu

Sayfa 1 / 2 12 SonSon