Sayfa 4 / 14 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 201 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ACABAMI Avatarı

Gerçek Adı
    mehtap
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bilgilendirmeleriniz çok güzel..Benim sorum şu Gelinimiz zihinsel engelli maaşını bana deli damgası vurmasınlar dedi almadı uzun süre kesildi dediler ne yapabiliriz

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

ikametgah adresinin olduğu vakfa yeniden başvuru yapacak.

1 yıl boyunca aylıkların alınmadığı tespit edilirse alınan aylık kesilir ve tekrar başvurmanız gerekir. kesilen aylıklar da alınamaz.

şurayı dikkatle inceleyin ayrıca:http://www.engelliler.biz/forum/2022...ec-guncel.html

Üye
    cecen Avatarı

Gerçek Adı
    ülkü tunçay
    Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sormakistediğim şey çocuğum5yaş %64 özür raporu var ağır özürlü yazmıyo raporda diye bize ne bakım üzceti ne 2022 maaşı verilmiyomuş. ama burda özürlü oranları verlmiş bu oran da maaşa dahil değil mi baba çalışan ssk lı asgari ücretli. kardeşi oluncada 4 kişilik aile oluncak.yani nedir bunun kanununun aslı. ben ne yapabilirim hiçbir maaşdan yararlanamıyormjuyum. sudan da indirim oluyomuş dediler gittik üzerine olujnca olur yok olmuyo dediler rica etsem bana yardımcı olabilirmisiniz. bu konuda net bilgiye ne yapmam gerektiğini öğrenmeye ihtiyacım var yardımcı olursanız seviniriz.

2022 veya bakım ücretinden yararlanabiliyormuyuz yararlanamıyormuyuz bilenleriniz cevap verirse çok memnun oluruz

2022 aylığından yada bakım ücretinden faydalanamıyormuyuz bunu bilmek istiyorum. durumu iyi olup da yararlanan da varmış. ama ssk lıysa baba, çocuk çalışmıyoki ssk lı bir iştede değil.neden maaş alamasın. haziranda da 4 kişilik aile olcaz. kişi başına düşen gelir de çok azalıyor. bana ne olur net bilgi verebilirmisiniz bilen anlayanınız. bu kanunları okuyunca kafam karışıyor bana net cevap yazabilirseniz çok memnun olurum şididen Allah razı olsun

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

cecen, 18 yaş altı çocuklar ebeveynin velayeti altındadır. dolayısıyla 18 yaş altı çocuklar kendi adlarına aylık için başvuramazlar. çocuk adına 18 yaş altı aylığı olarak bilinen 2022 engelli yakını aylığına ebeveyni başvurabilir. çocuk 18 yaşını tam doldurduktan sonra kendi adına 2022 özürlü aylığına başvurabilir.

çocuğunuz 18 yaş altı olduğu için ebeveyni olarak 2022 engelli yakını aylığı için siz başvuracaksınız.
    kanunen anne ve babası çocuğa 18 yaşına kadar bakmakla yükümlü, okuyorsa da 25 yaşına kadar.
    boyle olunca ebeveyn muhtaç olduğu takdirde 2022 aylığı bağlanabiliyor. ama baba sigortalı çalışanmış. bu durumda 2022 aylığı bağlanmaz. hanedeki kişi sayısına da bakılmaz bu durumda.

evde bakım aylığı için ise % 50 ve üstü ağır özürlü ibareli rapor şart. sadece oranın uygun olması yeterli değil. raporunda ağır özürlü kısmı "evet" olarak işaretli olmalı.
    uygun raporu olmadan evde bakım aylığı da bağlanmaz.

Üye
    cecen Avatarı

Gerçek Adı
    ülkü tunçay
    Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim net bilginizden dolayı. Allah razıke. ama 2022 aylığını 18 yaşında alabiliyodeğilmi. çok kötü ya. ben onu dr.lara götürmek parasıyla fizyoterapi aldırmak istiyorum sırf bu yüzden istiyorum aylığınıda buişler hep para. 18 yaşından sonra kaslar iyce şekil alınca neyleyim aylığı

bide 2. el araba alındığında mesela 2000 model. vergi indirimi oluoyrmu yıllık vergilerinden

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

ağır özürlü rapor alabiliorsa yeni rapor alıp evde bakım aylığı için başvurun.
    hastalığı nedir? çocuk olmadığını farz edin. mesela 20 yaşında çocugunuz. bu hastalığı başkasının bakımına ihtiyaç duyduruyor mu? başkasının bakmasına ihtiyacı olur mu yani?

