Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar loris diye bi arkadaşımız 5 yılda bir sürekli olan raporum yenilenecek demişti
    ben bugün kaymakamlığa gittim 2022 yazan yere girdim ve sordum memur bana raporun sürekli
    dedi yenilenmesi söz konusu deil dedi
    bida sordum 5 senede bi yenileniyomuş dedim hayır dedi gerek yok dedi
    ben bu duruma editör lerden cevap bekliyorum

Loris arkadaşımız dan başkada
    5 senede bir rapor yenilenecek diyen bi arkadaşımıza rastlamadım burda

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memura gidip sormuşunuzya kardeş sürekliyse zaten yenilemeye degişmeye gerek yok o yenilenmesi gereken raporlar bir sene üç sene beş sene olan raporlar belli bir tarihleri var bitince yenileniyor bildigim kadarıyla sürekliyse gerek yok

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

mirhat

Konunun gerekliği şu şekilde var

2013 Ocak yönetmeliğinde konu geçmiştir ve sebebse geçmişe yönelik uygulamalara dahil nereden açık bulurda maaş ları keseriz gibi

Fakat son malülük ve erken emekliliği bağlayan yasa ile bir düzenleme oldu oda şudur 2022 ve bakımdan yararlanan arkadaşlarımıızn durumunu inceleyen kişilerin insiyatifi ile tekrar rapor isteme hakkı o durumuda şu an için engelleyen durum ise bir kaç yıl itibarı ile alınan raporlarda kapsam açısından şu durumlardan yararlanabilir ve süreli süreksiz ağır özürlü veya değil şeklinde son raporun geçerliliğini eski dönemlerede Ankarada düşen oranlar bile artık son rapor kapsamın genişletilmesiyle engellenmiş oldu

Yetkili her hangi hastahaneden aldığınız raporun tüm Türkiye ve ne amaçlı olduğuna dair belirlenen koşullar raporda mevcuttur ve geçerliliğini korur.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

banada sdyve ve 172 hastalıklar sürelidir raporlar değil demişti süresizde olsa 5 senede bir raporlar yenilenecek dedi lorisin raporu süresizdi birde süresiz bir raporla emekli olana bi arkadaş vardı sgk o nu yeniden hastaneye sevk etmişti hatta korkuyordu o arkadaş adını hatırlayamadım bankadan kredi çekmişti ya yeniden malul sayılmazsam diye sgk veya sdyve raporun süresizde olsa istediği anda yeni rapora gönderebilir yönetmelik yönerge falan hepsi varda uygulayan yok

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Walere o konu saçmalıktan ibaret

Diyelim sizin düşüncenizde
    Tamam o halde emekli olan malül ve dışı erken emekli olanlarıda 5 sene içersinde yenilemek zornda kalırlar ki çok zor durum dur devlet açısından en makul az önce anlattığım gibi son yasa yı bağlayan drumdur.

O da son dönem diyeyim alınan raporun içeriğinde devallılık söz konusu ise onu diğer kurum değiştiremiyor konun hakikatten aslı olması gerekn gibi

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bu benim düşüncem değil yüce devletimizin asil kurumları olan sdyve ve çalışma bakanlığı isteyen çalışma bakanlığını arayıp sorabilir birde her yerdeki sdv ayrı bilgi veriyor bana 5 sende 1 değişmesi lazım dedi başka sdyv gerek yok diyor

yoldaş bak herşey farklı uygulama yeni malululyasaından yaralanmak için rapor çıkarmaya gittim bazı drlar tanılarını ve ooranlarını yazdı bazı drlar sadece tanıları yazdı bende sağlık kurulu çalışannına sordum bu niye yazıyor bu niye yazmıyor yüce devletimizin asil krumu yüce ssk emretmiş hastanelere siz oaran yazmayın diye peki ben60 ı kaybedip etmediğmi nasıl anlıyacam tanılarda yazan 21 hastalığın 2hastalık tanısı var raporda drlar yazdı ama karşılarda oran yok

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Sydv dediğin kurum ve özellikle mütellli heyeti gerçekte konuya yakın uzak ve hatta alakasız insanlarda oluşan bir guruptur..

Şimdi mantığını zorla o gurup verilen emir dahilinde çalışan kişiler bu durubun inisyatif hakkı onalara gelecek sydav elemanlarının bildirdiği hata yerine göre bir ilçede bir gün içersinde belki bin ayrı mevzudur.

Sen mantık kur sonra deki hak hukuk ben baştan şaçmalık derken konuyu bilen yaşayan kişiyinin beyanından yola çıkıyorum.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

mantıkla olsaydı şu iş çözülürdü 9 ay geçti ama başvuru nereye yapılacak anayasa mahkemesi kararına göre sdyv olmaz diyor ama görev hala sdyvlerde Anayasa mahkemesi 2022 maaşlarının SYDV'na bağlanmasını iptal etti!

Üye
    mirhat Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler arkadaşlar da
    yani kesin bişey sölemiosunuz

Editörlerinde bilgisi yok galiba

144 ü aradım 2015 son aylarına doru vakıfla iletişime geç dedi

Mütevelli heyet karar veriomuş rapora

Yenilenip yenilenmicene

Peki bu memur bana niye öle demedi
    raporun arkasına baktı gerek yok dedi yenilemeye
    kime inancam bende şaşırdım

Yoksa her il de ayrı uygulamamı var

Bu arada şey gördüm
    sosyal inceleme odası vardı

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Mirhat yukarda mütevelli heyetinin kararı verebilecek yetkili yer olduğundan bahsettim.

