Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rambo279 Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    09:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    biz oglum içn başvurmuştuk maaşı baglandı ve alıyoruz. sorum şu, biz 1. ve.2. rapor verdik 2. rapor tarihi 2008.zin..agustos .. ayı şimdi ben 2009 agustos ayı gelmeden rapor yenileme şartı var mıdır
    ya arkadaşlardan duyuyorum sene dolmadan yeni rapor istiyorlar diyorlar acama dogru mu bu raporlar sene mi sade gecerli

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Maaşı alırken beyan ettiğiniz raporda bir süre var mıydı? Eğer rapor "sürekli" ibareliyse, o zaman yeniden rapor diye bir şey söz konusu olamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    rambo279 Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    09:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rapor elimize geçmedi ikinci raporu hastade yolladı ankaraya biz görmedik

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    08:35
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

2008 yılında almış olduğum %80 sürekli raporum var..

2006 yılından beri almakta olduğum 2002 aylığı için, yeni rapor istediler. bu durum böylemi yeni ropar almak şartmı yoksa kurumdaki memurun birşey bilmemesimi.?

Rapor içeriği resimde..
    302861 - 2022 maaşı alan kişi 1 sene sonra rapor yenilemek zorunda mı?

1 - 2022 maaşı alan kişi 1 sene sonra rapor yenilemek zorunda mı?

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla bende 6 senedir alıom 2022
    rapor sürekli
    gittim vakıfa 4 5 kere sordum 5 senede bi yenileniomuş dedim
    hayır dediler yenilemeye gerek yok dedi 4 5 kere gittim sordum

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

yani ben omur ilik felçlisiyim benim raporum sürekli niye tekrar rapar istediler onuda anlamış değilim. ya raporu okuyun okuyan kişi raporun ne dediğini anlamıyor yada yönetmenlik değişti. bu yıl içinde başka istenen varmı raporu sürekli olupta yeni rapor istenen onu merak ediyorum..

Üye
    murat7044 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya ,
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence kurumdaki memurda problem var raporunuz ömür boyu sureklidir.kurumdaki memur yeni bir rapor nasıl isteyebilir saçmalık .

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Kurumun zaten sıkıntısı var benimle oda bir gerçek ama. kendi kafasına göre de rapor geçerli değil git yenisi al demeside hiç hayra elamet değil. biz öyle sabırlı her denilene boyun eğen biride değiliz onuda iyi biliyorlar hele haksızlığa hiç gelemem. dediğim gibi şurda merak ettiğim başka benim gibi aynı sorunla karşılaşan varmı..?

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

2008 yılında almış olduğum %80 sürekli raporum var..

2006 yılından beri almakta olduğum 2002 aylığı için, yeni rapor istediler. bu durum böylemi yeni ropar almak şartmı yoksa kurumdaki memurun birşey bilmemesimi.?

Rapor içeriği resimde..302861 - 2022 maaşı alan kişi 1 sene sonra rapor yenilemek zorunda mı?
    Konu akrep_61 tarafından değiştirilmiştir (10.02-2016 Saat 00:55 ).

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

@akrep_61
    elinizdeki rapor süreklidir. yeniden rapor almanızı gerektirecek bir iyileşme de yok sizde. yeni rapor vermenize gerek yok. yeni rapor da alsanız % 70 altına düşeceğinizi sanmıyorum. belki vakıf bir umutla yeni rapor alırsan % 70 altına düşersin maaş tutarın da azalır diye umuyorsa bunun kaygısı onlara kalmadı. gerekirse vakıf müdürüne çıkın, mevzuatta sürekli raporlar için bir süre kısıtlaması olmadığını anlatın. bu arada yeni rapor da alsanız alacagınız oranın % 70 altına düşmeyeceğini de soyleyin. boşuna sizi magdur etmesinler hastane köşelerinde.
    sorunu çözemezseniz ALO BİMER hattını arayıp şikayetçi olun.
    gelişmelerden de haberdar edin lütfen.

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@Kalem

Dün Hastaneye Gittim Eski Raporum İle, Eski Rapaorum Aynı Şekide İşlendi Diyebilirim. Bugün Heyete Girdim Cuma Günüde Raporu Alacağım.Eski Kaporumu Kabul Etmeyen Ankara İmiş. Hastanede Sağlık Kurulundaki Beyfendiye Elimdeki Raporun Sürekli Olduğunu Ama Sosyal Yardımlaşmanın Yeni Rapor İstedğini Söyledim. Oda Bana Sosyal Yardımlaşmanın İstediği Zaman Yeni Rapor İsteyebileceğini Söyledi. Yine Bir Doktora Elimdeki Raporun Sürekli Olduğunu Söyledim Oda Kitap değişti dedi. Yani sonuç olarak Biz Yeni Raporu Aldık. Bakalım Oran Ne Olur.. İlginiz İçin Teşekkür Ederim Melek Abla.

http://kronikhastaliklar.thsk.saglik...%C5%9Ftur.html

Özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresiMADDE 13 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporunun sürekli olup olmadığı ile süreli raporlarda raporun geçerlilik süresi mutlaka belirtilir.(2) Özürlü sağlık kurulunca kişinin özür durumunun sürekli olduğuna karar verilmesi durumunda, özürlü sağlık kurulu raporunun ilgili bölümünde bu durum belirtilir. Ancak özür durumunun değişmesi halinde, kişinin talebi üzerine rapor ve buna bağlı kişinin özür oranı yeniden belirlenir.(3) Özürlü sağlık kurulunca özürlünün özür durumunun sürekli olmadığına karar verilmesi halinde de bu husus ilgili bölümde belirlenerek özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi belirtilir. Zaman içinde değişebilen veya kontrolü gerektiren hastalıklar, hastanın önceki özürlü sağlık kurulu raporu da kurula sunularak, özürlü sağlık kurulunun belirleyeceği süre içinde yeniden görüşülür ve karara bağlanır.(4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez.

Kazanılmış haklarMADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.(2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.

Üye
    ayselaysel Avatarı

Gerçek Adı
    sadettin
    Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

agır özürlü evet yazması gerekiyor sizinkinde hayır yazıyor sürekli kontrol gerekmez yazması gerekiyor .sürekli yazmışlar ama kontrol gerekmez yazmamıslar onda

Üye
    derbeder47 Avatarı

Gerçek Adı
    Nizamettin
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu hükümetin Allah belasını versin iyice zıvanadan çıktılar önceden hak ettiğimiz
    ve tamı tamına kırk yıl önce 2022 engelli maaşları tarafımıza verildiği halde
    bunlar bizim üç Aydan üç Aya Alacağımız üç beş kuruş maaşıda kesmek peşinde
    sürekli raporlar ömür boyu geçerlidir yeni rapor çıkarmayın kabul etmeyin
    Aslında büyük suç biz engellilerde kalabalık bir şekilde toplansak zulüme
    karşı eylem yapsak bakın bakalım o zaman zafer bizim olurdu
    dedim ya Asıl suç biz engellilerde

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@Kalem

Abla Bugün Yeni Raporumu Aldım Eski Raporu Yeniden İşlemişler. Değişen hiç birşey yok yine %80 vermiş..
    Raporun kullanmım Amacındaki D ve E ne anlam ifade ediyor. Bu konuda Bilginiz varmı. İlk Raporumu Evde Bakım Aylığı İçin Almıştım. ozaman bana bakıma muhtaç değildir vermiştiler. onuda aynı şekilde bu raporada işlemişler. ben tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren omur ilik felçlisi biriyim. bana nasıl bakıma muhtaç değildir raporu veriyorlar onuda anlamış değilim..

4152rapor - 2022 maaşı alan kişi 1 sene sonra rapor yenilemek zorunda mı?

Üye
    Ali 1234 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    AKrep öne demek soruyonuz E Lee evet demek D ler değerlendirilmedi demek başvurduğuzda evde bakım maaşı almak istediğinizi söyleseydiniz ağır özürlü raporu verebilirlerdi size

Sayfa 1 / 2 12 SonSon