Üye
    cecen Avatarı

Gerçek Adı
    ülkü tunçay
    Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hem otizm hem de kas gevşekliği var durmadan düşüyor daha birçok şeyin farkında değilkendi hayal dünyasında yaşıyor kendi merdiven çıkkamıyor kendi özbakım becerilerine sahip değil sürekli gözetim istiyor. nöroloğumuz çok ağır zor olur bakımı diyerek bu maaşlardan kendisi bahsetti bize ben de yararlanılıyorsa olsun istedim şu an tedavisi için para çok lazım oluyor ama rapora ağır özürlü yazılmamış malesef hem sürekli rapor hem ağır değil nasıl oluyosa

rapor tekrar verirler mi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

tamam ablam. agır özürlü rapor için yeniden rapor çıkartmaya çalışın. şöyle yapın. aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne başvurun. hastalığı hakkında bilgi verin. evde bakım aylığı için başvurmak istediğinizi söyleyin. onlar sizi hastaneye sevk eder. sevk yazısıyla birlikte yeni rapor çıkartın.
    gelişmeleri bana anlatın buradan.
    çocugunuz anlattığınıza gore bakıma muhtaçlık şartlarına da uyuyor agır özürlülük şartlarına da.
    yeni rapor almaya çalışın.

Üye
    foton22 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2014
    Saat
    11:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem ablam bir sorum olacak sizlere
    Aylık miktarlarını gösterdiğiniz gibi
    Dünyanın bir başka yerinde var mı bu olay üç ayda bir engelli maaşı almak? Oda ancak ölmeyesin diye üç ayı atlatabilirsen. Anladığıma göre daha zamanı var bu konuları dile getire bilmemiz için…

Üye
    cecen Avatarı

Gerçek Adı
    ülkü tunçay
    Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah razıolsun. inşallah rapor verirler.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

foton22 şuradan 2022 aylıklarının aylık olarak ödenmesi konusunda önerinizi iletin. aynı şekilde ne kadar çok bu yönde öneri iletirseniz talepleriniz değerlendirilebilir:Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü |

Üye
    cecen Avatarı

Gerçek Adı
    ülkü tunçay
    Son Giriş
    01.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ablam ben bişey daha sorcaktım ben yakında hacettepe üniv. hastanesine götürcem kızımı çocuk nörloğuna. şimdi raporunu boludaki hASTANEDen Almıştık. .değiştirmek için aynı hastaneye mi başvurmam gerekir yoksa başka hastaneden de bu işlemi yaparlarmı? bide 5 yaşına gircek küçük olduğu için normal devlet hastanelerinden rapor vermiyolar ben 2 yaşında iken rapor alamamıştım bilmiyorum yaş limiti tam olarak nedir.. bide üniv. hastanesi olmadıkça ilgi alakayok. adam anlamıyo da işinede gelmiyo, bakıyoki yürüyo daha ne istiyon neyi var bunun der gibi konuşuyolar bikaç kez yaşadım.
    bir de 2022 den yararlananların üniv. hastanelerinden ücretsiz yararlanma hakkı yok imiş. bakım aylığında da problem var mı sürekli kontrole gidilmesi gerekiyor çünkü. bir de 2022 ile bakım aylığının birleşceğini duydum ozaman da sağlık ücretleri çıkmasın başımıza??
    bir de ablam son olarak 2. el arabaların vergi indiriminden fayfdalanabiliyormuyuz kızımın raporuyla. yıllık vergileri?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

rapor almak için çocuklarda yaş limiti yok ablam. onemli olan hastalığının durumu.
    aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne git dedim ablam sana. gidince bu hastanede yaşadıklarını ve sana soylenilenleri de anlat. seni bir hastaneye sevk etsinler. yetkili hastaneler'den yakın birine sevk ederler. aynısı olmasın tabi ki.
    ablacım baba ssk'lı çalışan olduğu için zaten size 2022 engelli yakını aylığı baglanmaz.
    dolayısıyla 2022 den dolayı bir saglık guvenceniz olmaz.
    evde bakım aylıkları 2022 aylıklarıyla birleşecek diye bir şey yok. sadece evde bakım aylıkları vakıflara taşınacak ve evde bakım aylıkları iş ve işlemleri vakıflar tarafından yapılacak. ve evde bakım aylığında saglık güvencesi yok.
    çocugun babasının saglık güvencesinden yararlanmaya devam edecek evde bakım aylıgı alırsa.
    arabalarla ilgili sorunu da şuradan sor:Özel Donanımlı Otomobiller - Motorlu Araçlar - H Sınıfı Ehliyet

Üye
    serdar378 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim maaşım 1415 tl neden böyle fazla verdiler 35 yaşındayım ilk maaşım

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    degerli kalem ablamız bi sorum vardı size arkadaşım var 3 aylık maaş 1300 liara alıyordu bu ay sadece 70 lira almış yani 70 lira varmış neden acaba biliyorsanız yazarmısınız lütfen....

Sayfa 4 / 14 İlkİlk 12345678 ... SonSon