Ayrıca geçmişte aldığımız raporların ve hatta sağlıksızlık oranlarının ve hangi alanda kullanacağımızın yeni şekli?

Gemişte bir kaç engelin toplamı alınırdı baltazard diye şahsın teorileri dikkate alınmazdı

Aldığımız raporlar şunu yapar buna hak eder değil bu şahıs şu derece engellidir derdi ve iş kolu veya yasamanın kanun çıkarırken belirlediği kırıteri içerenler müracat veya neyse hak kacancı sağladığı belirlenmiş olurdu.

Şimdiyse aslında bir bahaneyle eski raporları yani yılardır yasalarca kabul edilmiş raporları nasıl yok sayarıza gittiler ve genel olarak son alınan ropuru o raporadaki dr lerce kabul görmüş şundan faydalanır şundan yararlanamaz gibi bir duruma getirdiler.

Siz ne kadar eski raporla idare ederim desen,izde herhangi bir bahaneyle raporunuzu yenileminz istenecek ve o raporuda bin bahaneyle sizizn sosyal haklarınızı yok etmenizin yollarına bakacaklardır.

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

yenilenmiyor kardeş sürekli ise

@mirhat

bizim burda herkezi rapora gönderdiler

Üye
    Sevim400 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    Kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaskar banada sosyal guvenlik vakfindan engelki raporumu yenilememi istiyolar. Benim raporum surekli %45 oranim var 2002 de raparumu aldim. Napiyim tekrar heyete girip yenilettiriyim mi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

@Sevim400 raporun sürekli. senden raporu yenilenmen istemiş. yenilemediğin takdirde raporu yenilemedi diye aylığını kesme hakları yok. sırf bu yüzden aylık kesilemez. ama 2002 yılından sonra % 40 altı bir raporun oldugu tespit edilirse aylıgını keserler.
    onun haricinde 2002'den beri hiç rapor almadıysan ve yeni rapor almadın diye sırf bu sebeple aylık kesme hakları yok.
    ama muhtaçlığını gözden geçirip muhtaç bulunmadıgın takdirde aylığını kesme hakları var.
    aylık kesildikten sonra da maalesef yeni rapor çıkartmak zorunda kalırsın.
    Yönetmeliğe göre aylık kesildikten sonra yeniden 2022 aylıgına başvururldugunda kurumdaki rapor son 5 senelik değilse yeniden rapor çıkartmak zorundasınız. tabi sizin rapor da ta 2002 tarihli oldugundan dolayı aylık kesildikten sonra yeni rapor çıkartmak zorundasınız yönetmeliğe göre.
    şu sorularımı da cevaplayın lütfen:
    hanede kaç kişisiniz ve hanede kişi başına düşen aylık gelir 423,58 TL altında mı?
    ayrıca engeliniz nedir? yeniden rapor aldıgınız takdirde% 40 altına düşme riskiniz var mı?

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

@Kalem

aylık kesildikten sonra da maalesef yeni rapor çıkartmak zorunda kalırsın.
    Yönetmeliğe göre aylık kesildikten sonra yeniden 2022 aylıgına başvururldugunda kurumdaki rapor son 5 senelik değilse yeniden rapor çıkartmak zorundasınız. tabi sizin rapor da ta 2002 tarihli oldugundan dolayı aylık kesildikten sonra yeni rapor çıkartmak zorundasınız yönetmeliğe göre.

kalem apla yönetmenlikte 11 maddenin 5 ci fıkrasında maaşı kesilen sonradan başvuran olursa 5 yıl içinde yani 5 yıl süreyi geçmeden başvurursa tekrardan rapor istenmez diyor yönetmenlik.siz diyorsunuz şimdi rapor tarihiniz son 5 yıllıksa diyorsunuz neden böyle dediniz anlamadım cvp verirseniz sevinirim

daha önce benim dedigim gibi dediniz

daha önceki yazınız
    şöyle bir istisna var ancak:
    sürekli raporu olanların 2022 aylıgı kesilirse ve aylık kesildikten sonra beş yıl içinde başvurursa yeni rapor istenmez. ama aylık kesildikten beş yıl sonra tekrar aylıga başvurursa yeni rapor istenir. bu durum da aylığı kesildikten sonra başvuranlar içindir.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    o yazım doğru ablası kafa kalmadı ki ablanda ay sen bitanesin var ya başka bir soruyu da cevaplarken yaşlılık aylıgının gelir hesabını yanlış yazmıştım. ama onu da yine kendim düzelttim
    teşekkürler ablam. sayende bu yanlışı da düzelttim

DÜZELTME: sürekli raporu olanların 2022 aylıgı kesilirse ve aylık kesildikten sonra beş yıl içinde başvurursa yeni rapor istenmez. ama aylık kesildikten beş yıl sonra tekrar aylıga başvurursa yeni rapor istenir. bu durum da aylığı kesildikten sonra başvuranlar içindir.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon